DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Bp Greger: męczennicy z Peru wytrwali do końca na drodze, którą im Bóg przygotował

Bp Greger: męczennicy z Peru wytrwali do końca na drodze, którą im Bóg przygotował
By MOs810 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Wyniesienie na ołtarze pochodzącego z Żywiecczyzny o. Michała Tomaszka to także owoc pracy duszpasterskiej duchownych, którzy pracowali w przeszłości na ziemi żywieckiej – podkreślił bp Piotr Greger. Bielsko-żywiecki biskup pomocniczy zaznaczył, że beatyfikacja dwóch misjonarzy-męczenników z Polski i jednego księdza z Włoch, jaka dokonała się w sobotę w Peru, powinna podbudować wiarę tych, którzy dążą do realizacji swych osobistych powołań. Męczennicy z Peru wytrwali do końca na drodze, którą im Bóg przygotował.

 

Biskup Piotr Greger zwrócił uwagę, że przynoszące dużą radość wydarzenie beatyfikacji przedstawiciela diecezji bielsko-żywieckiej powinno także przypominać, że jest to owoc wysiłków duszpasterskich tych, którzy pracowali na Żywiecczyźnie w przeszłości. „To zaowocowało powołaniem kapłańskim i zakonnym o. Michała, a potem przerodziło się to w jego ofiarowanie dla Boga - aż po męczeństwo w dalekim Peru, dokąd wyjechał jako misjonarz” – dodał.

 

Bp Greger w piątek wieczorem był w parafii rodzinnej o. Michała w Łękawicy, gdzie dotarły peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia Bożego – obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwii świętych: s. Faustyny i Jana Pawła II. „Ludzie przeżywali to wydarzenie bardzo mocno. Uznany za błogosławionego zakonnik był przecież ich rodakiem” – wyjaśnił.

 

Zdaniem biskupa, beatyfikacja trzech męczenników za wiarę przypomina, że każdy jest powołany do świętości, choć drogi do celu są różne. „Cel jest ten sam. Nie warto zrażać się niepowodzeniami. Drogi do świętości zawsze są usłane krzyżami. Tak było w przypadku męczenników peruwiańskich. Doskonale wiedzieli, co im grozi, a mimo tego nie wycofali się. Wytrwali do końca na drodze, którą im Pan Bóg przygotował” – zaznaczył.

 

Dziękczynne uroczystości za beatyfikację o. Michała Tomaszka w diecezji bielsko-żywieckiej odbędą się w 6 stycznia 2016 roku. Rozpocznie je Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej, przed Orszakiem Trzech Króli.

 

KAI

mat

 

 

 


DATA: 2015-12-06 20:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.