DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jeszcze za pontyfikatu Piusa XII nie zostałby w ogóle dopuszczony do święceń kapłańskich, a współcześnie może przewodniczyć episkopatowi Niemiec. Czy potrzeba czytelniejszych znaków kryzysu współczesnego Kościoła?
2 dni temu / Anna
 
Ogłupiony niemiecki kościoł igra z Szatanem
3 dni temu / DNA
 
Do baranek. No właśnie najpierw był kierunek do Ameryki Płd a teraz spowrotem ale jakby z wielką troską o tę Europę.
3 dni temu / pl
 
Zawsze mnie zastanawia dlaczego ludzie, ktorym w Kosciele Katolickim przeszkadza to ze nie jest protestancki, zamiast sie przeniesc do protestantow, to chca KK zmieniac i psuc.
3 dni temu / Ewa
 
Przyszło mi do głowy, ze ktos, kto ma takie mozliwosci i znajomośc historii, mogłby zbadac wpływ nazistowskich "emigrantów"z czasow po II wojnie, na mentalnośc mieszkańców Argentyny.....
3 dni temu / baranek
 
do DNA, oczywiście, że milczy. Jeszcze się nie zorientowałeś/aś, że to pontyfikat zamieszania i niepokoju?
3 dni temu / Neptun
 
Co za pyszałek i rozwalacz KK. A papież co na to? Znowu milczy?
3 dni temu / DNA
 
Do niedawna jeszcze byłam zachwycona postanowieniami pierwszego w dziejach Soboru, kiedy sw. Piotr po wspólnej naradzie z reszta apostołów zadecydowali,, postanowiliśmy Duch Święty my,'aby zapobiec podziałowi w kościele.! Mam wrażenie że dzisiaj Duch Święty jest pomijany ,a więc i postanowienia ani biskupów ani Papieża mnie nie zachwycają !
4 dni temu / [email protected]
 
Niech Niemnaszki nie podskakują bo finansowy koniec jest dla nich już blisko! Kościół wygodnych faryzeuszów też się wtedy skończy... A sprawa ma się tak. Merkel i jej "żont" zagrali przy pandemii vabank.. Najbardziej ryzykownie jak tylko mogli. Do walki z potężnym kryzysem gospodarczym po pandemii rzucili wszystkie rezerwy finansowe, bo wiedzą że inaczej nie podołają wydatkom socjalnym i kosztom jakie wywołuje " Frycusiowa" rozrzutność... Wszystko było by cacy gdyby nie fakt że koniec pandemii jeszcze nie nastąpi, a wręcz odwrotnie pandemia dopiero się zacznie kiedy rozwydrzone lemingi po letniej przerwie i po zidiocialym szaleństwie po urlopowym zwiozą zarazę do Niemiec i pozarażaja resztę Europy chińską zarażą... Wtedy nastąpi upadek niemieckiego państwa popierającego wszelkie nienormalności i zboczenia w świecie i Europie.. Nastąpi też koniec zmanierowanego i wygodnego niszowego kościółka modernistycznego. Wszystko rozpadnie się jak domek z kart a my będziemy tego swiatkami. Daj Bo
4 dni temu / okirex
 
mnóstwo zwykłych niemców zaczęło wychodzić na ulice, zaczęto ich szczuć w mediach określieniami typu "skrajna prawica" ... tak to się "canceluje" w DE...w PL również
4 dni temu / m
 
a tu jak rzadko kiedy niemiecki biskup nie mija się z prawdą rzeczywiście jest i to nie tylko sercem...
4 dni temu / ks.Bogdan
 
Papież obawia się podziału społeczeństwa w Niemczech. Tylko to społeczeństwo nie ma wiele wspólnego z Kościołem. Coraz więcej partii natury lewicowej które budzą obawy a tutaj Papież mówi o całym kraju w sensie wspólnoty???.
4 dni temu / mb
 
Jeżeli to co mówi Bätzing jest prawdą, to tylko pokazuje w jak katastrofalnej sytuacji znajduje się aktualnie Kościół. Ja nie mam wątpliwości, że Bätzing jest fałszywym prorokiem i tym, o których Jezus mówi, że "to są najemnicy i złodzieje", a odnośnie do tak zwanej drogi synodalnej, przewodnicząca "Katolickich" kobiet w Niemczech, grupa która niby reprezentuje katolickie kobiety w Niemczech jest aktywną działaczką w organizacji działającej na rzecz aborcji i oni chcą reformować Kościół. Choć skoro Bergolgio mówi o Emmie Bonino, która chełpi się tym, że własnoręcznie dokonała 10 tysięcy aborcji, że jest wielką kobietą, to wszystko jest możliwe.
4 dni temu / Neptun
 
Papież Franciszek jest całym sercem z Niemcami, ponieważ prawdopodobnie powiedzieli mu, że nie będą finansować Watykanu jak nie będzie ich popierał. I tu jest pies pogrzebany, że żaden Papież nie potrafi się oderwać od niemieckiego koryta. Niestety, kiedyś to musi nastąpić, i lepiej żeby to było już niż kiedyś później, bo wyprowadzą ludzi z Kościoła do zborów.
4 dni temu / ot co
 
Znany z liberalnych wypowiedzi Papiez Franciszek byc moze i poprze niektore, albo i wszystkie postulaty Synodu Niemieckiego. Byc moze rowniez dlatego, ze w ogromnej mierze to Niemiecki Kosciol finansuje wydatki Watykanu. PRzykre to, ale o przynaleznosci do Kosciola Katolickiego w Niemczech decyduje placenie podatkow sic!. Spotkalem sie z osobami, dotknietymi kryzysem finansowym przez ten "pandemiczny" czas. Chcialy przez przynajmniej rok nie placic podatku na Kosciol. Deicezja odmowila. Jakie mieli wyjscie, by nie byc sciganymi sadownie sic!: wymeldowac sie z placenia podatkow w urzedzie gminy lub powiatu. Co oczywiscie jest jednoznaczne z "wystapieniem z Kosciola Katolickiego" !!. Nie do pomyslenia! To rozpasanie finansowe trwa wiele dziesiecioleci. Czy ktos moze z tym cos zrobic? Wiele dobrych osob lamie sobie tym sumienia! Rozmowy z parafia czy kuria nie przynosza skutku. Placisz-nalezysz do Kosciola, nie placisz - jestes poza Kosciolem. Przykre...
4 dni temu / Pytajacy
 
Głęboka rewizja katolickiej moralności seksualnej? 10 przykazań Bożych To nie jest od człowieka tylko od Boga Nie ma czego rewidować to Alfa i Omega
4 dni temu / taki tam
 
Już nie da się tego słuchać i na to patrzeć
4 dni temu / PPJ
 
Niemiecki Kościół jest pól kroku nad przepascia. Teraz zrobi duży krok do przodu. Z bło9gosławieństwem Bergolio?
4 dni temu / krzycho
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.