DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Bp Erwin Kräutler: święcenia dla żonatych i kobiet, a Pachamama na Mszę Świętą!

Bp Erwin Kräutler: święcenia dla żonatych i kobiet, a Pachamama na Mszę Świętą!
Fot. Twitter @dianemontagna

Bp Erwin Kräutler przekonuje, że figurki Pachamamy można integrować z Mszą Świętą. To „po prostu” wyraz kultury Indian, nawet jeżeli „dla niektórych” Pachamama to bogini. Hierarcha dementuje też twierdzenia, jakoby nigdy nie ochrzcił Indian; owszem, ochrzcił tysiące, zapewnia.

 

Austriacko-brazylijski biskup Erwin Kräutler, jeden z głównych organizatorów synodu amazońskiego, stanął w obronie figurek Pachamamy. Jak powiedział, są po prostu „formą wyrazu Indian” i mogą być „integrowane z naszą liturgią”.

 

Przemawiając w austriackiej Bregencji podkreślił też, że „są ludzie, którzy sądzą, iż Pachamama jest boginią”. W jego ocenie ci, którzy wyrzucili figurki Pachamamy z kościoła Santa Maria in Traspontina, dopuścili się „brutalnej napaści na rdzenne ludy”. Do Rzymu Pachamamę sprowadzili według Kräutlera „katoliccy chrześcijanie, którzy są bardzo dalecy od tego, by czcić ją jako boginię”. Chodzi tylko o symbol płodności.

 

A jeżeli jest ona dla wielu boginią, to wrzucenie jej do Tybru jest atakiem na duszę ludu – stwierdził dalej.

 

Biskup opowiedział się też w Bregencji za udzielaniem święceń kapłańskich już nie viri probati, czyli sprawdzonym mężczyznom, ale personae probatae – czyli sprawdzonym osobom. W ten sposób dał wyraz poparcia dla idei święcenia kobiet.

 

Według hierarchy to kwestia „sprawiedliwości płciowej”. W rozmowie z dziennikiem „Die Tagespost” przyznał, że dopuszczenie ordynacji kobiet w Kościele katolickim byłoby poważną przeszkodą w dialogu ekumenicznym z prawosławiem; to w jego ocenie jeden z największych problemów w tej sprawie.

 

Bp Kräutler powiedział też, że również w Europie święcenia mogliby otrzymywać żonaci mężczyźni oraz kobiety, byłaby to dla nich wielka „szansa”.

 

Biskup sprzeciwił się też szeroko rozpowszechnianej historii, jakoby sam chlubił się, iż nigdy nie ochrzcił żadnego Indianina. To „kompletny absurd”, powiedział Kräutler.

 

Przed laty stwierdziłem, że musimy zwrócić uwagę na to, aby Kościół katolicki miał rdzenne oblicze. Nie chodzi o to, by chrzcić Indian i uznawać, że w ten sposób przestali być Indianami i stali się chrześcijanami – stwierdził. Jak dodał, ochrzcił w swoim życiu „tysiące” Indian.

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach


DATA: 2019-11-04 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Protestantyzacja, vide x. M. Poradowski RIP.
5 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
#Wioletta Kościół to Chrystus, a więc zbawia, jest szafarzem Sakramentów Świętych, więc nie jest tak jak piszesz! możesz co najwyżej napisać o Kościele, w którym we wnętrzu działa antykościół, ale to musisz sprecyzować, bo inaczej sprowadzisz odbiorców w błąd.
7 miesięcy temu / axe
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Nad takimi biskupami heretykami płakał krwawo Pan Jezus w Ogrójcu. Króluj nam Chryste!
8 miesięcy temu / Yamamoto
 
Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus.bracia siostry i matki jest takie powiedzenie jedz do rzymu a stracisz wiare.rzym jest nierzadnica pelna balwochwalstwa i obrzydliwosci.wyda na siebie wyrok.kwestia czasu. wypelniaja sie proroctwa Nowego Testamentu.wiara zanika.kosciol ekumeniczny jest ostatnim zwiedzeniem .brak czujnosci letnich w wierze wyprze Chrystusa z serc.rzym upadnie i splonie z Woli Pana.jedyny utrzyma sie podziemny Kosciol Chrystusowy ktory nie trzymaja sie ziemskich katolickich bulli i doktryn.nie sa posluszni bladzacym kaplanom ale Bogu Jedynemu Zbawicielowi Chrystusowi.kosciol katolicki nie zbawia bo to instytucja i religia ziemska.Zbawia sam Bog J.Chrystus ktory sam osobiscie na ziemi zalozyl Kosciol Chrystusowy gloszac Dobra Nowine o Krolestwie Bozym.powiedzcie ktory ksiadz w krk glosi owcom Dobra Nowine i przygotowywuje je na przyjscie Pana bo zyjemy w czasach konca. Nie ma takiego.wiekszosc kaplanow odeszlo od ewangelii prawdziwej.posluguja sie falszywa ewangelia.
8 miesięcy temu / Wioletta
 
Był kiedyś taki święty - Otto Bambergu - mój ulubiony, Ewangelizował dzisiejsze Pomorze Zachodnie. Ewangelizował. Nie tarzał się w syfie z miejscowymi bożkami, tylko EWANGELIZOWAŁ. A najlepsze jest to, że nie wkładał na siebie zgrzebnych ciuchów i nie biegał z pisankami, jak to mieli w zwyczaju nasi pogańscy przodkowie, żeby się do nich upodobnić. On chodził od grodu do grodu, od wsi do wsi w pełnym stroju pontyfikalnym, jako, że był biskupem i w ten sposób ewangelizował. Nie wstydził się swej wiary. Przeciwnie, nawracał z całą mocą, jaką dał mu Pan Bóg. Nawrócił i ochrzcił tysiące ludzi. Dziś pewnie leżałby na dywaniku przez tuzami modernizmu...
8 miesięcy temu / Bolek
 
Warto popatrzeć na tego hierarchię... Żałosne...
8 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.