DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Bp Eleganti: deklaracja z Abu Zabi przyćmiła Jezusa jako Zbawiciela, dlatego skazana jest na porażkę

Bp Eleganti: deklaracja z Abu Zabi przyćmiła Jezusa jako Zbawiciela, dlatego skazana jest na porażkę
fot. REUTERS/Tony Gentile /Forum

Bp Marian Eleganti ze Szwajcarii opublikował niezwykle krytyczne oświadczenie w sprawie podpisanego w tym roku „Dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”. Jak podkreśla, w podpisanej przez papieża Franciszka i wielkiego imama Al-Tayyeba deklaracji, z pośród wielu niepokojących treści, najbardziej rzuca się odsunięcie na drugi plan roli Jezusa jako Zbawiciela i pośrednika.

 

„Z chrześcijańskiego punktu widzenia, wyjątkowa i uniwersalna rola Jezusa Chrystusa jest przyćmiona w deklaracji z Abu Zabi, ze względu na fakt podpisania przez dwie strony (…) to zaskakujące z punktu widzenia papieża” – zaznacza w swoim oświadczeniu biskup Eleganti.

Szwajcarski hierarcha wyraźnie wskazuje, że „skoro Bóg nie jest istotą sprzeczną wobec samego siebie, nie może pragnąć niejednorodności koncepcji na jego temat i w konsekwencji pluralizmu sprzecznych ze sobą religii”. W jego opinii islam jest jawnie antychrześcijańską religią, odrzucającą to co konstytuuje esencję chrześcijaństwa; boskie synostwo Jezusa Chrystusa i związaną z nim Trójcę Świętą.

 

Biskup Chur nawiązywał tym samym do jednego z zawartych w tekście deklaracji twierdzeń, mówiących, że „pluralizm i różnorodność religii, koloru, płci, rasy i języka są rzeczami, których Bóg chce w swojej mądrości, poprzez którą stworzył istoty ludzkie” (tekst oryginału: The pluralism and the diversity of religions, colour, sex, race and language are willed by God in His wisdom, through which He created human beings) [vaticannews.va]

 

Jego zdaniem, skoro Islam odrzuca boskość Chrystusa, podpisanie takiej deklaracji jest możliwe jedynie kosztem wyjątkowej zbawczej roli Jezusa Chrystusa. „Jego [Chrystusa] zapewnienie o pełni prawdy i jego pośrednictwo muszą zejść na dalszy plan. Jest to warunek konieczny podpisania deklaracji, w innym przypadku Wielki Imam odmówiłby jej sygnowania” – stwierdza biskup.

 

Bp Eleganti uważa, że budowanie prawdziwego pokoju bez Chrystusa, promujące pewnego rodzaju religijny relatywizm skazane jest na porażkę. Przypomniał chrześcijański punkt widzenia ukazujący, że prawdziwe królestwo pokoju i braterstwo wszystkich ludzi może mieć miejsce jedynie w Kościele powszechnym. „Osobiście nie wierzę w sukces [tej inicjatywy] – także dlatego, że niezbędna pomoc Sakramentów, Boża Łaska usprawiedliwiająca nas przez wiarę oraz pośrednictwo Maryi Dziewicy – mimo, że bardzo czczonej wśród muzułmanów – są po prostu nieobecne” – konkluduje.

 

Źródło: lifesitenews.com / vatinanews.va / papież.wiara.pl

PR


DATA: 2019-09-08 10:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Złe słowo ma moc, może zgorszyć i być przyczyną czyjegoś wiecznego potępienia. Kto nie żyje wolą Bożą jest przeciwko Niej. A Wolą Bożą jest doprowadzenie do Tryumfu Niepokalanego Serca Maryi głównie przez Dzieło Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, który rozszerzył się na cały świat, należy do niego tysiące kapłanów, w tym biskupów i kardynałów. Dziełu temu pobłogosławił Jan Paweł II, a także otrzymało imprimatur. Poczucia wielkiej odpowiedzialności życzę. IMPRIMATUR udzielone przez J.E. Kardynała Bernardino Echeverria Ruiz 1998 Po przeczytaniu i głębokim przemyśleniu Orędzi, jakie Najświętsza Panna daje księdzu Stefano Gobbiemu, jest dla mnie zaszczytem udzielenie IMPRIMATUR na druk książki "Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej", jak również gorące zalecenie jej czytania. Przyczynia się ona w dużym stopniu do szerzenia kultu Najświętszej Maryi Panny. Bernardino Kardynał Echeverria Ruiz, OFM | Dawny biskup Guayaquil | Administrator Apostolski Ibarra 2 lutego 1998
11 miesięcy temu / br.Stanisław
 
W wyświetlonym tekście, nie wiem czemu, nie pokazują się nawiasy! Są zastępowane przez inne znaki! Dlaczego?
11 miesięcy temu / gość
 
@br. Stanisław Daj spokój z KS. GOBIM. Nawet Kościół go nie uznał. Szezycie inna ewangelię. Módl się do Ojca.
11 miesięcy temu / Second
 
Przepraszam, ale nie wiem skąd się wzięły w moim komentarzu znaki zapytania. Gdy wstawiałem nie było ich. To jest uczciwe czy też jest manipulacją? Mów tak tak, nie nie, wszystko inne od złego pochodzi. Umiłowania Prawdy serdecznie życzę.
11 miesięcy temu / br.stanislaw
 
Maryja do ks.St.Gobbi: Dziś ciemność zstępuje na wszystko i błąd coraz bardziej szerzy się w Kościele. Dlatego macie wszystkich kierować do źródła, z którego ? za sprawą Jezusa ? tryskają Słowa Jego Prawdy: do Ewangelii powierzonej Kościołowi hierarchicznemu, czyli Papieżowi i Biskupom z nim zjednoczonym. Nie pojedynczym Kapłanom ani pojedynczym Biskupom, lecz tylko Kapłanom i Biskupom zjednoczonym z Papieżem. Zgorszenie ?powodowane dziś przez Biskupów nieposłusznych Wikariuszowi Mego Syna i pociągających wielką liczbę Moich biednych dzieci na drogę błędu ?głęboko rani i napełnia bólem Moje Serce Matki Kościoła. Powinniście więc dziś waszym słowem głosić wobec wszystkich, że Jezus tylko Piotra ustanowił fundamentem Swego Kościoła i nieomylnym stróżem Prawdy. Temu, kto nie jest dziś z Papieżem, nie uda się wytrwać w Prawdzie. Szatańskie zwodzenie stało się tak podstępne i niebezpieczne, że udaje się mu oszukać każdego. Mogą ulec nawet dobrzy... Do Kapłanów...106
11 miesięcy temu / br.stanisław
 
O czym ty mówisz? Czy czytałeś koran? Czy słuchałeś imama? Ja mieszkałem 5 lat wśród arabów i powiem ci tak-islam ze swojej natury jest ANTYCHRZEŚCIJAŃSKI! Kiedy słuchasz kazań tam tylko w koło macieju: islam zdominuje świat, chrześcijaństwo zostanie zgładzone, gwałćcie niewierne kobiety, itp. itd. czasem zdarzy się, że powiedzą coś o żydach, ale tylko czasem, nie nie żartuje, na każdym kazaniu jest mówione tylko o zgniłym zachodzie i chrześcijaństwie. A mój "ulubiony" cytat to: uśmiechajcie się do tych, których przeklinacie w sercu. Taki jest islam, masz udawać miłego, dopóki nie zdobędziesz przewagi i zaatakujesz od środka.
11 miesięcy temu / bebe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.