DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Brawo, lepiej nie można tego było ująć, nie cofniemy się.
10 miesięcy temu / ZdenekSmetana
 
Przecież to jest tragedia, kościół uczy tolerancji i akceptacji, odrzucenia wyłącznie grzechu, definitywnie nie potępiania człowieka i prowadzenia ?walki?. Poza tym jak ma wyglądać egzekucja tej ?walki??
ponad 1 rok temu / uuu
 
Niech wróci do biblii i na nowo poczyta i nauczy się miłować bliźnich, bo grzeszy. Miłujmy wszystkich, a Bóg rozpozna swoich i ukarze niewiernych.
ponad 1 rok temu / Katolik
 
Brawo! Dobrze mówi
ponad 1 rok temu / jaa
 
Nareszczie. Jesli niech sie zlustruja i wywala UB-owskich donosicieli i agentów i bedzie dobrze.
ponad 1 rok temu / asd
 
Szanowna Hierarchio, w momencie kiedy się dotyka plecami ściany w wyniku ciągłego cofania się, coż innego pozostaje powiedzieć jak "Nie cofniemy się". Dalej już po prostu nie da się cofnąć.
ponad 1 rok temu / Zbyszek
 
A co bp. Frankowski odpowie na świadectwa abp. Vigano? Emerytowany biskup Frankowski, znany kiedyś jako tzw."niezłomny" może się przyłączyć do innych odważnych biskupów, np. do abp.Lengi w Polsce.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Ave Maria! Brakuje mi w tej ważnej i mądrej wypowiedzi naszego Pasterza poruszenia problemu jeszcze jednego strasznego grzechu, zabijania dzieci nienarodzonych w majestacie prawa, którego obecny obóz rządzący jak widać nie zamierza zmienić. Jaki jest rozmiar grzechu i świętokradztwa, kiedy władze państwowe sankcjonują prawo pozwalające na aborcję a osobom publicznym za to odpowiedzialnym udzielana jest Komunia Święta?
ponad 1 rok temu / Ewcia
 
Jednak wypowiedź ta miałaby o wiiele większą wagę, gdyby jej autorem był Stanisław Gądecki arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki przewodniczący KEP, Wojciech Polak, arcybiskup metropolita gnieźnieński Wojciech Polak prymas Polski lub arcybiskup metropolita warszwski kardynał Kazimierz NYcz.
ponad 1 rok temu / Rys
 
"Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji" - TO JEST WŁAŚCIWE PODEJŚCIE - należy zmusić aparat oaństwowy by wreszcie wypełniał swoje obowiązki, by "prawo i sprawiedliwość" nie była tylko martwą literą.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
...pisze tak, bo Powiedziano - lud wybrany przez Boga jest ludem balwochwalczym...czyz ztatem nie uginacie kolon i nie pochylacie glowy przed obrazami, figurkami, drzewcem, krolowa niebios, swieci rzymscy...i czym tam jeszcze. Pamietaj zatem - gdzie serce twoja tam wiara twoja...pamietaj tez, ze poklon to oddawanie holdu, ktory tyko Bogu sie nalezy. Macie tez dziwna maniere okreslania kogos po religi sami tkwiac w religi po uszy. Wasnie moze dlatego nic nie rozumiejac...wylapujacy pylki by miec punkt zaczepienia, tym samym calkowicie nie widzac...tego co najwazniejesz - nowego zycia nie w ciele a z ducha.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Czas walki oznacza, że są już widoczne dwa wrogie obozy: uciekający lud izraelski i ścigające go egipskie wojska. Stojąc w obliczu Boga, przed morzem = światem, nie możemy się już cofnąć do Egiptu = będącego symbolem zniewalającego umysły ducha, który chce aby mu służyć i aby się z nim bratać. Choć cudem będzie przejście przez morze czerwone = ten pokomunistyczny ściek, jednak ten cud jest możliwy dzięki Bogu! Choć mamy iść w codzienność jak owce między wilki, gdzie bronią jedyną naszą jest jedność duchowa z Bogiem. To dzięki Bogu właśnie, chcemy codziennie wyrzekać się każdego zła = uciekać przed niewolą egipską - taki jest nasz cel! Nie chcemy znów poddawać swoich umysłów egipskiej niewoli = chcemy zdecydowanie i mocno sprzeciwiać się każdej formie duchowego zniewalania katolików! łamania sumień! Mając świadomość tego, że ryby, które płyną z prądem, a nie pod prąd, skazują same siebie na duchową śmierć. Wybór jest jeden! Królestwo Niebieskie! nie ten świat.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
"BĘDZIEMY " TO CZAS PRZYSZŁY czasownika być / jesteśmy. Skoro NIE JESTEŚMY tacy jakich chce nas Pan Bóg - dowodem jest AKCEPTACJA NISZCZĄCYCH REFORM II SW. i NOWA NAUKA NOWEGO KOŚCIOŁA. Nie korzystamy z uprawnień wynikających z Prawa Karnego czego dowodem brak pozytywnych postanowień Prokuratury i sądu w sprawie : o obrazę uczuć religijnych. To logicznie : NIE BĘDZIEMY walczyć gdyż w większości zostaliśmy przeformatowani i UKULTURALNIENI. Nadto jak nas pouczają i pocieszają prezbiterzy : Bramy piekielne Kościoła NIE PRZEMOGĄ.. REAKCJA post factum jest USPRAWIEDLIWIANIEM ZANIECHAŃ wynikających z OBOWIĄZKU.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
do jot i do jego oponentów. Ryt na tyle zabezpiecza o ile uczy czci dla Boga. Nie da się ukryć że ryt trydencki jest przez odpowiednie gesty skierowany ku Bogu a człowieka stawia w pozycji właściwe czyli grzesznika. W NOM Bóg zostaje w znacznym stopniu zepchnięty przez gesty komunii na stojący, stoimy również przy akcie pokuty, nie jesteśmy zwróceni ku Bogu a tworzymy krąg przez odwrócenia kapłana, znak pokoju itd.. do jot -Proszę zwrócić uwagę na słowa biskupa , że jest to obraza uczuć religijnych a nie obraz Boga czyli znowu nastawienie jest na człowieka i niestety tego uczy nas nie tyle ryt a gesty w poszczególnym rycie.
ponad 1 rok temu / Katarzyna
 
Tutaj Mszy św.jest niezwykle ważny.Przywrócenie Kościołowi niezbanalizowanej Liturgii koniecznie w łączności z przywróceniem przedsoborowej formacji księży zacznie z powrotem kształtować po katolicku wiernych i uratuje Kościół.
ponad 1 rok temu / M.
 
mee - do czego pijesz pisząc o bałwochwalstwie? Czyżby protestant? Bo widzisz - istotne jest aby kult świętych nie przesłaniał Boga. Tu poptrzeba zwykłej trzeźwości - nie będzie dzieło ponad Stwórcę. Ja tam codziennie doświadczam swej małości - wychodze do garażu i wracam - kluczy zapomniałem. Trzeba byc stuknietym w baniak aby uważac się za równego Stworcy...i innych ludzi tak postrzegać.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Nie w tym rzecz, jakoby "ryt zabezpieczał", bo przed wdrożeniem NOM jakoś nie "zabezpieczył"; zresztą ważności nowej Mszy - i nieskończonej Bożej cierpliwości przy okazji - dowodzi choćby to, co stało się w Sokółce i Legnicy. Jednakże stara prawda: "Lex orandi - lex credendi" uczy nas, że stary ryt jest najdoskonalszą formą uwielbienia Boga, która przy okazji wymusza u wiernych właściwą pozycję - tak w sensie cielesnym, jak i duchowym. Wiesz, ilu zatwardziałych grzesznikom zdarzyło się uderzyć w płacz na widok Hostii - w absolutnej ciszy uniesionej w górę przez kapłana na Przeistoczenie - na tle Krucyfiksu? Ów płacz był początkiem nawrócenia, któremu posoborowa desakralizacja wybitnie nie służy - vide spadająca lawinowo liczba wiernych. I reasumując: jestem gotów założyć, że potrzeba przytulenia człowieka do serca Matki Kościoła była u większości powojennych pasterzy szczera. Ale na litość Boską: CHODZI O PÓJŚCIE ZA MARYJĄ DROGĄ CHRYSTUSA!!! NIE O POKŁON ODDANY ŚWIATU I JEG
ponad 1 rok temu / Marcin do Jot
 
"Gdyby decydował to ci wychowani w starym rycie nie przyjęliby nowego". Nieznajomosc historii i teologii wynika z tego zdania. Otoz wychiwani w stary, rycie wiedzieli co to jest pokora i posluszenstow, dlatego w ogole stalo sie mozliwe wprowadzenie NOM. Inczej niz posonorowie, ktore za zagrozenie uznaje ortodoksje i tradycje, wiec jest niposluszne. Wystarczy oosluchac o. Szustaka OP. Tak wiec, znow, cos z ta logika na bakier...TRAD
ponad 1 rok temu / Do Jot jeszcze
 
Logicznie nie wytlumaczyles, ale dobrze, ze masz dobre samopoczucie. Oczywiscie, ze ryt zabezpiecza. Trydent uczy pokory, zaparcia sie siebie na rzecz podpozadkowania swjej woli, wol Chrystusa. NOM wprowadzajac chaos w liturgi, stawia wole czlowieka, ponad wola Chrystusa. Sumienie zas ksztaltuje pokora, ktora w NOM z jego pommyslowoscia idzie tak daleko, ze deformuje liturgie. Dlatego tylko tradycja Kosciola, oparta n mortodoksji, moze dac oparcie w walce z herezja, bledami moralnosci i schizma.Ludzka tradycja nie jest ryt trydnecki, ktory swoj poczatek czerpie z wieczrnika, a nie z kartki w knajpie, jak NOM. Sumienie zas musi byc dobrze uformowane, gdyz inaczej jest droga do zatracenia. Pklecam Fides et Ratio do czytania lub Katolicka Etyke Wychowacza, o. Woronieckiego. To jest logika, a nie emocje jak u Ciebie. Pozdrawiam. TRAD.
ponad 1 rok temu / Do Jot
 
Kościół walczący to w jednej ręce różaniec, a w drugiej miecz. Miecz jako obrona wiary, rodziny, własności.
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
@Jot, z balwochwalstwem sie obnosza, ale tak zostali wychowani...a serce dluugimi latami pracowalo ciezko nad tym zeby to balwochalswo wziasc za prawde...samemu, o wlasnych silach z balwochwalstwa nie da sie wyrwac, koniecznie potrzebna jest pomoc Ducha, ktory daje poznanie...albo ciezkie doswiadczenie zyciowe np. szpital, bo to w chorobie przebrasza sie Boga z czystym sercem za przewinienia swoje, obiecuje sie poprawe i to jest poczatek poznania, ktorego uwienczeniem jest przyjscie Ducha Bozego...jasnosci i beieli w jednym, niepowtarzalnej, nie do podrobienia przez zlego, ktory ze swej ciemnosci nie jest w stanie podrobic bieli i jasnosci polaczonej w sobie, ktora potwierdza niczym pieczetuje - niebianska rozkosz.
ponad 1 rok temu / mee...
 
Nie tyle z zewnątrz ile z wnętrza Kościoła idzie największe zagrożenie. Słabi biskupi, słabi kapłani stają się bezbronni wobec deprawacyjnych ideologii. Wrócić do nauki przedsoborowej, przedsoborowych katechizmów i tradycyjnej katolickiej Mszy świętej, wzmocnić formację kapłanów, skończyć z rozmywaniem Ewangelii i fałszywym miłosierdziem, a wszyscy na tym skorzystamy; i duchowni i świeccy.
ponad 1 rok temu / tradycja
 
Jesteście w błedzie. Nie rodzaj liturgii ryt decyduje. Gdyby decydował to ci wychowani w starym rycie nie przyjęliby nowego. Myślicie trochę? Bo wg Was to ryt zabezpiecza - to Wam logicznie wytłumaczyłem - nie zabezpiecza! Sumienie zabezpiecza a nie ryt i LUDZKIE tradycje. Chrystus ostrzegał przed stawianiem na piedestale ludzkich tradycji. Dziękuję za uwagę i zapraszam do dyskusji na argumenty.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Przywróćcie katolikom Mszę Świętą! Zacznijcie od tego. Powrócić do Tradycji. W tym ratunek dla Kościoła i świata. Porzucić publiczny grzech ekumenizmu i za niego wynagradzać. Wrócić do nawracania innowierców i odstępców. Naprawić zniekształcone sakramenty. Porzucić grzech modernizmu. I oczywiście wiem, że to mrzonki skoro nawet nie mają odwagi mówić prawdy o przyczynach dzisiejszego załamania wiary.
ponad 1 rok temu / Adam
 
chrześcijaństwo istnieje 2000 lat ,a na świecie jest coraz gorzej ,i hierarchom nie przychodzi do głowy że może źle uczycie? od przykładu począwszy,winy nie szuka się na zewnątrz
ponad 1 rok temu / ale ale
 
To o czym mówił ks. bp Edward Frankowski jest konsekwencją niszczenia,profanacji,bezczeszczenia od ponad pięćdziesięciu lat wielowiekowej wiary i nauki katolickiej przez hierachów kościelnych wespół z żydomasonerią.Przecież ksiądz biskup ukończył seminarium w 1961 roku więc ma wiedzę na ten temat.Dlaczego milczysz Biskupie?
ponad 1 rok temu / stefan
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.