DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Bp Dec: Zamiar zniszczenia rodziny znajduje się w programach niektórych światowych rządów

Bp Dec: Zamiar zniszczenia rodziny znajduje się w programach niektórych światowych rządów
fot. Gosc Niedzielny / FORUM

– Zagrożona jest trwałość i stabilność małżeństwa i rodziny. Zauważamy, że walka z rodziną, zamiar zniszczenia instytucji tradycyjnej rodziny znajduje się w programach niektórych światowych rządów, szczególnie tych, które kierują się ideologią liberalistyczną i relatywistyczną – mówił na antenie Radia Maryja ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej. Podkreślał, że w dzisiejszym świecie stale obecne jest zjawisko pogardy dla chrześcijaństwa połączone ze wzrostem fanatyzmu islamskiego. 


W ramach cyklicznych audycji proponowanych przez Radio Maryja, biskup świdnicki Ignacy Dec wygłosił katechezę o zagrożeniach wartości naturalnych, kulturowych i religijnych. Podkreślił, że w obecnych czasach obserwujemy zdecydowany atak na instytucję rodziny, który często jest wpisany w programy polityczne światowych rządów. Ordynariusz świdnicki zwrócił uwagę na rozwiązania proponowane przez rząd poprzedniej kadencji, kiedy wprowadzano finansowanie zabiegów in-vitro czy też procedowano ustawę o zmianie płci. – Wyraźna próba osłabienia kondycji polskiej rodziny dała się zauważyć pod rządami poprzedniej ekipy politycznej, kiedy to podjęto kreowanie prawodawstwa, ustaw, przeciwko rodzinie, nie tylko niezgodnych z Bożym Prawem, ale także ze zdrowym rozsądkiem. Było to działanie przeciw polskiej racji stanu. Pytamy się do dziś, jaki cel miała przyjęta konwencja o przemocy w rodzinie, ustawa o in vitro, czy o zmianie płci, czy ukryte a nawet otwarte promowanie ideologii gender – mówił ks. bp Dec.


Hierarcha zauważył również, że w obecnych czasach można zaobserwować szczególną agresję wobec wartości chrześcijańskich. Stwierdził, że zwłaszcza w Europie widoczne jest zjawisko pogardy dla chrześcijaństwa, połączone z równoczesnym wzrostem fanatyzmu religijnego islamu. – Lewackie prądy w Europie utorowały drogę do ośmieszania wartości chrześcijańskich, zwłaszcza chrześcijańskich zasad moralnych w dziedzinie sfery seksualnej, w dziedzinie kultycznej - zatracono respekt dla Eucharystii i Sakramentu Pokuty – mówił zdecydowanie bp Dec. Następnie podkreślił, że stale zanika prawda o grzechu, winie i piekle. – Z przepowiadania chrześcijańskiego prawie zanikły prawdy o grzechu, winie, piekle, sądzie, a także prawdy o sprawach ostatecznych. Na areopagach europejskich nagłaśnia się tezę, że wszystkie religie są tej samej wartości – powiedział hierarcha. Zauważył również, że niekorzystnym zjawiskiem dla życia religijnego jest hipokryzja, albo religijna schizofrenia. – Wyraża się ona w haśle „Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”, a więc służba dwom panom – podkreślił ks. bp Ignacy Dec.


Biskup świdnicki zdecydowanie zwrócił także uwagę na brak pełnej prawnej ochrony życia ludzkiego. Dodał, że to nie tylko problem Polski, ale także całego świata, gdzie w wielu krajach aborcja jest dostępna na życzenie bądź dostęp do niej jest niezwykle łatwy. – Należy wskazać na agresję na ludzkie życie, zwłaszcza w jego pierwszej i ostatniej fazie, a więc w okresie prenatalnym i terminalnym. Ciągle nie ma całkowitego prawnego zabezpieczenia ludzkiego życia przed urodzeniem i przed nadchodzącą śmiercią. Trwa walka cywilizacji śmierci z cywilizacją życia. W większości krajów świata dopiero, co poczęte ludzkie życie może być zniszczone decyzją kobiety, która je nosi w sobie – podkreślił hierarcha.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-03-26 00:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Antymodernista. I nadal to czynią. A bp Dec, to wyjątek potwierdzający regułę. Odkąd polski Kościół dogadał się z władzą o pieniądzach (ubezpieczenia, emerytury, nauczanie religii w szkołach), to sam siebie zakneblował i ani piśnie na propagandę rządową tylko odrobinę kolorystycznie różną od tej unijnej.
ponad 3 lata temu / Golden
 
Taaaa, a dopuszczenie do legalnych kradzieży doprowadziłoby do tego, że ilość kradzieży by spadła. Bredź dalej.
ponad 3 lata temu / do aga
 
Zamiar zniszczenia rodziny znajduje się również w programie rządu PiS. Niech nas nie zwodzi 500+, bo PiS wprowadza seks edukację do szkół podstawowych, lansowanie LGBT i gender w szkołach itp. Jest to opakowane w ogólnikowe określenia promocji równości płci i podobne nazewnictwo.
ponad 3 lata temu / Gość Janek
 
W praktyce całkowita ochrona życia doprowadzi do tego, że żaden lekarz nie odważy się diagnozować i leczyć płodu w łonie matki oraz to, że życie kobiety w sytuacji kryzysowej będzie drugorzędną sprawą.Ilość aborcji nie spadnie, tylko ginekolodzy nieco więcej na niej zarobią. Paradoksalnie dopuszczenie aborcji może się przyczynić do uratowania wielu istnień, bo będzie można dotrzeć do takiej kobiety z pomocą i pokazać, że są inne możliwości niż aborcja. Bo wbrew temu co kler głosi, kobiety nie usuwają dzieci dla przyjemności.Jeżeli ktoś jest zdesperowany, to i tak to zrobi. Sztywne wprowadzenie ochrony nikomu tak naprawdę nie służy.
ponad 3 lata temu / aga
 
Samo sie nic nie stalo przez jedna noc. Gdzie byliscie, duchowni, kiedy wrog urabial ludzkie serca i umysly bez wytchnienia? Na Tytaniku? Czego nauczaliscie? Jakimi byliscie spowiednikami? Kto mial odwage przeciwstawic sie rozwodnionej papce zamiast kazan? Kto swoim zyciem dawal swiadectwo przezywanej wiary? Kto walczyl do konca o kazda zagrozona dusze? Kto uczyl mlodziez zycia? Ksieza-kumple bez sutanny, a za to z gitarkami? Bo nauki najwiekszego z rodu Slowian nie wytrzymaly proby nawet tak krotkiego czasu. Zalamywanie rak i wzdychanie, ze niedobrze, to za malo. Kto ma wsrod biskupow program naprawy dusz i taka sile, ze ludzie za nim pojda, spragnieni Prawdy i brzydzac sie grzechem?
ponad 3 lata temu / Antymodernista
 
Prawdę biskup mówi, że zanika przepowiadanie o grzechu, karze Bożej, czyśćcu,piekle, że ośmiesza się wartości chrześcijańskie i moralność i głosi równość wszystkich religii.... Tylko tak spytam, czyja to jest wina? Czy laikatu, czy polityków i światowych rządów? Czy też może Kościoła i duchownych, którzy zdecydowali się na aggiornamento i odeszli od nauki Ewangelii?
ponad 3 lata temu / tradycja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.