DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Bp Dec: wobec szatana, kłamstwa, zła i grzechu nie może być żadnej tolerancji!

Bp Dec: wobec szatana, kłamstwa, zła i grzechu nie może być żadnej tolerancji!
fot. Gosc Niedzielny / FORUM

„Wobec szatana, kłamstwa, zła, i grzechu nie może być żadnej tolerancji i o tym głośno i dobitnie mówmy, także tym, którzy mienią się dzisiaj nowoczesnymi ludźmi” - mówił bp Ignacy Dec. 28 lutego w Świdnicy - podczas trwania satanistycznego koncertu zespołu Vader - w kościele pw. Podwyższenia Krzyża świętego trwało modlitewne czuwanie pod przewodnictwem ordynariusza diecezji.

 

Hierarcha w homilii nawiązał do Jezusowego przykazania, które zawarte jest w Ewangelii św. Mateusza (Mt 5, 43-45): „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie”. - Jezus nie tylko głosił to trudne prawo, ale sam je przykładnie wypełnił. Najjaskrawiej ukazał to podczas swojej męki, gdy modlił się za swoich oprawców, którzy Go krzyżowali: ‘Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią’ - mówił bp Dec. ­Pierwszym argumentem przemawiającym za miłością naszych nieprzyjaciół, jest fakt, że naszych nieprzyjaciół kocha Bóg. Jezus mówił: ‘Ojciec niebieski, sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych’ (Mt 5, 43-45). Skoro tak jest, że Bóg miłuje wszystkich ludzi, także swoich i naszych nieprzyjaciół. Skoro jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Przeto i my winniśmy kochać naszych nieprzyjaciół. Trzeba, więc nam naśladować Pana Boga – powiedział biskup Ignacy Dec.

 

Za miłością nieprzyjaciół, przemawia także tzw. „złota reguła”, która znalazła się w nauczaniu Jezusa – zwrócił uwagę bp Dec. „Wszystko, więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czynnie!” (Mt 7, 12). Warto zauważyć – mówił ordynariusz, „że w czasach Jezusa ta złota reguła, znana była w brzmieniu negatywnym ‘nie czyń tego innemu, co tobie jest nie miłe’. Podkreślił, że Pan Jezus dał tej regule formę pozytywną.

 

Następnie bp Dec zadał wszystkim zgromadzonym pytanie: „dlaczego dzisiaj nie możemy miłować szatana, chociaż jawi się nam jako nasz największy przyjaciel?”. Odpowiadając, stwierdził: „szatana nie wolno nam kochać, bo jest największym nieprzyjacielem Boga i tak naprawdę jest naszym największym nieprzyjacielem.” „Nienawidzi nas za to, że spostrzega w nas, obraz i podobieństwa Boga. Szatan jest ojcem kłamstwa, oraz nienawiści. Bóg natomiast jest Ojcem prawdy i miłości” – kontynuował. - Nie wolno nam nigdy wierzyć w moc szatana. O mocy szatana są przekonani, jedynie ci, którzy mu uwierzyli, którzy zaprzedali się mu na służbę. Dopóki nie wierzymy szatanowi, diabeł nie ma do nas dostępu – przestrzegał ordynariusz.

 

- Modląc się dzisiaj za tymi, którzy stali się przyjaciółmi szatana i za tymi, którzy ich popierają, nawiązujemy do prośby z Modlitwy Ojcze nasz - w słowach: "i nie dopuść abyśmy ulegli pokusie, ale zachowaj nas od złego". Wobec szatana, kłamstwa, zła, i grzechu nie może być żadnej tolerancji i o tym głośno i dobitnie mówmy, także tym, którzy mienią się dzisiaj nowoczesnymi ludźmi, podobno wyzwolonymi z przekonań religijnych. Mówmy, że są w błędzie. Nie wolno, nigdy tego tolerować. Tolerancja może być wobec grzesznika, jako osoby, a nie wobec jego grzechu – podkreślał bp Dec.

 

- Kościół modli się nieustannie za grzeszników, wierzy bowiem, że mogą otrzymać łaskę nawrócenia, że tę łaskę może im ktoś wyprosić, dlatego raz jeszcze o to proszę, módlmy się za tych, którzy oddalili się od Boga i jego Przykazań, módlmy się za nasze miasto – Świdnicę, naszą ‘małą ojczyznę’, którą jest diecezja i módlmy się za cały nasz naród – prosił ordynariusz.

 

Czuwanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

 

KAI

mat

 

 


DATA: 2015-03-02 09:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stormer, gdy dostąpicie to przestaniecie zadawać właśnie takie pytania jak zadajesz, gdyż będziecie wiedzieli że dostąpiliście :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany: a skąd będziemy wiedzieli, że dostąpiliśmy tej łaski?
ponad 5 lat temu / Stormer
 
@ Rozczarowany Tak, powinnismy sie modlic do Pana Boga o laske rozpoznania dobra i zla dla tych ludzi. Nie wiedza, co czynia, nawet gdy swiadomie bluznia. Dziekujemy tez Panu Bogu za madrego buskupa. Nie jest lawto isc pod prad, totez modlmy sie dla niego o odwage i sily.
ponad 5 lat temu / DM
 
Mam dylemat moralny. Na wstępie, należy rozróżnić dwie kategorie ludzi: naszych osobistych nieprzyjaciół oraz nieprzyjaciół Boga, którzy często dla nas osobiście są neutralni, czyli nie są naszymi osobistymi wrogami. Co do naszych osobistych nieprzyjaciół, to sprawa jest przedstawiona przez Jezusa i powtórzona przez ks. biskupa w sposób jednoznaczny. Ale co z nieprzyjaciółmi Boga? Czy mam się modlić za nawrócenie satanisty do którego osobiście nic nie mam (bo osobiście nic mi złego nie zrobił), ale który świadomie bluźni Bogu? Zresztą, nie tylko chodzi o satanistę, ale np. "artystę" będącego twórcą Golgoty Picnic, itp.? Przecież to ich wolny wybór, a Bóg daje każdemu człowiekowi prawo do wolnego wyboru...
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.