DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Bp Dec: szatańska pokusa stawiania przyjemności ponad wszystko przybiera postać seksualizacji dzieci

Bp Dec: szatańska pokusa stawiania przyjemności ponad wszystko przybiera postać seksualizacji dzieci
Bp Ignacy Dec. YouTube/Dami Wałbrzych

We wszystkich kościołach diecezji świdnickiej w I niedzielę Wielkiego Postu został odczytany list biskupa Ignacego Deca na Wielki Post 2019 roku. Ordynariusz pokreślił w nim, że „Szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT”. Hierarcha zaapelował do rodziców i ludzi wierzących, aby podjąć działania uniemożliwiające gorszycielom coraz śmielsze działania.

 

„Na wielkopostną drogę Chrystus zadał nam do spełniania uczynki miłosierdzia: modlitwę, post i jałmużnę” – czytamy w liście pasterskim biskupa świdnickiego.

 

„W czasie obrzędu posypania głowy popiołem, usłyszeliśmy słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię, albo też przypomnienie, że jesteśmy prochem, który jednak będzie ożywiony w końcowym zmartwychwstaniu. Czas Wielkiego Postu to czas ćwiczenia się w zwalczaniu i zwyciężaniu szatańskich pokus” – pisze bp Dec.

 

W dalszej części listu hierarcha zwrócił uwagę na pokusy kierowane przez szatana do ludzi Kościoła, do świata, i każdego człowieka. „Szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych. Słyszymy o niezwykłej determinacji, z jaką niektórzy wprowadzają do szkół postulaty tzw. ruchów LGBT” – czytamy w liście.

 

„Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci. Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieci na tym etapie rozwoju nie wiedzą, co jest dla nich dobre, a co złe. Natomiast to, co wydaje się chwilowo przyjemne, w przyszłości może prowadzić do nieszczęść” – pisze bp Dec.

 

Hierarcha zwrócił się z apelem do rodziców i ludzi wierzących, aby podjąć działania, które uniemożliwią coraz śmielsze działania gorszycieli.

 

List pasterski kończą słowa zachęty do odnowy moralnej i religijnej własnego życia osobistego i rodzinnego oraz dobrego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych. List czytany był we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.

 

 

KAI

MWł

 

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom


DATA: 2019-04-03 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To KOD jest za usuwaniem a nie PiS. Pomylilo się chyba Panu Olo
ponad 1 rok temu / Madzia
 
W warstwie nauczania słownego ks. Biskup jest jak najbardziej Ok, ale w warstwie czynu? Dlaczego Księże Biskupie wspiera Ksiądz tak mocno PiS, który ma krew dzieci nienarodzonych na rękach?
ponad 1 rok temu / Olo
 
Odstetek osób homoseksualnych wynosi około 3% i jest nieistotny z punktu widzenia demografii. Orientacją seksualną nie da się zarazić. Zupełnie inaczej jest w przypadku tzw instrukcji WHO. To masturbacja jest największą plagą XXI wieku, która jest prawdziwą przyczyną wymierania Polaków jako narodu. Abp Dec ma częściowo rację. Trzeba bezwględnie dążyć do wprowadzenia ślubowań przed pierwszą komunią, by dzieci wyrzekły się onanizmu. Religia musi być też obowiązkowym przedmiotem w szkołach.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Prawda
ponad 1 rok temu / Do MariaPietrza
 
A może Ks. Biskup zapyta Ks. Bp Gądeckiego Z-cę Przewodniczącego Episkopatów Europejskich jakie są WYTYCZNE UNIJNE w temacie przemian kulturowych i obyczajowych dla chrześcijan. Należy iść z postępem czy też NIE . Idą Święta a wiernym ogłasza się rozwiązanie struktur Kościoła jaki znamy. Rzeczą niezrozumiałą jest dlaczego mamy się odnawiać MORALNIE jeśli jesteśmy opóźnieni ok. 60 lat w rozwoju w stosunku do krajów europejskich i postępu cywilizacyjnego. Idąc za wskazaniem Ks. Prof. Kobylińskiego wszyscy włącznie z Biskupami powinni podjąć WYSIŁEK INTELEKTUALNY aby zrozumieć czekające nas NOWE WEZWANIA w imię "miłości Bliźniego i służenia człowiekowi".
ponad 1 rok temu / iskierka
 
MARYJO KRÓLOWO POLSKI PRZYWRÓĆ WIARĘ KATOLICKĄ NARODOWI POLSKIEMU.
ponad 1 rok temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.