DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Bp Dec: Europa gardząca Kościołem skazuje siebie na zagładę. Tylko z Chrystusem mamy przyszłość

Bp Dec: Europa gardząca Kościołem skazuje siebie na zagładę. Tylko z Chrystusem mamy przyszłość
fot. Gosc Niedzielny / FORUM

Europa gardząca chrześcijaństwem skazuje siebie na zagładę i stwarza niebezpieczeństwo upadku cywilizacji łacińskiej. Dyrygenci Unii Europejskiej uważają, że Bóg jest im niepotrzebny do stworzenia jednego superpaństwa na naszym kontynencie – mówił podczas Mszy Świętej rezurekcyjnej w katedrze świdnickiej bp Ignacy Dec.

 

Hierarcha wyraził opinię, że demokracja liberalna zapomina o wartościach, zaś Jan Paweł II wielokrotnie przestrzegał, że demokracja bez wartości staje się jawnym czy też zakamuflowanym totalitaryzmem. – Coraz częściej zauważamy, że parlamenty krajowe mogą głosować i decydować o sprawach zupełnie drugorzędnych. Decyzje naprawdę ważne zapadają w wąskich gremiach, gdzie indziej. Oficjalna ideologia wmawia ludziom, że mają być Europejczykami, a nie myśleć w kategoriach narodowych – mówił bp Dec.

 

Podczas homilii biskup nawiązał do sytuacji społeczno-kulturowej w jakiej przeżywane są tegoroczne Święta Wielkanocne. – Lansowane ideologie i utopie roztrzaskują się w obliczu obecnej pandemii, koronawirusa COVID - 19. Upada mit o wszechpotędze nauki i techniki. Nasz Stary Kontynent okazuje się bezsilny nie tylko wobec fali migracji, która pogłębia proces islamizacji tej części świata, ale także wobec zagrożenia jakie stworzyła pandemia koronawirusa – stwierdził.

 

Widzimy, że wszystkie państwa są bezsilne na atak niewidzialnego, ukrytego wroga naszego zdrowia i życia. W wyniku panującej pandemii rozpościera się przed nami widmo kryzysu gospodarczego. Pierwsze miesiące obecnego kryzysu wyraźnie pokazują, jak ważny jest przede wszystkim potencjał narodowy a nie unijny – ocenił bp Dec.

 

Biskup zachęcał, by całe życie ziemskie przeżywać w perspektywie życia wiecznego. – Zmartwychwstanie Chrystusa zapowiada także nasze przyszłe zmartwychwstanie, a więc, że nasza egzystencja jest nieutracalna, że życie nasze w chwili śmierci zmienia się, ale się kończy, że przez śmierć przechodzimy z życia do życia – wskazał kaznodzieja.

 

Pamiętajmy, że zmartwychwstały Chrystus liczy na nas. To od nas w dużej mierze zależy czy będzie On znany w dzisiejszym świecie, czy będzie obecny w życiu publicznym. Bądźmy zatem odważnymi Jego świadkami. Na Jego Ewangelii budujmy nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe. Świat z Jezusem Chrystusem ma przyszłość! – podkreślił bp Ignacy Dec.

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-04-12 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W którym kraju chrześcijanom żyje się lepiej niż w UE? W Rosji? W Chinach? W USA? W Iranie? Gdzieś indziej?
7 miesięcy temu / ala wilk
 
"Świat z Jezusem Chrystusem ma przyszłość!" . Dziwne - "życzeniowe" zdanie stojące w sprzeczności z tradycyjną NAUKĄ K.K. Świat stoi w opozycji do Ewangelii i Osoby Jezusa Chrystusa. Dowodem Krzyż. To nie świat jest wzywany do NAWRÓCENIA i odrzucenia GRZECHU ale pojedynczy człowiek. Podobnie co znaczy , że Pan Jezus "liczy na nas" ? Każdy jest wolny w swoim wyborze \. ODKRYCIE po czasie ",że Dyrygenci Unii Europejskiej uważają, że Bóg jest im niepotrzebny do stworzenia jednego superpaństwa na naszym kontynencie." ujawnia BRAKI w planach zmodernizowanego Kościoła J.P.II. i sytuuje je na poziomie MARZEŃ .
7 miesięcy temu / iskierka
 
gardzenie Bogiem i wiarą to nie to samo co pogarda dla kościoła i kleru,bardziej występuje to drugie
7 miesięcy temu / lil
 
Dziekuję serdecznie za słowa prawdy. Boże błogosław bp Ignacemu i miej go zawsze w swej opiece.
7 miesięcy temu / owca.Chrystusa
 
Ekselencjo Drogi Ksieze Biskupie Bardzo dziekujemy za slowo Prawdy otuchy i za bycie z Narodem W tak trudnych dla wdzystkich warunkach! Dziekujemy ze mamy Kogos kto poprowadzi Kosciol i Narod do zmartwychwstania!Niech Chrystus Zmartwychwstaly obdarza Ekselencje Dobrem Wszelakim wdzieczni wiern
7 miesięcy temu / BM
 
Bóg zapłać, odważny Księże Biskupie.
7 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.