DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@AW Dokładnie. Coś przy tej biblijnej egzegezie zapomniano, że wielu uzdrowionych przez Jezusa miało powiedziane by pokazać się kapłanom, co również w perspektywie Nowego Przymierza i czasów po Chrystusie oznacza, że urząd kapłański ma niejako i na mocy tych fragmentów Ewangelii to badać. Bardzo poważne przemilczenie tego faktu, szczególnie jeśli powoływać się tu na Pismo. A gdzie indziej jest jeszcze o tym, że uzdrowienie duszy (odpuszczenie grzechów) jest o wiele ważniejsze uzdrowienie ciała (które to tak naprawdę cały czas, poza swym niewątpliwym doraźnym wymiarze, stanowiło prefigurację uzdrowienia duszy). A co się obruszali też bardziej faryzeusze? O to, ze Jezus odpuszczał grzechy, nie o uzdrowienie. Bardzo polecam klasyków i mistrzów katolickiej mistyki, w szczególności św. Teresy z Avila oraz św. Jana od Krzyża (u tego drugiego szczególnie "Noc ciemną", bo już na samym wstępie tego dzieła podsumowuje dosadnie postawy znane obecnie z ruchów charyzmatycznych).
ponad 1 rok temu / incuss
 
Najpierw Biskupi > WPUŚCILI < RUCHY PENTEKOSTALNE DO KOŚCIOŁA POLSKIEGO a teraz przyszło otrzeźwienie. Ale wstyd. Jak tu UFAĆ LUDZIOM , którzy przeprowadzają EKSPERYMENTY NA WIERNYCH ? Podobnie było z Harisem uzdrowicielem. Ciekawe jakie >owoce< pozostawi o. James i x. Boshobora ??? Czy >wierny< nie powinien się ubezpieczyć zanim zaryzykuje udział w wspólnocie mającej korzenie zielonoświątkowe / protestanckie ? Jedynym skutecznym ubezpieczeniem jest WIERNOŚĆ nauce K.K. i Trójcy Przenajświętszej.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Przypomnienie dla Andrzeja Łk 5.14. "A On mu przykazał, żeby nikomu nie mówił: ?Ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż ofiarę za swe oczyszczenie, jak przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich?." A ks. bp. Czaja pisze o rozeznaniu tego, co dzieje się w Kościele i w kościołach. To widzi każdy posługujący się rozumem (też dar Ducha Św.)
ponad 1 rok temu / AW
 
Kiedy Jezus uzdrawiał nie mówił do chorego , teraz weź swoją historie choroby i idź pokaz faryzeuszą. A biskup Czaja nie raz już się wypowiadał w złym święte o charyzmatykach niestety. Podważając nawet świecenia kapłańskie.
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Do Ewa. Kościół nie bada tych cudów na własne życzenie. Kościołowi na tym nie zależy, a poza tym to duży koszt. Torpedować i pomawiać chorych jest najłatwiej i najtaniej. Wspólnoty wymagają jednak dalszych obserwacji i potwierdzeń medycznych. Wyśmiewanie ludzi za radość z ewidentnych uzdrowień (niektóre wdać od razu np. znikające guzy czy uzdrowienia niepełnosprawności) uważam za nie na miejscu. Cuda świętych się bada i dobrze, ale trzeba pamiętać, że księża wynoszą na ołtarze głównie swoje środowisko, czyli księży. Stanowią oni ok. 70% polskich beatyfikowanych i kanonizowanych. Na takie przypadki nie szkoda wysiłku.
ponad 1 rok temu / Tara
 
Po przeczytaniu artykułu mam poczucie chaosu i niepotrzebnego mieszania tematów. Wywiad albo jest mocno pocięty, albo Biskup udzielił bardzo pobieżnych wypowiedzi, z których ciężko dojść do sensownego wniosku - co widać po części komentarzy. Msza o uzdrowienie (czyli o zbiorową intencję uzdrawiania) i Toronto pisane w jednym tonie nieufnej krytyki to dość niepokojąca wypowiedź z ust Biskupa.
ponad 1 rok temu / Katolik
 
@Pokorny sługa krowy pan z księdzem biskupem pasłeś, że mu na Ty walisz? Ja rozumiem różne rzeczy, ale poziom pewnych wypowiedzi powinien być choćby minimalny, ale jak widać niektórzy "pokorni" słudzy nie mogą się przed takim grubiaństwem powstrzymać nawet przy jednozdaniowej wypowiedzi. Biskupowi, który wypowiada się w oparciu o odwieczne i spójne Magisterium Kościoła zarzucać nieznajomość Pisma? Nawet nie dyskutujecie tak naprawdę z księdzem biskupem Czają, dyskutujecie z Kościołem i jego nauczaniem, które macie w nosie, bo sobie własny obraz Boga uczyniliście. Wśród charyzmatyków stwarzanie pozorów katolicyzmu idzie coraz słabiej (mam dostęp do wielu baaardzo ciekawych materiałów i znam wiele koneksji tego rzekomo "katolickiego" charyzmatyzmu z tymi totalnymi ekstremami), teraz więc mądrość etapu podpowiada jak widać jawne występowanie przeciwko biskupowi. Wypowiedź ważna i potrzebna, naprawdę bardzo umiarkowana patrząc na to, co dzieje się w tych ruchach.
ponad 1 rok temu / incuss
 
Jeżeli tak jest jak mówi ksiadz biskup to dlaczego odchodzi sie w czasie sprawowania mszy św. od przyjmowania komunii na klęcząco likwidując balaski podaje się hostię bez pateny i na rękę. Ludzie zabierają Ciało Pana Jezusa do domu lub podają z ręki do ręki.proszę o wyjaśnienie.
ponad 1 rok temu / Zosia
 
Im więcej takich tekstów jak np. "Pokornego sługi", to coraz bardziej się przekonuję, że ten cały "charyzmatyzm" to diabelska sprawka. Żeby tak szczuć na biskupa? Przecież wyraźnie mówi, że nie wszystko, co nowe, trzeba potępiać. Można powiedzieć, że to dość umiarkowana opinia. Nie ma co zaprzeczać - w przynajmniej części środowisk "charyzmatycznych" zdanie Kościoła ma się w nosie i robi się wszystko po swojemu. I trzeba to jak najszybciej uporządkować. A nie gadać, że "ksiundz Biblii nie czyta". To jest dla Was zadanie, "charyzmatycy". Pokażcie wreszcie, że jesteście rzeczywiście katolikami.
ponad 1 rok temu / Bartosik
 
Ciekawe, że nie ma statystyk informujących, na ile "cudowne" uzdrowienia na hucpach - zwanych dla zmyłki "mszami o uzdrowienie" - są trwałe. W przypadku cudownych uzdrowień za pośrednictwem świętych, każdy przypadek jest dogłębnie badany przez komisję złożoną ze specjalistów lekarzy a na tych rozrywkowych mszach wystarczy wstać z wózka inwalidzkiego i ogłosić wszem i wobec, że się jest "uzdrowionym" i wszyscy momentalnie doznają ekstazy religijnej.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
A może coś o ślepych przewodnikach? O naukach wymyślonych przez człowieka?
ponad 1 rok temu / go
 
Z całym szacunkiem, ale ten artykuł wkłada wszystko do jednego wora, miesza modlitwy o uzdrowienie i tzw.błogosławieństwo z Toronto. Widać że autor nie bardzo wie o czym pisze. Ja od 20 lat jestem we wspólnocie wyrósł na gruncie charyzmatyczny i mówiąc szczerze nie spotkałem się z zagrożeniami których mowa. Dzięki temu że spotkałem tą wspólnotę jestem w Kościele. Uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych pomogło mi odnaleźć Boga i doprowadziło mnie do życia sakramentalne i wiem że wielu ludzi w podobny sposób odkrył Kościół.
ponad 1 rok temu / RK
 
Bo Czaja widocznie nigdy nie uczestniczył w takim wydarzeniu i nie wie o co chodzi.
ponad 1 rok temu / Pokorny sługa
 
@kwiatek77 Biblia Pierwszego Kościoła @TTT Człowieku czy ja gdzieś w mojej wypowiedzi dokonywałem egzegezy i interpretacji cytowanych fragmentów? Jedynie co chciałem unaocznić to stała obecność charyzmatów i, że pierwsi chrześcijanie byli nawet zachęcani przez Pawła do "gorliwego starania" się o nie. Obecne było jak i dziś pragnienie Żywego Ducha. Kropka. "Współczesny charyzmatyzm jest zjawiskiem o protestanckim powinowactwie" Czyli inaczej mówiąc przywołują protestanckiego ducha świętego??? Czy w ogóle jest coś takiego jak "współczesny charyzmatyzm"? A może też jest i "współczesna Msza św.", "współczesna moralność" itd? "[...]zupełnie nieistniejący w 2000-letniej tradycji katolickiej" Wypadałoby odświeżyć Dz i 1 Kor. Dziwne to zdania na człowieka strofującego innych. Ciekawe do czego będziesz się odwoływał w momencie gdy Kościół (Papież) dopuści cudzołożników do Eucharystii i udzieli im rozgrzeszenia.
ponad 1 rok temu / TTT
 
A te wszystkie msze stadionowe, pamiętacie? Co to jest? Wiara czy hucpa? Oczywiście luteranizm po II SW przeniknął do Kościoła i żaden papież tego nie zahamował. Chyba im się podobało bycie celebrytą. Czy teraz coś się zmieni? Wątpię.
ponad 1 rok temu / katopol
 
Od interpretacji Pisma Św jest Kościół a nie TY, nie wchodź w nieswoje buty jeśli uważasz się za katolika. Współczesny charyzmatyzm jest zjawiskiem o protestanckim powinowactwie, zupełnie nieistniejący w 2000-letniej tradycji katolickiej.
ponad 1 rok temu / @TTT
 
@TTT, które to tłumaczenie Biblii? bo nie znam...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
1 Kor 14, 1 "Biegnijcie w pościgu za miłością i bądźcie gorliwi w staraniu o charyzmaty Ducha, zwłaszcza o to, by prorokować. " BPK Dz 8, 15-17 "Po przybyciu pomodlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. 16 Jeszcze bowiem na nikogo z nich nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. 17 Nałożyli więc na nich ręce i otrzymali Ducha Świętego." BPK Rozumiem, że potrzeba porządku. Jednak to już prawie dwa tysiące lat i Kościół musi to jeszcze badać,racjonalizować, stygmatyzować i sankcjonować? Nie zrobi tego KK, zrobią to jakieś podejrzane wspólnoty. 1Kor 19-20 "19 Wkrótce jednak do was przybędę ? jeśli Pan zechce ? i zobaczę, nie jaka jest wymowa tych rozzuchwalonych, lecz jaka moc, 20 gdyż królestwo Boże nie ujawnia się w wymowie, lecz w mocy." BPK
ponad 1 rok temu / TTT
 
Sorry, ale wywód jest jednym wielkim pomawianiem środowisk charyzmatycznych i podszeptem demonów w mojej ocenie. Niemal każdy akapit to jedno pomówienie, szerzenie nieprawdy i fałszywych oskarżeń. Może gdzieś są takie przekręty, ale ja od 25 lat funkcjonowania w środowiskach charyzmatycznych widziałam je może kilka razy i były one piętnowane przez prowadzących. Modlitwa charyzmatyczna prowadzi do sakramentów oraz do Maryi, proroctwa zmieniają ludzkie życie, tzw. emocje to objaw przeżyć towarzyszących nawróceniu i uzdrawianiu ludzi z ciężkich grzechów i uzależnień. Cuda ratują ludzkie zdrowie i zmieniają całe rodziny. Spoczynki w Duchu Św. czy śmiech charyzmatyczny mają długoterminowe piękne skutki w duszach ludzkich.
ponad 1 rok temu / GOSC
 
To po co JE organizujecie te stadionowe hece? Nie wystarczą nam kościoły?
ponad 1 rok temu / anna
 
Biskup Andrzej Czaja - 1000 -czne brawa!!! pęka mur milczenia...teraz musi już być tylko lepiej, nie tylko jeśli chodzi o najazd zielonoświątkowców na Polskę...może warto by było dodać kilka słów o neokatechumenacie? o rekolekcjach na stadionie? o zapraszaniu tzw. "charyzmatyków" - uzdrowicieli?
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Problem polega n tym, że tak jak Biskup Czaja ostrzega, tak inny biskup (sami wiecie który) osobiście patronuje jednej z takich wspólnot w dużym polskim mieście. Dzieję się w tej parafii rzeczy straszne. Mają kanał na YT.
ponad 1 rok temu / Karol
 
Bardzo potrzebny artykuł. Sam, będąc w jakimś stopniu jego częścią zaobserwowałem to zjawisko - są to wspaniałe przeżycia emocjonalne ale niosące zarazem bardzo duże niebezpieczeństwo, którego - moim zdaniem - większość uczestników nie dostrzega. Człowiek zaczyna myśleć, że źródłem wiary zaczyna być "uwielbienie", a dowodem na to ma być "latanie 3 metry nad ziemią". Na dalszy plan schodzą sakramenty i Msza Św. nie mówiąc już o doktrynie Kościelnej. Mam też takie przekonanie, że od doświadczenia takiego stanu "błogości" można się uzależnić.
ponad 1 rok temu / PiT
 
Ręce zalamac! :/ jak Polskę uratować. Komu dzisiaj wojna potrzebna to potwornie niszczy!
ponad 1 rok temu / Wierna
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.