DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Bp Camillo Ballin nie ma wątpliwości: za 50 lat Europa będzie islamska

Bp Camillo Ballin nie ma wątpliwości: za 50 lat Europa będzie islamska
By Diliff (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

– Europa stanie się kontynentem muzułmańskim – stwierdził bp Camillo Ballin, zwierzchnik Kościoła katolickiego w Arabii Północnej. Ten włoski biskup misyjny od 50 lat żyje w krajach arabskich. Z tej perspektywy ocenia też przemiany na Starym Kontynencie.

 

Można sobie wyobrazić, że za 50 lat Europa będzie niemal całkowicie muzułmańska – powiedział bp Ballin w wywiadzie dla włoskiego dziennika „Il Messaggero”. Zastrzega on jednak, że proces ten nie jest wynikiem jakiejś politycznej strategii podboju ze strony krajów arabskich. Europa stanie się muzułmańska tylko dlatego, że nie ma dzieci i że brakuje jej ideałów, które mogą się odradzać z chrześcijańskich korzeni. – Muzułmanie, którzy przybywają do Europy wypełniają po prostu pewną próżnię. Mają dużo dzieci i zachowują swoje korzenie – dodał włoski misjonarz.

 

Bp Ballin zaznaczył, że od 50 lat obserwuje z zewnątrz, z krajów arabskich, przemiany zachodzące w Europie. – Dziś zależy jej przede wszystkim na wyrzeczeniu się własnych wartości. Jest ukierunkowana na pieniądze, swych korzeni już uznaje. I to właśnie wykorzystuje islam, który ma silne wartości – podkreślił.

 

Zdaniem bp Ballina islamizacja Europy rozpocznie się od północy, ale z czasem obejmie cały kontynent.

 

KAI

TK


DATA: 2019-02-16 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To może duchowni dadzą przykład i zaczną zakładać rodziny. Bo jak dotąd, dzieci księży, rzecz jasna porzucane przez ojców, to w naszym pięknym kraju sekretne tabu.
4 miesiące temu / Margeritta
 
Czemu tyle zaczepnych słów pod adresem biskupa? Czemu ciągle dzielić ludzi? przecież nikt z nas nie zna jego życia , miłości do Boga jego działania? Przecież mógł to powiedzieć z wielką troską....
4 miesiące temu / Tereska
 
Nie, nie będzie.
4 miesiące temu / Polak
 
Jakoś dziwnie brzmią słowa księdza - biskupa :>islam ma silne wartości < , > islamizacja Europy rozpocznie się od północy, ale z czasem obejmie cały kontynent.< A w szczególe co robi Biskup u Arabów -buduje więzi EKUMENICZNE ? Ciekawe jaką głosi dobrą nowinę , że Go jeszcze nie przepędzili. Jak uważa , że jest tak źle to dlaczego NIE WRACA i nie głosi Ewangelii w Europie. Coraz częściej można zauważyć głoszenie w mediach dołujących OPINII biskupów o sytuacji Kościoła. Odnosi się wrażenie, że jest to albo 1) jakaś REAKCJA OBRONNA = odreagowanie na reformy Biskupa Rzymu. Albo 2) działanie umyślne w celu SIANIA ZWĄTPIENIA w Opatrzność Bożą i wskazywania drogi ku Uniwersalnej religii jednego bóstwa / gdzie mieści się Islam.
4 miesiące temu / iskierka
 
Watykan co chwila zmienia interpretacje Pisma Świętego, a Islam nie i wygrywa, dlaczego Watykan nie wyciąga wniosków?
4 miesiące temu / wiara
 
Jak to dobrze, że za 50 lat śladu po większości z nas już nie będzie na tej planecie !
4 miesiące temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66189"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.