DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Dominik: "Zawsze w Kościele Bożym wierzono, że od razu po konsekracji obecne jest prawdziwe Ciało naszego Pana i prawdziwa Jego Krew pod postaciami chleba i wina, wraz z Jego duszą i Bóstwem. Ciało jest pod postacią chleba, a Krew pod postacią wina, na mocy słów; to samo Ciało jest też pod postacią wina, Krew pod postacią chleba, a dusza jest pod dwiema postaciami, na mocy naturalnego połączenia i współistnienia, dzięki któremu części Chrystusa Pana, który powstawszy z martwych już więcej nie umiera, łączą się wzajemnie, a Bóstwo jest obecne ze względu na przedziwną Jego unię hipostatyczną z ciałem i duszą, c Dlatego prawdą jest, że pod każdą z obu postaci jest zawarte to samo, co pod obiema. Cały bowiem i integralny Chrystus jest pod postacią chleba i pod każdą jej cząstką; podobnie cały jest pod postacią wina i jej cząstkami" - Sobór Trydencki, Dekret o Najświętszym Sakramencie Eucharystii
7 miesięcy temu / M.
 
Czyżby? A może Komunia Święta to wino i chleb, niemal od 600 lat w kościele komunia święta to tylko chleb, i co się stało z przykazaniem Jezusa bierzcie i pijcie wszyscy...
7 miesięcy temu / Dominik
 
Te słowa z Ezechiela ciekawe i w tym kontekście gdzieś już je widziałem. Bł. A.K. Emmerich pisała, że kapłani są pogardzani m. in. dlatego, że nie szanują Eucharystii. Św Gemma Galgani pisała, że Bóg wielu kapłanów zabiłby na miejscu ! tylko aniołowie go powstrzymują O.Germano Ruoppolo, Głębie duszy czyli Święta Gemma Galgani, Maria Vincit, Wrocław 2011, str. 235, a przecież to było ponad sto lat temu, gdzie kapłani grzeszyli, ale raczej nie taką skalę. Siostra Damascena Hary miała również przekaz, że kapłani podczas 2 wojny światowej ginęli i byli prześladowani, żeby "zmyć te okropne zbrodnie" innych księży Agata Puścikowska, Wojenne Siostry, str. 258. To tyle na ten temat.
7 miesięcy temu / uuuu
 
Do MTK - niestety Pan Bóg nie odroczy już kary. Rozpoczęła się ona i będzie kontynuowana. Jeden z Mistyków, Brat Zakonny, który rozmawia z Panem Jezusem prosił Go aby kara Boża została odroczona. Pan Jezus powiedział, że nie ma już takiej możliwości. Świat nurza się w grzechu i tym wirusem rozpoczęlo się wymierzanie kary Bożej. Będą następne choroby, kataklizmy, co jest oczyszczeniem świata, wielki kryzys finansowy pozbawiający ludzi pracy i środków do życia, kolejno wojna, rządy Antychrysta itd... Nie będę pisał wszystkiego....
7 miesięcy temu / Dominik
 
Do MTK - niestety Pan Bóg nie odroczy już kary. Rozpoczęła się ona i będzie kontynuowana. Jeden z Mistyków, Brat Zakonny, który rozmawia z Panem Jezusem prosił Go aby kara Boża została odroczona. Pan Jezus powiedział, że nie ma już takiej możliwości. Świat nurza się w grzechu i tym wirusem rozpoczęlo się wymierzanie kary Bożej. Będą następne choroby, kataklizmy, co jest oczyszczeniem świata, wielki kryzys finansowy pozbawiający ludzi pracy i środków do życia, kolejno wojna, rządy Antychrysta itd... Nie będę pisał wszystkiego....
7 miesięcy temu / Fryderyk
 
Prośmy Pana Boga żeby tak się stało!!!
7 miesięcy temu / Krystyna
 
Na razie Franciszek powołał komisję do ustalenia, czy Msza Św trydencka przywrócona do nieograniczonego kultu przez Benedykta XVI, przynosi "dobre owoce duszpasterskie"...
7 miesięcy temu / M.Migas
 
Amen
7 miesięcy temu / Lila
 
Myślę dokładnie to samo co biskup Athanasius Schneider i jego życzenia dla papieża i biskupów są także moimi życzeniami , tego właściwie oczekuję od papieża i biskupów by publicznie przyznali się do błędu i wynagrodzili Panu Bogu za te wszystkie profanacje i bluźnierstwa, które w kościele mają miejsce . Nasz Kościół przetrwa dzięki takim wspaniałym biskupom jak biskup Schneider, dzięki modlitwom wiernych, także dzięki wspaniałym proboszczom i księżom, którzy są pobożni i w swojej parafii umożliwiają wiernym uczestnictwo w Mszy Św. Trydenckiej. Ja mam to szczęście, że znalazłam takiego proboszcza i to dla mnie wielkie szczęście. Co do Komunii na rękę, zauważyłam, że wiele osób przyjęło to całkiem chętnie, moje koleżanki z pracy są wręcz zachwycone, uważają, że dzięki temu zarówno wierni jak i ksiądz nie zarażą się wzajemnie. Ciężko z nimi dyskutować...Módlmy się o odnowę Kościoła, oby papież Franciszek wziął sobie do serca słowa biskupa Schneidera.
7 miesięcy temu / Tina
 
Na szczęście że została choć garstka Biskupów i kardynałów, którzy widzą tragedię obecnego Kościoła na całym świcie, bo bez jednego wystrzału zostały zamknięte i zeszły do katakumb, a niektórzy Księża zabraniali Komunii świętej do ust i na kolanach, ale tylko i ...wyłącznie na rękę. Może Pan Bóg zlituje się jeszcze nad światem, aby przez tą MAŁĄ ARMIĘ JEGO SYNÓW KAPŁANÓW URATOWAĆ WIARĘ - OBY. Niestety ryba psuje się od ... głowy. Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie.
7 miesięcy temu / MTK
 
Niestety nie chca sluchac od Abp po zwyklego proboszcza.Lata mowie o tym i jeden krzyczy drugi jakby nie wiedzial o czym mowie tylko raz slyszalem ze jakby zrobil 2-3 razy ad orientem to by sie zaczely wtedy problemy.
7 miesięcy temu / Pytajacy
 
Komentarze większości moich przedmówców przypomniały mi, że przecież w Polsce mamy samych specjalistów: lekarzy, co wiedział już błazen Stańczyk oraz trenerów piłkarskich, wirusologów, politologów, dyplomatów, historyków, teologów, biblistów i liturgistów. :
7 miesięcy temu / sorcier
 
c.d. A czym jest ZGROMADZENIE EUCHARYSTYCZNE ? i EUCHARYSTYCZNA OBECNOŚĆ w rozumieniu Neo ? > warto doczytać u Ks. Skotnickiego i Ks. Elio MARIGHETTO "Tajemnice drogi neokatechumenalnej". To WSPÓLNOTA jest żywym ciałem Jezusa Chrystusa i SAKRAMENTEM jak nam się dziś mówi w Neokościele J.P.II. zaś przyjmowanie na rękę chleba jest wyborem uzasadnionym logicznie podobnie jak bazowanie na tradycyjnej, sentymentalnej religijności Polaków. Dlatego oburzenie w temacie nadużyć postępowania Kard. Athanasiusa Schneidera zdaje się BYĆ NIEZROZUMIAŁE / sztuczne. Jak się rozmawia z innymi to warto mieć te same PODSTAWY i używać SŁÓW , które są tak samo zdefiniowane a nie WIELOZNACZNE. Kto przeczytał DOKUMENT z APARACIDY ten pojmie "przekręt".
7 miesięcy temu / iskierka
 
>Bóg wzywa nas do nawrócenia eucharystycznego.> A cóż to jest NAWRÓCENIE EUCHARYSTYCZNE? NAWRÓCENIE dla Katolika oznacza PORZUCENIE ŻYCIA W GRZECHACH i ŻYCIE W ŁASCE UŚWIĘCAJĄCEJ PANA BOGA. Warto zwrócić UWAGĘ, że od II Soboru Watykańskiego wprowadzono do Kościoła WIELOZNACZNOŚĆ POJĘĆ i PRZEDEFINIOWANO ZNACZENIE SŁÓW w taki sposób aby prości wierni słuchając Neopasterzy NIE MOGLI SIĘ ZORIENTOWAĆ jaki jest PRAWDZIWY SENS GŁOSZNYCH NOWYCH NAUK NOWEGO KOŚCIOŁA. Tak więc POKOJOWO dokonano TRANSFORMACJI TEGO "CO STARE" na TO CO NOWE i bardziej postępowe - przystające do nowoczesnego życia. Szczególnie jaskrawo widać to w Nowej Ewang. J.P.II i zgody na ewangelizację katechistów Neokatechumenatu w Polsce. To tam katolicy dowiedzieli się, że chodzą na EUCHRYSTIĘ a NIE na Mszę Świętą. A czym jest tam Eucharystia> Zgromadzeniem Ludu Bożego, przejściem ze śmierci do życia... W Neokościele paraf. sakramentem -pamiątką, pokarmem, liturgią, celebracją. Bądźmy uważni.
7 miesięcy temu / iskierka
 
Co da odwrócenia Kapłana Ad Orientem, kiedy dalej będzie recytowana liturgia obłożona Klątwą?! Pacjent umiera, a lekarze zabrali się za pudrowanie noska . . .
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Papieżowi ta sytuacja jest na rękę.
7 miesięcy temu / Mati
 
Prawda ma w sobie też wymiar nie tyle pouczenia, ale bardziej troski, nawet jeśli kaliber tej Prawdy jest wielki, to i tak warto stać przy niej.
7 miesięcy temu / axe
 
Matko KOSCIOLA wstawiaj sie za nami oddaje CI tych od ktorych to zalezy aby było A M E N
7 miesięcy temu / xxx
 
Dzięki za te słowa!!! Tylko czy zapoznali się z nimi nasi biskupi np. bp Polak, bp Kopiec, abp Skworc???
7 miesięcy temu / eReM
 
Amen
7 miesięcy temu / Pola
 
Piękne słowa. Oby je też przeczytali w archidiecezji katowickiej.
7 miesięcy temu / Sara
 
Sytuacje, gdy ksiądz wyrzucał wiernych z kościoła i zezwalał tylko pięciu osobom na uczestniczenie w Mszy świętej świadczą o marnej kondycji pasterzy. W sumie jednak dobrze, że tak się stało, bo można się było zorientować, kto jest pasterzem, a kto najemnikiem, kto słucha Boga, a kto Cezara.
7 miesięcy temu / Gość
 
Przyjdz Duchu święty i odnów oblicze ziemi,tej ziemi!
7 miesięcy temu / mila
 
Google: Historia nadużycia w postaci Komunii na rękę
7 miesięcy temu / bardzo pouczaj
 
To nawrócenie przyjdzie,ale dopiero po karze jaka spadnie na ludzkość. Dziś widać, że nikt nie wyciąga właściwych wniosków. Bp Schneider to wyjątek.
7 miesięcy temu / marco
 
popieram w całości.
7 miesięcy temu / kolo
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.