DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Bp Atahansius Schneider dziękuje Benedyktowi XVI za jego słowa o aborcji i homoseksualizmie

Bp Atahansius Schneider dziękuje Benedyktowi XVI za jego słowa o aborcji i homoseksualizmie
Bp Athanasius Schneider

Bp Athanasius Schneider z Astany w Kazachstanie podziękował Benedyktowi XVI za jego słowa o współczesnych przejawach antychrysta i „ekskomunikowaniu” ze społeczeństwa wszystkich, którzy sprzeciwiają się aborcji lub „małżeństwom” homoseksualnym.

 

W Niemczech wyszła biografia Benedykta XVI pióra dziennikarza i długoletniego współpracownika papieża Ratzingera, Petera Seewalda. W książce opublikowano wywiad, jakiego Benedykt udzielił Seewaldowi w 2018 roku. Mówił w nim między innymi o głębokiej moralnej dekadencji w wielu krajach na zachodzie będącej przejawem działania antychrysta. Podkreślił, że jeszcze sto lat temu mówienie o homoseksualnym „małżeństwie” byłoby czystym absurdem, a dzisiaj uchodzi za normalne.

 

Benedykt powiedział, że wielkie zagrożenie dla Kościoła i posługi piotrowej leży dziś w światowej dyktaturze rzekomo humanistycznych ideologii; kto próbuje im się sprzeciwiać, temu grozi wykluczenie ze społeczeństwa. Według papieża Ratzingera na zachodzie sformułowano sui generis „antychrześcijańskie credo”, a żeby przeciwstawiać się tej „sile antychrysta” potrzebna jest modlitwa całego Kościoła powszechnego.

 

Kazachski biskup Athanasius Schneider podziękował Benedyktowi XVI za te słowa. Na łamach portalu „LifeSiteNews” opublikował komentarz, w którym zwraca uwagę na bezbożny charakter ideologii gender oraz promocji i usprawiedliwiania aborcji oraz homoseksualizmu.

 

Zjawiska te, napisał, „zawierają w sobie ducha buntu wobec Boga i w tym sensie okazują się być charakterystyczne dla antychrysta”.

 

Hierarcha dodał, że widzi w tym wszystkim próbę podejmowaną przez „swoisty ukryty jeden rząd światowy, który w swoim programie ideologicznym jest fundamentalnie ateistyczny i antychrześcijański, a nawet bluźnierczy”.

 

 

Oświadczenie bp. Athanasiusa Schneidera odnośnie słów emerytowanego papieża Benedykta XVI na temat obecnej sytuacji na świecie:

 

Dziękuję papieżowi Benedyktowi XVI za podniesienie tego ważnego tematu. Zgadzam się z jego słowami odnośnie naszej obecnej sytuacji.

 

Promowanie i usprawiedliwianie aborcji oraz homoseksualizmu lub ideologii gender zawiera w sobie ducha buntu wobec Boga. W tym sensie ujawnia cechy charakterystyczne antychrysta.

 

Zwolennicy aborcji i homoseksualizmu mówią, że Boży zakaz mordowania niewinnych istot ludzkich – tego, co dzieje się w przypadku aborcji – jest błędny i zły. Podobnie twierdzą też, że stworzenie dwóch płci biologicznych jest złe, a coś przeciwnego jest dobre, to znaczy dobre jest usunięcie rozróżnienia płci biologicznych. W ten sposób ideologia aborcji i homoseksualizmu okazuje się być buntem wobec Boga i z tego powodu jest charakterystyczna dla antychrysta.


Systematyczna promocja aborcji i homoseksualizmu czy też ideologii gender na skalę światową wskazuje na działanie swoistego ukrytego „jednego rządu światowego”, którego program ideologiczny jest fundamentalnie ateistyczny i antychrześcijański, a nawet bluźnierczy, ze względu na bunt wobec stworzonego przez Boga porządku.

 

Antychryst nie jest jedynie tym, który zaprzecza porządkowi zbawienia, to znaczy prawdzie o Bożym Wcieleniu, prawdzie, że Chrystus, Syn Boży, naprawdę się wcielił. Zaprzecza też porządkowi stworzenia, a konkretnie porządkowi dwóch płci biologicznych i absolutnemu zakazowi zabijania niewinnych istot ludzkich.

 

Zabijanie niewinnych dzieci w łonach matek oraz wywracanie do góry nogami stworzonego porządku dwóch płci biologicznych oraz małżeństwa i rodziny są wyrazem antychrystycznego nastawienia, nastawienia, które w Biblii nazywane jest buntem i apostazją. Antychryst jest nazywany też człowiekiem niesprawiedliwości i wiecznego potępienia, przeciwnikiem i wrogiem Boga i porządku stworzonego przez Boga na poziomie natury i odkupienia. Najbardziej charakterystyczną cechą antychrysta jest to, że stawia się on w miejscu Boga. Tak jest w przypadku aborcji, gdzie człowiek w praktyce uznaje się za rodzaj boga, twierdząc, że ma nieograniczone prawo względem życia ludzkiego i porządku ludzkiej seksualności.

 

Stąd praktyka i ideologia aborcji oraz homoseksualizmu noszą autentyczne znamiona ducha antychrysta.

 

Źródła: Kath.net, LifeSiteNews.com

 

Pach


DATA: 2020-05-05 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odnosi się NIEODPARTE WRAŻENIE, że AKTYWNOŚĆ medialna Bp Schneidera z DALEKIEGO KAZACHSTANU budzi zdziwienie nie tylko ze względu na szybkość REAKCJI i treść merytoryczną opinii- ale od kilku lat po rozmowach w Watykanie-zawarte sugestie USPRAWIEDLIWIAJĄCE i POCHWALAJĄCE REFORMATORÓW II S.W. w osobach p.J.P.II i p. Benedykta XVI. Takie FRAGMENTARYCZNE opinie i analizy wydawane w oparciu o fragmentaryczne wypowiedzi papieży modernistów są sprzeczne z ROZEZNAWANIEM duchowym ŚW. Jana od Krzyża i Słowem Bożym. Jeśli nie ma całościowo mowy: TAK-TAK, NIE-NIE to przekaz NIE JEST WIARY GODNY. Dlatego lepiej dla duchownych mniej mówić i POWTARZAĆ to co Pasterze K.K. zawsze mówili. Jeśli widzimy i słyszymy choćby POZORY ZŁA to mamy to ODRZUCIĆ a nie doszukiwać się dobrych intencji i WYBIÓRCZO PRZYJMOWAĆ PRZEKAZ. Dziwne, że Bp Sznaider nie zauważa, że p. Benedykt XVI był Pierwszym Pasterzem czyli ZARZĄDCĄ K.K.i CIĄŻY na Nim ODPOWIEDZIALNOŚĆ za STAN K.K.>SAMONISZCZENIE.
22 dni temu / iskierka
 
dlaczego B16 nagle nabrał wigoru dopiero teraz? miał swój czas nie musiał rezygnować, jakkolwiek dobrze mówi
22 dni temu / Kalabria
 
Tak niby od rzeczy . . . ''i będą się bali liścia spadającego za ich plecami'' - oto widać jak sie te słowa ze starego testamentu materializują w całej pełni! Cóż jest aborcja wobec apostazji tych, którzy wzięli klucze Królestwa Niebieskiego, sami nie chcą tam wejść a innym utrudniają jak tylko mogą! BXVI miał tyle czasu jako Prefekt INKWIZYCJI, ze to teraz, to tylko łabędzi śpiew wobec płonącego KOŚCIOŁA!!! Strach przed Sprawiedliwością Boga, paraliżuje umysły . . .
22 dni temu / AndrzejBR
 
Ksiądz biskup trochę się pogubił. Jeżeli homoseksualizm oznacza pociąg płciowy do osoby/osób tej samej płci, to siłą rzeczy musi on zakładać rozróżnienie tychże, a nie zacieranie między nimi różnic. "Hybryda" męsko - damska dla przeciętnego homoseksualisty nie jest atrakcyjna.
23 dni temu / Baloo
 
Czasy przejdą do historii jako te, w których jest dwóch uznawanych za ważnie wybranych papieży. Nie ma w Kosciele funkcji ?emeryta?, bo papiez jest się dożywotnio. Cały świat to połknął jak i wiele innych anomalii.
23 dni temu / Te pomieszane
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.