DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Daro a co według ciebie mają zrobić rodziny z kilkorgiem dzieci, które najbliższy kościół z Mszą w starym rycie mają ponad 100km od domu??? W mojej diecezji nie ma kapłana odprawiającego tą Mszę... To według ciebie co mam zrobić?
7 miesięcy temu / Polka
 
@daro dobrze powiedziane. Msze trydenckie prawdziwie i należycie oddają cześć i chwałe naszemu Stwórcy. Również polecam każdemu, kto chciałby głębiej przeżywać Eucharystię.
7 miesięcy temu / S
 
Także uważam że coprawda dużo się mówi o godności ale stosowana praktyka biegnie niejako w innym kierunku. Przyjmowanie komunii na rękę to tylko jeden z przejawów. Sam uważam że robienie wszystkiego w pośpiechu jest przeciwne celebrowaniu każdej części Mszy św. i że poprzeczka jest nieustannie obnizana. Kiedyś był zwyczaj szanowania każdej okruszyny chleba który brał się z szanowania każdej okruszyny Eucharystii. Takie bezpośrednie nawiązanie do tego chleba którym się dzielili pierwsi chrześcijanie. Takie zwyczaje brały się z podnoszenia poprzeczki poprzez nieustanny jakby trening. Tak jak robią zawodnicy im więcej trenują tym wyżej poprzeczka i analogicznie im mniej tym niżej. I chociaż jest nisko dalej jest na jakimś poziomie ale zbliża się do zera. Stosując tą analogię nie wszyscy którzy,, trenują''osiągają ten sam poziom ale powiedziałbym że ważniejsze jest uczestnictwo niż tylko pierwsze miejsca.
7 miesięcy temu / ds
 
Wolę umrzeć niż przyjąć komunię niegodnie, czyli na rękę. Jeśliby kapłan zmuszał mnie do tej profanacji, wybiorę komunię duchową.
7 miesięcy temu / @...
 
należę do diecezji tarnowskiej i jestem dumny z naszego biskupa niech Go Dobry Bóg błogosławi
7 miesięcy temu / Sławek
 
Bp Jeż właśnie zezwolił na przyjmowanie Komunii na rękę w swojej diecezjii. Ciekawe co sądzi o ustawie 1066 rozszerzonej przez PiS o możliwość użycia ostrej amunicji wobec cywili przez obce służby oraz o zastrzykach Certificate Of Vactination IDentificate AI/litery 1 i 9 żydowskiego alfabetu/
7 miesięcy temu / bw
 
do trzech kropek: ... - Jeśli uważasz, że przyjmowanie na rękę jest "godne", to nie masz pojęcia co oznacza słowo "godność", ale nie dziwię się, bo tego nie uczą już nawet w seminariach, skoro kapłani tak chętnie chcą udzielać komunii na rękę. Biedacy nie mają pojęcia, ze dopuszczają do profanacji. Może Pan Bóg im to odpuści w swoim miłosierdziu...?
7 miesięcy temu / Gość
 
Brawo kolejny biskup sie odwazyl mowic glosno prawde. Wierni chca jasno wiedziec kto znami a kto z modernistami.
7 miesięcy temu / gosc
 
Biskupi powinni wykorzystywać każdą okazję do głoszenia słów dot. rodziny, małżeństwa, nie ulegać głoszonym olbecnie tendencjom np. LGBT. Muszą być bardziej stanowczy i nie bać się tzw. "opinii społecznej" lub poprawności politycznej.
7 miesięcy temu / Andrzej
 
Każda forma przyjmowania Komunii Świętej, która jest dopuszczona przez Kościół stojąco, klecząco, na rękę jest tak samo godna i nie można odmawiać innym korzystania z przywileju wyboru jaki daje Kościół. A jeżeli przyjmujesz komunie na klecząco i patrzysz krzywo na brata który ją przyjmuje na rękę w ogóle nie powinieneś do tej komunii iść. "Nie sądzcie abyście nie byli sądzeni, w jakiej bowiem sprawie sądzisz w tej samej na siebie wyrok wydajesz".
7 miesięcy temu / ...
 
Brak czci do Najświętszego Ciała Pańskiego postępuje. Oto dziś, w moim kościele parafialnym, po raz pierwszy zauważyłam dwóch chłopców ok.10lat, którzy przyjęli Pana Jezusa na rękę. PRZERAZAJĄCE!!!
7 miesięcy temu / mario
 
Szatan robi wszystko, by zlikwidować klękanie i wymyśla, że należy procesyjnie podchodzić do komunii. Ktokolwiek by miał wątpliwości, czy to jest właściwe, tego uspokaja określenie: "podchodzenie PROCESYJNE", więc godne. Zatem ludzie podchodzą "procesyjnie", czyli po prostu... gęsiego i już nie klękają, tylko stojąc przyjmując komunię w czasie której płynie pieśń "otocz Go wkoło rzeszo wybrana, przed twoim Bogiem ZGINAJ kolana". Ale kto by tam zwracał uwagę na słowa...
7 miesięcy temu / 2222
 
Do wszystkich czujących się prześladowanymi z racji przyjmowania KOMUNII ŚWIĘTEJ na kolanach i do ust. Otwórzcie wreszcie wasze ślepe oczy i umysły i przestańcie narzekać i biadolić tylko szukajcie MSZY ŚWIĘTEJ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM a nie pchajcie się tam gdzie człowiek jest najważniejszy a BÓG jest poniewierany. Mądrej głowie dość po słowie. Ja tak zrobiłem i widzę teraz to czego nie umiałem dostrzec przez całe życie prawie przez pół wieku. Nie jesteście skazani na Novus Ordo Missae. Jesteście katolikami kochającymi BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO więc szukajcie tej najcudowniejszej MSZY ŚWIĘTEJ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM gdzie BOGU jest oddawana NAJWIEKSZA CZEŚĆ, CHWAŁA I UWIELBIENIE i nikt nie dopuszcza się żadnych nadużyć i profanacji jakich jest teraz mnóstwo w NOM. Szukajcie a znajdziecie. Proście a będzie wam dane. I módlmy się za kapłanów o żarliwą wiarę i nawrócenie bo tego im właśnie brakuje. Dlatego tak się właśnie dzieje w kościołach.
7 miesięcy temu / Daro
 
Katolicy przyjmujący komunię do ust są spychani na koniec kolejki, albo do bocznej nawy. Nieraz widziałam, że jak ktoś chciał przyjąć komunię do ust, ale ustawił się nie w swojej kolejce, to był odganiany przez księdza na bok i musiał czekać na koniec. Nigdy zaś nie widziałam, by osoba biorąca komunię na rękę, która ustawiła się w niewłaściwej kolejce, musiała z niej odejść lub czekać.
7 miesięcy temu / nick
 
Przy następnym covidzie który już dawno zaplanowano Kosciół prawdopodobnie stworzy nową trzecią grupę nowoczesnych prozdrowotny postępowców-możliwość przyjmowania Komunii do kieszeni,torebki lub pocztą.Czekajmy na dalszy rozwój wypadków-Bergoglio jeszcze prężnie działa.
7 miesięcy temu / bóg-wirus śm
 
Ja np. czuje się prześladowana za to, że nie chcę przyjmować Komunie Św. do rąk. Wykluczenie i przewrotne kazania. W oczach innych jestem postrzegana teraz jako osoba bez miłości do bliźnich, rozbijająca wspólnotę i tocząca swoje bitewki. Dałam sobie spokój, ograniczyłam ilość wizyt w Kościele i przyjmuje Komunie duchowo. W tej chwili już co bym nie zrobiła będzie źle. Koszmar!
7 miesięcy temu / lola
 
Po komentarzu widzę, że raczej prześladowani są przyjmujący Komunię św na rękę....
7 miesięcy temu / 1111
 
Amoris Laetitia, brak odpowiedzi na dubia, ten pretekst pandemii, ta maskarada po kościołach, komunia na rękę - czy to nie jest prześladowanie? W kościele.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Zapomniano powiedzieć, że aktualnie kolejną grupą prześladowanych katolików są ci, którzy chcą przyjąć komunię świętą na kolanach i do ust. Są prześladowani nie przez ateistów, ale przez innych katolików, tych liberalnych. Ks.Kneblewski w ostatniej rozmowie powiedział, że kapłani wprowadzający komunię na rękę powinni zdawać sobie sprawę z profanacji do jakiej w takich wypadkach nieraz dochodzi, gdy okruszki komunii zostają na rękach i spadają na posadzkę. Są oni winni grzechu ciężkiego w takiej sytuacji. Tytuł; "Nie zamknąłbym kościoła i nie zgodziłbym się na komunię na rękę".
7 miesięcy temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.