DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Bp Andrzej Jeż o taktyce szatana i nowym prześladowaniu katolików

Bp Andrzej Jeż o taktyce szatana i nowym prześladowaniu katolików
Bp Andrzej Jeż. Ryszard Hołubowicz [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

„Zniesławienie, wyśmiewanie, opluwanie, szydzenie i tzw. hejt – to nowe formy prześladowania za wiarę i prawdę” - powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu. W tym roku nie było spotkania rodzin przy Papieskim Ołtarzu. Z powodu pandemii Msza św. została odprawiona w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Podczas uroczystości odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

W homilii bp Jeż mówił, że także dziś wiele osób jest prześladowanych za wiarę i w różny sposób próbuje się „zakneblować usta głosicielom Bożej prawdy”.

 

„Osoby otwarcie mówiące o godności człowieka i prawie do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, osoby upominające się o ochronę i uznanie wartości naturalnej rodziny i małżeństwa, osoby przypominające także o godności ludzkiego ciała, którego nie można traktować jak przedmiot do użycia – te osoby stają nieraz wobec ryzyka utraty pracy, wykluczenia na margines społeczny, pozbawienia możliwości robienia kariery zawodowej i pełnienia znaczących stanowisk” - powiedział.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż podkreślił, że wielu słabszych być może podda się, będzie szukać kompromisu, ale jak mówił hierarcha - cały jednak problem leży w tym, że to, co nieraz wydaje się dobre, wcale takie w rzeczywistości nie jest.

 

„Bardzo przemyślna jest pod tym względem taktyka działania szatana. Wie on, że najskuteczniejsze jest pozorowanie dobra, rozmiękczanie prawdy i moralności, rozmywanie pojęć, pozostawianie ich i zarazem podkładanie pod nie zupełnie nowych znaczeń” - mówił.

 

Bp Jeż podkreślił, że sytuacja związana z pandemią rodzi wiele obaw. Hierarcha zachęcał, by starać się wykorzystać tę sytuację pozytywnie, również dla wydobywania pokładów dobra w relacjach małżeńskich i rodzinnych. „Faktem jest, że dla wielu rodziców bardzo trudne stało się teraz godzenie pracy zawodowej z przejęciem całkowitej odpowiedzialności za różne poziomy funkcjonowania ich dzieci, łącznie z przejęciem wielu zadań szkoły. Pojawiły się w tej sytuacji przemęczenie i stres.

 

Patrząc jednak na to od strony pozytywnej, pojawia się również w tej sytuacji możliwość zbudowania jeszcze silniejszych więzów pomiędzy rodzicami a dziećmi, okazja do dłuższej rozmowy. Taka sama możliwość jawi się w perspektywie umacniania więzi i miłości pomiędzy małżonkami” - dodał.

 

Biskup zachęcał, by czerpać moc z wiary. „Święty Paweł powie wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. To zapewnienie odnosi się także do życia rodzinnego i małżeńskiego” - podkreślił.

 

Podczas Mszy świętej zostały odnowione przyrzeczenia małżeńskie.

 

„To właśnie przede wszystkim wierność przysiędze małżeńskiej sprawia, że małżonkowie potrafią nie tylko oprzeć się różnym przeciwnościom życiowym, ale również mogą jeszcze bardziej umacniać się we wzajemnej miłości” - powiedział bp Andrzej Jeż.

 

Źródło: KAI

 

Pach


DATA: 2020-06-21 14:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Daro a co według ciebie mają zrobić rodziny z kilkorgiem dzieci, które najbliższy kościół z Mszą w starym rycie mają ponad 100km od domu??? W mojej diecezji nie ma kapłana odprawiającego tą Mszę... To według ciebie co mam zrobić?
5 miesięcy temu / Polka
 
@daro dobrze powiedziane. Msze trydenckie prawdziwie i należycie oddają cześć i chwałe naszemu Stwórcy. Również polecam każdemu, kto chciałby głębiej przeżywać Eucharystię.
5 miesięcy temu / S
 
Także uważam że coprawda dużo się mówi o godności ale stosowana praktyka biegnie niejako w innym kierunku. Przyjmowanie komunii na rękę to tylko jeden z przejawów. Sam uważam że robienie wszystkiego w pośpiechu jest przeciwne celebrowaniu każdej części Mszy św. i że poprzeczka jest nieustannie obnizana. Kiedyś był zwyczaj szanowania każdej okruszyny chleba który brał się z szanowania każdej okruszyny Eucharystii. Takie bezpośrednie nawiązanie do tego chleba którym się dzielili pierwsi chrześcijanie. Takie zwyczaje brały się z podnoszenia poprzeczki poprzez nieustanny jakby trening. Tak jak robią zawodnicy im więcej trenują tym wyżej poprzeczka i analogicznie im mniej tym niżej. I chociaż jest nisko dalej jest na jakimś poziomie ale zbliża się do zera. Stosując tą analogię nie wszyscy którzy,, trenują''osiągają ten sam poziom ale powiedziałbym że ważniejsze jest uczestnictwo niż tylko pierwsze miejsca.
5 miesięcy temu / ds
 
Wolę umrzeć niż przyjąć komunię niegodnie, czyli na rękę. Jeśliby kapłan zmuszał mnie do tej profanacji, wybiorę komunię duchową.
5 miesięcy temu / @...
 
należę do diecezji tarnowskiej i jestem dumny z naszego biskupa niech Go Dobry Bóg błogosławi
5 miesięcy temu / Sławek
 
Bp Jeż właśnie zezwolił na przyjmowanie Komunii na rękę w swojej diecezjii. Ciekawe co sądzi o ustawie 1066 rozszerzonej przez PiS o możliwość użycia ostrej amunicji wobec cywili przez obce służby oraz o zastrzykach Certificate Of Vactination IDentificate AI/litery 1 i 9 żydowskiego alfabetu/
5 miesięcy temu / bw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.