DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Bp Andreas Laun o manifeście wiary: kard. Müller i bp Schneider mają rację!

Bp Andreas Laun o manifeście wiary: kard. Müller i bp Schneider mają rację!
fot. YouTube/Demo für alle

Podpisuję się pod każdym słowem „Manifestu wiary” kard. Müllera i artykułu o prawdziwości wiary katolickiej bp. Schneidera – zapewnia austriacki biskup Andreas Laun.

 

„Manifest wiary” kard. Gerharda Ludwiga Müllera wywołał w niemieckojęzycznym Kościele katolickim duże poruszenie. Został natychmiast ostro zaatakowany przez jednego z najznaczniejszych dziś w Watykanie teologów, kard. Waltera Kaspera, który nazwał byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary mianem nowego Lutra.

 

Nie jest to jednak jedyne wystąpienie ostatnich dni w obronie katolickiej wiary. Nieco wcześniej ważny artykuł opublikował bp Athanasius Schneider z Kazachstanu. Przypomniał, że wyłącznie święta religia katolicka jest religią chcianą przez Boga. Była to odpowiedź na deklarację, którą wespół z imamem kairskiego sunnickiego Uniwersytetu Al Ahzar podpisał papież Franciszek. W tym dokumencie, rzekomo przełomowym dla dialogu z islamem, pada zdania o rzekomym upodobaniu Stwórcy w wielości religii na świecie.

 

Teraz na łamach portalu Kath.net w krótkim, ale wymownym tekście swoje pełne poparcie dla obu tych wypowiedzi przedstawił emerytowany biskup pomocniczy austriackiego Salzburga, Andreas Laun. Jak stwierdził, zarówno Müller jak i Schneider mają całkowitą rację.

 

„Chciałbym podpisać bez żadnych zastrzeżeń każde słowo, które napisali kardynał Müller w swoim Manifeście wiary oraz biskup Athanasius z Kazachstanu na temat jedynej prawdziwej religii” - stwierdził hierarcha.

 

„Czuję się przy tym w jedności z wieloma moimi już zmarłymi krewnymi, nauczycielami i przyjaciółmi: z moimi rodzicami, z Dietrichem von Hildebrand, z Josephem Pieperem, z arcybiskupem Johannesem Dybą, z salzburskim arcybiskupem Georgiem Ederem, z biskupem Josefem Kouklem z Leitmeritz, z kardynałami Joachimem Meisnerem z Kolonii i Carlo Caffarrą z Bolonii, z Ottonem von Habsburg i jego żoną, z diakonem Gyula Molnarem z Budapesztu; i z wieloma innymi, ciesząc się już na ponowne z nimi spotkanie w niebie” - dodał biskup.

 

Pach

Źródło: Kath.net

 

,

 


DATA: 2019-02-19 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co ciekawe, widzę tu pewną analogię: Kardynał Kasper porównuje Ks. Kardynała Mullera do Lutra, faryzeusze oskarżali Pana Jezusa o sojusz z szatanem.
ponad 1 rok temu / KK
 
Bog nie zniza sie do swego stworzenia, ani nie przebywa w zadnej rzeczy, ktore stworzyly rece ludzkie. Jedynym swietym jest Bog, Bogu wszelka czesc i chwala i potega sie naleza. Bog dal nam przykazania (X), Syn Jego Chrystus przykazania potwierdzil. Ale prawda jest, ze czlowieka tak uwiklano w religie, ze gdyby tej religi zabraklo nastalby chaos...Dlatego Bog, tym, ktorzy dostapia zbawienoa - zycia wiecznego, da nowe serca miesite, take serca zatem, co beda milowac Pana Stworzyciela...nie religie, nawet gdyby religia byla najprawdziwsza, bo nie z religi Bog pochodzi, a religia chociaz najprawdziwsza, a takiej doskonalej religi nie ma, bo tylko Bog jest doskonalym- od Boga pochodzi.
ponad 1 rok temu / Lester
 
Widzę, że w obecnym czasie tylko emerytów stać na słowa prawdy. "O tempora, o mores"... No, ale reszta poczuwa się w obowiązku do wytykania mi nieubłaganym palcem świentego oburzenia, że nie jestem dość dobrym Katolikiem... Bo "nie śpiewam z nimi w jednym chórze" przytakiwaczy.
ponad 1 rok temu / ma
 
JE ks. bp Laun to bodaj najjaśniejsza postać współczesnego episkopatu Austrii. Niech Bóg mu błogosławi!
ponad 1 rok temu / Karol
 
"kard. Waltera Kaspera, który nazwał byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary mianem nowego Lutra" - pytanie co o Lutrze sądzi sam kard. Kasper? Może okazać się, że to nawet jakiś rodzaj pochwały ;)
ponad 1 rok temu / sp
 
>Czuję się przy tym w jedności z wieloma moimi już zmarłymi krewnymi, nauczycielami i przyjaciółmi: < Nie ma jak infantylne człowiecze UCZUCIA ZA KTÓRYMI skrywają się CZYNY , WYBORY , OBŁUDA , FAŁSZ codziennego życia. Dodatkowo słaba pamięć wynikająca z wieku i nadzieja na zapomnienie , że się uczestniczyło w REWOLUCJI FRANCUSKIEJ W KOŚCIELE KATOLICKIM. Współczuję spotkania , które może okazać się Sądem z aktem OSKARŻENIA i ŚWIADKAMI NASZYCH WIN.
ponad 1 rok temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.