DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Bp Andreas Laun: szatan przeprowadza szturm na Kościół – ale Bóg nas nie opuści

Bp Andreas Laun: szatan przeprowadza szturm na Kościół – ale Bóg nas nie opuści
fot. YouTube/Demo für alle

„Jak idzie Kościołowi? Jak zawsze: diabeł go szturmuje i – co jest różnicą wobec innych czasów – odnosi sukces także tam, gdzie nikt nie mógł tego przypuszczać” - pisze biskup Andreas Laun.

 

Emerytowany biskup pomocniczy austriackiego Salzburga, Andreas Laun, w noworocznym tekście opublikowanym na łamach portalu Kath.net ubolewa nad sukcesami szatana w jego walce przeciw Kościołowi. Diabeł odnosi w jego ocenie sukcesy nawet tam, gdzie – zdawałoby się – nie powinno to się nigdy wydarzyć, wskazuje hierarcha. Bp Laun ma na myśli skandal seksualnych nadużyć na dzieciach i młodzieży popełnianych w całym społeczeństwie, w tym również – niestety – przez duchownych.

 

W jego ocenie kryzys, jakiego dziś doświadczamy, ma swoje głębokie korzenie. „Grunt pod ten wybuch zła przygotowany został już dużo wcześniej. Pomrukiwanie wulkanu od dawna zapowiadało erupcję. Gdy idzie o Kościół, zaczęło się wraz z niepewnością w głoszeniu wiary, co fetowano jako prawo do własnej opinii. Nieposłuszeństwo w kwestiach wiary i porządku w Kościele jawiło się jako przejaw bohaterstwa i odwagi cywilnej. Doszła do tego jeszcze rewolta ‘68, która chciała obalić wszelki autorytet. I duch ten wdarł się również do Kościoła, jako swąd szatana, jak nazwał go celnie i profetycznie od niedawna święty papież Paweł VI. […] Wreszcie reszty dokonała rewolucja seksualna” - zauważa austriacki biskup.

 

Hierarcha zauważa, że wkrótce fatalną decyzję podjęło wiele episkopatów, kontestując Humanae vitae Pawła VI. „Powiedzieli wiernym w pięknych słowach: nie musicie być posłuszni papieżowi, większym autorytetem jest wasze sumienie, a ono może wydawać inną ocenę” - pisze. To sprawiło, że sami biskupi również stracili autorytet i utorowali drogę do triumfu całkowitej samowoli.

 

„W tej społecznej i kościelnej atmosferze sukcesy mógł odnotować także ruch homoseksualnych, aż po dzisiejszą absurdalną ideę małżeństwa dla wszystkich […]. By doprowadzić do ostatecznego zwycięstwa rewolucję seksualną, państwo wzięło w swoje ręce edukację seksualną i ubezwłasnowolniło z pomocą szkoły rodziców i Kościół” - wymienia dalej biskup.

 

W ocenie bp. Launa tylko na tle całej tej seksualnej rozwiązłości, która przeniknęła także do Kościoła, możliwe jest zrozumienie skali skandalu nadużyć seksualnych.

 

Dziś, niestety, wielu biskupów jest niegodnych swojego urzędu, jak stróże w Księdze Izajasza, krytykuje dalej hierarcha: „Są wszyscy ślepi, niczego nie widzą. Oni wszyscy to nieme psy, niezdolne do szczekania; marzą sennie, wylegują się, lubią drzemać” (Iz 56, 10). Biskup, który nigdy nie natrafia na sprzeciw, który nigdy nie spotkał wilka, po prostu robi coś źle, zauważa.

 

Bp Laun negatywnie ocenia też podejmowane dziś próby „reformy” Kościoła. „Reforma Kościoła przychodziła zawsze poprzez wielkich i pozornie małych świętych. Nie przychodziła poprzez komisje, posiedzenia, rozumne książki, ale przez ludzi maryjnych” - napisał, odnosząc się niedwuznacznie do poczynań głośnej Rady Kardynałów, która obraduje razem z papieżem nad reformą Kurii Rzymskiej.

 

Ludzie maryjni tymczasem w dialogu z Bogiem odpowiadali zawsze z pokorą: spójrz, jestem Twój, niech mi się stanie podług Słowa Twego. I na tym polegała ich wielkość, która pozwalała uzdrawiać Kościół święty.

 

Wreszcie bp Laun skierował na nowy rok słowa pociechy do wszystkich wiernych zatroskanych o przyszłość Kościoła wstrząsanego atakami diabła. Jak zaznaczył, mimo grzechów popełnianych nawet przez duchownych, Bóg nas nie opuści.

 

„Skandal był i jest przerażającym zerwaniem przymierza z Bogiem, ale Bóg idzie dalej i nie rozwiązuje swojego przymierza, lecz odnawia je znowu i znowu, aż do końca świata. To nasza nadzieja. Nie usuwa wstydu, ale umożliwia nowy początek i zwycięstwo w walce duchowej, w walce o czystą naukę Ewangelii przeciwko pomieszaniu i grzechowi” - zakończył.

 

Pach

Źródło: Kath.net


DATA: 2019-01-04 09:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odnowa Kościoła jest w tradycji łacińskiej
6 miesięcy temu / Łoś
 
Bóg kocha Nas bardziej niż te oceny
6 miesięcy temu / Amen
 
JEZU UFAM TOBIE. TY SIĘ TYM ZAJMIJ. OTWÓRZMY NASZE SERCA BY DUCH PANA NASZEGO I ZNAWCY ZNÓW POCZUŁ, ŻE JEST U SIEBIE, TO ZNACZY W NAS.
6 miesięcy temu / badam
 
Święte słowa! Apokalipsa się zaczeła! amen módlcie sie módlcie się módlcię się! to słowa matki bożej na te ciężkie czasy! amen
6 miesięcy temu / nico
 
Wszystko, co powiedział jest prawdą. Tylko szkoda, że nie powiedział tego JP2 wiele lat temu. A może powiedział? Ówczesna "wiosna" tak szumiała, że głosy rozsądku nie docierały do głów upojonych "młodym winem".
6 miesięcy temu / Ireneusz
 
Nie dość, że sympatycznie wygląda, to i mądrze gada!:)
6 miesięcy temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.