DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Bp Andreas Laun: skoro homozwiązki nazywa się „małżeństwami”, to może księżyc nazwać słońcem?

Bp Andreas Laun: skoro homozwiązki nazywa się „małżeństwami”, to może księżyc nazwać słońcem?
Bp Andreas Laun. Bundesverband Lebensrecht/YouTube

W demokracji „można” wszystko. Skoro związek dwóch osób tej samej płci nazywa się małżeństwem, to może należy księżyc nazwać słońcem, tak, by jego światło stało się jaśniejsze? – pyta austriacki biskup Andreas Laun.

 

Austriacki Trybunał Konstytucyjny uznał, że prawo zakazujące osobom tej samej płci zawierać małżeństw cywilnych jest niezgodne z konstytucją. Przedstawiciele rządu złożonego z chadeckiej ÖVP i prawicowej FPÖ zapowiadali, że zablokują tę decyzję i do końca 2018 roku wprowadzą zmiany prawne czyniące wyrok Trybunału Konstytucyjnego bezprzedmiotowym.

 

Jednak w połowie października obie partie uznały, że nie podejmą żadnych działań, gdyż – jak podały do wiadomości publicznej – nie widać ponoć realnych szans na ich powodzenie. Rząd kanclerza Sebastiana Kurza i wicekanlcerza Heinza-Christiana Strachego pogodził się tym samym z kolejnym w Austrii sukcesem rewolucji seksualnej. Cywilne małżeństwa między osobami tej samej płci staną się w Austrii legalne 1 stycznia 2019 roku.

 

Konferencja Episkopatu Austrii wydała oświadczenie, w którym deklaruje „przyjęcie do wiadomości” decyzji rządzących, nie ukrywając, że „liczyła na lepsze rozwiązanie” problemu.

 

Jednoznacznie sprawę ocenił emerytowany biskup pomocniczy Salzburga, Andreas Laun. Na łamach austriackiego portalu Kath.net stwierdził, że wprowadzenie „małżeństwa dla wszystkich” można porównać do uznania, że „dwie nogawki są automatycznie garniturem”. Okazuje się, że w demokracji można wszystko – wystarcza większość, by prawa Boże nie miały żadnego znaczenia.

 

„Mam propozycję: czy nie należałoby zastanowić się nad określeniem księżyca mianem słońca, tak, by nie był już dłużej dyskryminowany oraz by jego światło stało się jaśniejsze? A może należałoby rozważyć, czy nie trzeba rozrabiać benzyny wodą? Dlaczego nie? Może zapadnie wreszcie werdykt ministerstwa środowiska lub nawet rządu, że benzynę trzeba i powinno się mieszać z wodą, po to, by jazda samochodem stała się tańsza, spaliny były bardziej przyjazne środowisku, a woda przestała być dyskryminowana” – pisze bp Laun.

 

„Przecież skoro rząd mający większość coś ustala… w demokracji można wszystko, czyż nie?” – pyta retorycznie. Jak wskazuje, prawa Boże i prawa naturalne można najwyraźniej odłożyć na bok, bo liczy się już tylko to, co wymyślą sobie ludzie.

 

„Nie damy sobie żadnej religii mówić, co mamy robić. Robimy z ziemią i z nami samymi wszystko co możemy i co chcemy. A więc wprowadzimy małżeństwo dla wszystkich, bo możemy zrobić i to! Mieszanie benzyny z wodą, tanie i przyjazne środowisku...” – ironicznie referuje stanowisko zwolenników zmian biskup Laun.

 

„A jakże, wszystko można bez Boga – i wszystko można bez mózgu. Małżeństwo dla wszystkich jest jak decyzja, że dwie nogawki stają się automatycznie garniturem, napisał pewien dziennikarz. I ma rację” – komentuje dalej biskup wyrażając nadzieję, że polityków rządzących Austrią partii uda się jeszcze zmusić do myślenia. Bo odwaga jest – powinna być – ich cnotą kardynalną.

 

 

Źródło: kath.net

Pach

 

 

 

  


DATA: 2018-10-23 11:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem dyskryminowany przez zarząd transportu miejskiego bo nie mogę mieć darmowego biletu ztm a inni mają. Nie zgadzam się na kryterium wieku!
ponad 1 rok temu / Pppp
 
Przecież teraz ślimak moze być rybą a marchewka owocem, wiec czemu księżyc nie moze byc słońcem,?
ponad 1 rok temu / heh
 
Św.Paweł mowil że wszystko można. Nie wszystko przynosi jednak korzyść. Prawo prawem ale justice musi być po naszej stronie mówił kto inny.
ponad 1 rok temu / Na fali
 
I dobrze gada ten biskup. To kwestia nazewnictwa. To, że rybę nazwiemy psem, to nie znaczy, że zacznie szczekać i chodzić na czterech nogach.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Lepiej by było by zamiast do rządzących te słowa skierował np. do kard. Christopha Schönborna.
ponad 1 rok temu / ma
 
Wszędzie u władzy tchórze i degeneraci moralni.
ponad 1 rok temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.