DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Bp Andreas Laun: Pakt migracyjny ONZ to instrument antychrześcijańskiego planu

Bp Andreas Laun: Pakt migracyjny ONZ to instrument antychrześcijańskiego planu
fot. YouTube/Demo für alle

Austriacki emerytowany biskup pomocniczy Salzburga Andreas Laun krytykuje pakt migracyjny ONZ. Umowa ta jest w istocie częścią międzynarodowego antychrześcijańskiego i antyeuropejskiego planu. Chodzi o całkowitą przebudowę Europy, przekonuje.

 

Bp Laun wskazuje w kontekście paktu na słowa bp. Athanasiusa Schneidera, według którego masowa islamska migracja do Europy jest elementem planu mającego doprowadzić do wymiany europejskiej ludności. „Trzeba to potraktować poważnie i nie odrzucać ze śmiechem jako teorii spiskowej. Zupełnie, jakby w polityce wielokrotnie nie było tak często straszliwych i skutecznych planów” - pisze w tekście opublikowanym na łamach portalu Kath.net.

 

Hierarcha zauważa przy tym, że tekst umowy nie ma żadnej demokratycznej legitymacji; nie był dyskutowany w krajowych parlamentach ani analizowany w mediach.

 

„Jest ważne by dostrzec, że pakt uważa każdą migrację za dobrą. Rozwinięty świat powinien otworzyć wszystkie granice oraz rynek pracy i zaoferować przybyszom wszystkie świadczenia socjalne, wystawiając potrzebne dokumenty. Rządy nie mają już mieć prawa do określania, kto może przybyć do kraju, a kto nie. Mówi się wprawdzie o bezpiecznej, uporządkowanej i uregulowanej migracji pod nadzorem ONZ, ale krytycy wskazują, że w ten sposób likwidowane jest prawo do samostanowienia i suwerenność poszczególnych państw. Pojęcia nie znaczą wiele: także dyktatura może być bezpieczna i uporządkowana” - wskazuje hierarcha.

 

Jak dodaje, wielkim nieobecnym paktu jest choćby problem islamu i prawa szariatu; zwolennicy porozumienia jawią się mu jako tak samo ślepi, jak Angela Merkel fotografująca się z młodymi uchodźcami w 2015 roku.

 

Biskup sądzi, że pakt ONZ przedstawia masową migrację jako rozwiązanie najważniejszych problemów społecznych przyszłości. Jest bowiem jasne, że po jego przyjęciu żadna migracja nie będzie już nielegalna, a granice państw staną się „porowate”. Nie jest w jego ocenie przypadkiem, że pakt odrzuciły kraje Grupy Wyszehradzkiej oraz Austria, a zatem te państwa, które w przeszłości musiały stawiać czoła muzułmanom napływającym do Europy.

 

Zdaniem hierarchy sprawa porozumienia ma także stronę pozytywną. Okazuje się bowiem, że politycy dostrzegli wreszcie fundamentalny problem Europy – demograficzną słabość i starzenie się społeczeństwa. Tragiczne jest jednak, że chcą to leczyć wprowadzeniem całkowitej swobody migracyjnej. Nie przyznają - wskazuje Laun - że sami doprowadzili do kryzysu, przekonując obywateli już od najmłodszych lat o rzekomych zaletach antykoncepcji i aborcji oraz „normalności” homoseksualizmu. Widać, że rację miał św. Jan Paweł II przestrzegając przed cywilizacją śmierci, dodaje hierarcha; narody, które odrzuciły własną kulturę i tradycję wymierają, a teraz mają być pod nadzorem ONZ zastępowane przez całkowicie nowe.

 

„Skąd mają i powinni przybywać młodzi, którzy zajmą miejsce starych? Czy odpowiedzią jest migracja? Nie, terapia musi odnosić się do wymienionych, samodzielnie spowodowanych chorób – w postaci silnego nie wobec aborcji, nie wobec pigułki […], jest konieczne nie wobec wspierania homoseksualizmu, nie wobec sztucznego zapłodnienia” - pisze. Jak dodaje, trzeba się zastanowić, jak na nowo uczynić atrakcyjnym małżeństwo i rodzinę.

 

„Obce ludy nie przywrócą Europy, ale przekształcą ją w inny kraj, w którym o starej Europie będą przypominać co najwyżej piękne budowle i funkcjonujące autostrady – i być może enklawy, w których żyć będą pierwotni mieszkańcy, mówiący dawnymi językami, ale nie rozumiejący nowej mowy” - pisze biskup.

 

By temu przeciwdziałać, wskazuje Laun, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić się do żywego Boga Biblii i chrześcijańskiej tradycji kontynentu.

 

„Biskup pomocniczy Athanasius Schneider z Kazachstanu mówił o tej sprawie w rozmowie z włoską gazetą Il Giornale: Fenomen tak zwanej imigracji to sterowany,  przygotowywany od dawna przez międzynarodowe siły plan, który ma doprowadzić do zmiany chrześcijańskiej i narodowej tożsamości narodów europejskich. Siły te wykorzystują olbrzymi moralny potencjał Kościoła i jego struktur, by jeszcze skuteczniej osiągnąć antychrześcijańskie i antyeuropejskie cele. By tego dokonać nadużywa się prawdziwego znaczenia humanizmu, a nawet chrześcijańskiego przykazania miłości bliźniego” - pisze bp Andreas Laun.

 

Źródło: Kath.net

Pach


DATA: 2018-12-04 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo! I od razu z receptą, dobrą, prawą receptą na zniesienie niżu demograficznego naturalnymi, chrześcijańskimi metodami!!! NIE dla europejskich patologi!!!
6 miesięcy temu / dtgm
 
A co na to papież Franciszek i Watykan? Przecież oni wspierają ten plan! Franciszek jak i jego tzw. MSZ pozytywnie się o tym wypowiada! Stosując fałszywą retorykę miłosierdzia!
6 miesięcy temu / Arek72
 
Niezależnie od wieku odwaga zawsze jest odwagą. U nas taką odwagą popisał się ks. prof. Staniek. Słyszałem wypowiedzi biskupow w tej sprawie. Czułem się zażenowany ich postawą pełną konformizmu i zwykłych frazesow. Bez prawdy.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Polecam książkę Historia antykultury Krzysztof Karoń i Kto się boi prawdy? Barbara Stanisławczyk
6 miesięcy temu / Gosc
 
Wygląda, jak biskup i prawi, jak biskup. Szkoda tylko, że już na emeryturze!
6 miesięcy temu / Karol
 
Dobrze, ze chociaż na koniec ma odwagę. A niektórzy nasi pasterze, kiedy pokonają strach?
6 miesięcy temu / katolik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64565"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.