DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Bp Schneider: gdy nie ma walki, nie ma prawdziwego Kościoła. KORESPONDENCJA PCH24 Z RZYMU

Bp Schneider: gdy nie ma walki, nie ma prawdziwego Kościoła. KORESPONDENCJA PCH24 Z RZYMU

- Jako żołnierze Chrystusa, wszyscy katolicy powinni mieć świadomość, że należą do armii zwycięzców, ponieważ „Christus vincit”. Jak zwięźle ujął to święty Jan Chryzostom: „łatwiej jest usunąć słońce, niż zniszczyć Kościół” ­– mówił bp Athanasius Schneider podczas Rzymskiego Forum Życia, które rozpoczęło się w Wiecznym Mieście we czwartek.

 

- Chrześcijański obowiązek walki z grzechem obejmuje także walkę z błędami wewnątrz Kościoła, tj. walkę z herezją i niejednoznacznością w doktrynie – przypomniał Athanasius Schneider, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie.

 

Hierarcha przypomniał, że „naszą bronią jest bronią sprawiedliwości, modlitwy i świętego życia, bronią duchowej pomocy Świętych Aniołów, bronią świętej nauki, świętej apologetyki, bronią prawych i uczciwych jednostkowych i zbiorowych protestów”. Jak zauważył biskup Schneider „nie żyjemy przecież w dyktaturze, gdzie każdy ma siedzieć cicho. Nie jesteśmy dyktaturą, jesteśmy rodziną”.

 

Apelując o modlitwę w intencji papieża i biskupów hierarcha podkreślił, aby pamiętać iż „głową Kościoła jest Chrystus”. – Papież jest Jego Wikariuszem, nie znajduje się ponad Kościołem lecz w jego wnętrzu – mówił.

 

Podczas swego wykładu „Kościół Walczący: zapomniana prawda” hierarcha przypomniał słowa świętych, papieży oraz katolickich myślicieli podkreślające odwieczną konieczność walki ze złem. Aktualność diagnoz kryzysu obficie zacytowanych ( Tertulian, Pius X, Pius XII, św. Ignacy Loyola, Jan Chryzostom, kardynał Karol Wojtyła, Plinio Correa de Oliveira) w wystąpieniu nie umknęła uwadze licznie zgromadzonych w Auli św. Jana Pawła II Uniwersytet Świętego Tomasza z Akwinu uczestników Forum.

 

- Nie ma prawdziwego Kościoła Bożego, nie ma prawdziwego Kościoła Katolickiego bez walki. Walka ta trwa bez końca – podkreślił prelegent. Uznanie dla słów bp. Schneidera oraz szacunek dla hierarchy znalazły swoje odbicie w zdającej się nie mieć końca fali oklasków, która zakończyła jego wystąpienia.

 

Rzymskie Forum Życia potrwa do piątku. W sobotę ulicami Rzymu przejdzie Marsz dla Życia. Tegoroczne Forum zostało poświęcone „sumieniu”, gdyż propagowanie fałszywego rozumienia sumienia podważa wiarę katolicką na całym świecie, a w szczególności katolickie nauczanie o etyce seksualnej i przyjmowaniu sakramentów.

 

„Ważne jest, abyśmy na nowo odkryli prawdziwe rozumienie sumienia, abyśmy raz jeszcze mogli uporządkować nasze życie i nasze społeczeństwo zgodnie z prawem naturalnym i boskim” – podkreślają organizatorzy.

 

Podczas pierwszego dnia Forum głos zabrali m. in. abp. Athanasius Schneider, ojciec Thomas Crean OP, ojciec Linus Clovis z Family Life International oraz brytyjski obrońca życia John Smeaton.

 

 

Łukasz Karpiel


DATA: 2018-05-23 16:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna konferencja - >słowa , słowa , słowa ....< a gdzie czyny ?
3 miesiące temu / iskierka
 
Nawet podczas najmroczniejszych czasów dla Kościoła Pan Bóg posyła prawdziwych apostołów, by prowadzili Jego lud bezpieczną ścieżką do Nieba. Nawet jeśli nie dostrzegamy ich wokół nas, dzięki internetowi wiemy, że są i możemy ich słuchać. Bo my - owce musimy słuchać pasterzy, a nie ich zastępować. Dzięki niech będą naszemu Ojcu za kardynała Burke'a, biskupa Schneidera, księdza Bałembę i innych kapłanów, którzy, często za cenę prześladowań i szykan, niezłomnie nauczają prawdziwej doktryny katolickiej.
3 miesiące temu / Veritatis Laetitia
 
uporządkować - to będzie słowo klucz nowego pontyfikatu...jeśli Bóg tak zechce...
3 miesiące temu / Jagoda
 
Brawo dla dominikańskiej uczelni Angelicum za goszczenie tego Forum, choć spadają na nią gromy z tego powodu. Bogu dzięki, nie wszyscy dominikanie to lewacy!
3 miesiące temu / Damaris
 
"Fala oklasków" jest spontaniczną, radosną reakcją na naukę katolicką, tak rzadko dzisiaj słyszaną. Katolicy są tego "głodni", choć nie zawsze to sobie uświadamiają. Jestem pewien, że "huragan" oklasków wybrzmi na placu Św. Piotra, gdy tylko nowo wybrany papież wypowie proste pozdrowienie: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!" (Chyba, że to już nie zdarzy się na tym placu, tylko gdzie indziej, ale wierzę, że doczekamy).
3 miesiące temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.