DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Bożena Borys-Szopa „ministrem rodziny”. Nie będzie „dobrej zmiany” dla życia poczętego?

Bożena Borys-Szopa „ministrem rodziny”. Nie będzie „dobrej zmiany” dla życia poczętego?
Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Powyborcza rekonstrukcja rządu przyniosła zmianę w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Obejmującą mandat europosła Elżbietę Rafalską na stanowisku ministerialnym zastąpiła Bożena Borys – Szopa. Co to oznacza dla sprawy obrony życia?

 

Niestety doświadczenie ostatnich lat nie pozwala być tu optymistą. Bożena Borys-Szopa, jako poseł PiS w rozstrzygającym o losach projektu „Stop Aborcji” czasie zagłosowała za odrzuceniem obywatelskiej inicjatywy (choć kilka dni wcześniej – jak większość posłów z PiS – podnosiła rękę za dalszym jej procedowaniem).

 

Także w kolejnych miesiącach postawa poseł nie była entuzjastyczna, jeśli idzie o kwestię obrony życia dzieci nienarodzonych. Kiedy bowiem pojawił się kolejny obywatelski projekt #Zatrzymaj Aborcję, Borys-Szopa skutecznie opóźniała nad nim prace w sejmowej komisji, którą kierowała. Najpierw w ogóle nie poddała pod głosowanie wniosku o włączenie do harmonogramu prac komisji projektu #Zatrzymaj Aborcję, a później – mimo składanych zapewnień o niezwłocznym zajęciu się sprawą – nic się wokół projektu nie działo.

 

Inicjatywa #Zatrzymaj Aborcję wpłynęła do Sejmu 30 listopada 2017 roku. 4 stycznia 2018 roku projekt został skierowany do pierwszego czytania, które przeprowadzone zostało 10 stycznia. Posłowie zdecydowali wówczas o skierowaniu projektu do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z zaleceniem zasięgnięcia opinii Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Po miesiącach bezczynności 2 lipca 2018 roku Komisja skierowała projekt do prac w podkomisji. Tam projekt został skutecznie zamrożony.

 

Co zmiana w resorcie rodziny oznacza dla idei obrony życia poczętego? Po objęciu teki ministra, poseł Borys-Szopa nie będzie już przewodniczyć sejmowej Komisji. Kto ją zastąpi? I czy nowy przewodniczący wyegzekwuje na podkomisji skuteczne działanie? Póki co nic na to nie wskazuje.

 

MA


DATA: 2019-06-04 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gdyby aborcja była dozwolona i w Polsce ŻADNA katoliczka by jej nie zrobiła to była by coś ,siła wiary,nie uleganie złemu, demonstrowanie stylu życia i przykład a jak to ma być na zasadzie zakazu to już mniej warte
5 miesięcy temu / klik
 
Głosowałem na konfederatów,ale cóż przed wyborami było duzo deklaracji i co było nas stanowczo za mało. Na taki wynik wpłynęło wiele czynników,po pierwsze całkowicie odcięci z programów publicystycznych PIS wolał zapraszać czerwonych bo wiedział ze nim nie zagrażają,totalny atak gazety polskiej,wiele głupich wypowiedzi konfederatów ,ale mam nadzieje ze do wyborów jesiennych się zmobilizują ,i P Korwina schowają do szafy. Musi nastąpić pełna mobilizacja jeżeli chcemy konkretnych zmian a nie tylko gadania i obiecywania jak w tej kadencji i chwalenia się co oni nam dali,mnie osobiście w ciagu 4lat dali110zl plus te jednorazowe 888zl wiec nie mam im za co dziękować,a wszyscy wiecie jak wszystko zdrożało. Nie chce myślec co będzie po wyborach. Pozdrawiam głosujemy na konfederacje.
5 miesięcy temu / Kazimierz
 
@[email protected] bzdury pleciesz; tylko trzeba było poprzeć szerokim frontem KONFEDERACJE; nie pasuje JKM i Liroy - a kto kazał ich z listy wybierać, są i byli inni, którym spokojnie można zaufać; PiS? wolne żarty - partia interesów największych wrogów Polski i Polaków, do tego pseudo patriotyzm, że o bezczelnie udawanej wierze chrześcijańskiej, a dokładnie katolickiej, nie ma się co wypowiadać, żeby nie zacząć bluźnić; co potrafią pokazali już w latach 2005 - 2007; trzeba się było wtedy dokładnie przyjrzeć jak wykańczali ludzi niewygodnych; metody jak z głębokiej komuny; już tam śp. Andrzej Leper i Roman Giertych co by o nim nie powiedzieć mogli by opisać, jak to wyglądało z bliska no wiadomo, pan Andrzej już nic nie powie, ani napisze, ale pan Roman miałby o czym; kto umie kojarzyć fakty, a najlepiej w dłuższym czasie, ten wie, że Polska i Polacy, wybierając ich wdepnęli w takie ... wyraz niecenzuralny, że trudno się tego będzie pozbyć z obuwia, a smrodu z powietrza;
5 miesięcy temu / JARO
 
@obudzony: "skad Pis dostal tyle glosow w POlskiej I katolickiej krainie? czyzby narod stracil rozum? Cos tu nie gra." - wszystko gra, jak w szwajcarskim zegarku. PiS płaci - PiS wymaga. Społeczeństwo dostaje - społeczeństwo głosuje. Proste?
5 miesięcy temu / Republikanin
 
@Zbigniew: Przy udziale liderów Konfederacji? Czyżby? Obejrzyj 1. Janusz Korwin-Mikke i próba ujawnienia agentów SB - obrady sejmu 1992, 2. Dla kogo pracuje Antoni Macierewicz? Inne spojrzenie na Zespół Smoleński - Janusz Korwin-Mikke, 3. 03.04.2009 A z tą Uchwałą lustracyjną było tak..., 4. 16.10.2008 Eksperyment, 5. itd
5 miesięcy temu / sciaga
 
problem jest taki że jak na razie nie ma na kogo głosować oprócz Pisu.Liczyłem na Konfedwrację ale z takimi ludżmi jak Korwin ,Liroj Marzec nie oszukujmy się,zero szans. Pozostało nam przy każdej ważnej sprawie dla Polski cisnąć Pisowców, czyli wychodzić z manifestacjami na ulice.
5 miesięcy temu / kolo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.