DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"niesprawiedliwością krępują prawdę" - każde kłamstwo jest niesprawiedliwością - a najbardziej to kłamstwo, gdy ślepy uważa siebie za widzącego...kończy się to gniewem Boga "LECZ JEŚLI ŚLEPY ŚLEPEGO PROWADZI, OBAJ W DÓŁ WPADNĄ". Polecam posłuchać Jacek Kaczmarski - Przypowieść o ślepcach (wg obrazu "Ślepcy" Pietera Bruegla starszego), Esserath, Opublikowany 5 lut 2009 "A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia."; "A On rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że JA JESTEM, pomrzecie w grzechach swoich."
ponad 2 lata temu / Jagoda
 
"Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!" Boże, Ty wiesz, że światła nie mam sama z siebie = zawsze moje oko jest chore i zawsze światło we mnie jest ciemnością. "Uznając siebie za mądrych, stali się głupimi."; "Rzekł im Jezus: Gdybyście byli ślepi, nie mielibyście grzechu, a ze teraz mówicie: Widzimy, przeto pozostajecie w grzechu."Biblia Warszawska; "Jezus powiedział do nich: Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: "Widzimy", grzech wasz trwa nadal." Biblia Tysiąclecia; "Rzekł im Jezus: Byście byli ślepymi, nie mielibyście grzechu; lecz teraz mówicie, iż widzimy, przetoż grzech wasz zostaje." Biblia Gdańska. Gniew Boga objawia się pozwoleniem na uparty wybór ślepego = wtedy ślepy mówi, że widzi, a nie chce widzieć Prawdy.
ponad 2 lata temu / Jagoda
 
Nie gniewaj się na nas Boże = nie wydawaj nas na nasze własne wybory, które są motywowane nieczystymi pożądliwościami naszych serc. Bądź dla nas łaskawy Boże = daj nam być posłusznymi i przyjąć Twój majestat nieśmiertelnego Boga, który króluje nad nami. Nie pozwól nam Boże zamienić Prawdy Bożej na kłamstwo. Nie pozwól nam wielbić i oddawać czci stworzeniu zamiast Stwórcy. Nie wydawaj nas haniebnym namiętnościom. Bądź dla nas miłosierny i dobry, nie patrz na nasze przeszłe grzechy (daj się przebłagać i zakryj je odpustami ze Skarbca Kościoła), nie każ nam cierpieć konsekwencji naszych głupich wyborów. Okaż nam litość, abyśmy dołożyli starania, aby zachować wiedzę o Bogu w Trójcy Świętej. Nie wydawaj nas ułomnemu rozumowi. Nie pozwól abyśmy czynili to, czego czynić się nie godzi. Daj nam Boże oddawać Ci cześć, być Tobie wdzięcznym. Daj abyśmy się nie pogubili w swych dociekaniach i nie pozwól abyśmy się pogrążyli w mroku naszych nierozumnych serc.
ponad 2 lata temu / Jagoda
 
"18. Natomiast gniew Boga z nieba objawia się przeciw wszelkiej bezbożności i niesprawiedliwości tych ludzi, którzy niesprawiedliwością krępują prawdę." Zwróćmy uwagę, że gniew Boga kieruje się przeciw grzechowi i owocom grzechu, nie przeciwko grzesznikowi. Cały rozdział 1 listu do Rzymian, od 18 do 32 wersu. Komentarz z Biblii Edycji św. Pawła "Za pomocą określenia gniew Boga (w.18) zostaje wyrażona prawda, że Bóg, który jest najwyższą dobrocią i miłością, sprzeciwia się wszelkiemu złu i grzechowi. W konsekwencji więc gniew Boga jest wyrazem Jego troski o każdego człowieka, aby się opamiętał i przestał sam siebie niszczyć. Ilekroć bowiem człowiek odrzuca miłość, skazuje siebie na zagładę...Odejście człowieka od Boga sprawia, że niemal w zaprogramowany sposób niszczy on swoją godność."; "Odrzucili majestat nieśmiertelnego Boga...Dlatego wydał ich Bóg nieczystym pożądliwościom ich własnych serc" = to powód gniewu Boga i jak się on objawia = zgodą na zły wybór.
ponad 2 lata temu / Jagoda
 
@Nick "Wy zaś, bracia, nie zniechęcajcie się w czynieniu dobrze! Jeżeli ktoś nie posłucha słów naszego listu, tego sobie zaznaczcie i nie obcujcie z nim, aby się zawstydził. A nie uważajcie go za nieprzyjaciela, lecz jak brata go napominajcie!" 2 Tes 3, 13-15 Nie do końca się do tego odnosi ale myślę, że metoda słuszna
ponad 2 lata temu / MoM
 
Co zrobic z tymi ktorzy nie chca sluchac wogole,lubuja sie w grzechu ciezkim i swiadomie sie w nim trzymaja nawet po przedstawieniu prawdy o nim i o piekle mowia ,ze wiem! i do spowiedzi i tak nie ida i jeszcze mowia ze tak i juz.A na samo wspomnienie o Bogu i o tym ze w Niedziele powinno sie byc na Mszy podnosza larum zeby ich tu przypadkiem do niczego nie zmuszac! Co mamy towarzyszyc im na szerokiej drodze do piekla i patrzec jak postepuja w smierci i uwazac zeby ich nie urazic prawda albo na prozelite nie wyjsc? czesto sa to niestety nasi najblizsi co czyni sytuacje niezwykle bolesna. Mozna to porownac do proby przemawiania do cementowej sciany i tak czekac i czekac na efekty az dziw czlowieka bierze jak bardzo sa to zapieczone i zamkniete przypadki ,ktorych niestety mozna spotkac coraz to wiecej. Modlmy sie za serca zatwardziale i niepokutne.
ponad 2 lata temu / Nick
 
Cała Księga Apokalipsy św. Jana jest mową o karze za grzech. I to o karze ognia piekielnego. A jeszcze do tego dochodzą proroctwa jak np. Objawienia w Fatimie.
ponad 2 lata temu / ma
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.