Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2018 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Boża Rodzicielka. Dlaczego wielu niekatolickich chrześcijan odmawia Jej należnej czci?


Nauczanie o Najświętszej Maryi Pannie jest często odrzucane przez niekatolickich chrześcijan. Jest ono błędnie rozumiane i przez to stale krytykowane, zaś Maryja jest pozbawiana należnej Jej czci. Dzieje się tak z wyjątkiem jednej chwili, gdy w okresie świąt Bożego Narodzenia Matka Boże umieszczana jest obok Nowonarodzonego Pana. Protestanci hołubiąc powiedzeniu „co zrobił by Jezus”, zdają się przeoczać fakt, że On nie okazywał Matce braku szacunku i nie lekceważył Jej. Nigdy!

 

Materiał z napisami w języku polskim.

 

Materiał publikujemy dzięki uprzejmości ChurchMilitant.com

 


DATA: 2017-12-24 20:05:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

"Niekatolicki chrześcijanin" to tak samo mądre wyrażenie jak np. "kapłan bez święceń". Prawdziwy chrześcijanin jest katolikiem. Owszem, świat pełen jest naciąganych "chrześcijan", a więc takich, którzy określenia tego używają w stosunku do siebie fałszywie, bowiem nie są prawdziwymi uczniami Chrystusa, lecz raczej wyznawcami własnych błędnych przekonań. Należy więc unikać nazywania tych imitatorów chrześcijanami, nazywając ich za to, zgodnie z prawdą, odpowiednio: heretykami, schizmatykami, odstępcami.
9 miesięcy temu / Murem
 
Jeśli koś nie czci, nie kocha i nie podziwia Maryi, znaczy to tylko jedno. Jest wielkim głupcem, biedakiem i żyje w największej ciemnocie jaka jest możliwa na ziemi. Nawet gdyby nie pojmował Jej wielkości i Majestatu na drodze objawienia czy kontemplacji, to tylko na drodze rozumu i po krótkim czytaniu Biblii, analizując kolejne zdania, powinien dojść do tego kim jest Ta cudowna Istota, której sam Wrzechmomogący oddał w ręce swego Jednorodzonego Syna, a naszego Pana i Zbawcę. Polecam lekturę chociażby "Ostrzeżenie z zaświatów" albo Mistyczne Miasto Boże". Amen
9 miesięcy temu / owca.Chrystusa
 
Należy czcić nie tylko świętą Matkę Maryję, świętego Opiekuna i Oblubieńca Józefa ale i świętych Dziadków Pana Jezusa. Za trudne to dla heretyków, datego tak tam owocuje islam.
9 miesięcy temu / rodzinny
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 78 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.