Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Boża Rodzicielka. Dlaczego wielu niekatolickich chrześcijan odmawia Jej należnej czci?


Odtwórz w YouTube
 

Nauczanie o Najświętszej Maryi Pannie jest często odrzucane przez niekatolickich chrześcijan. Jest ono błędnie rozumiane i przez to stale krytykowane, zaś Maryja jest pozbawiana należnej Jej czci. Dzieje się tak z wyjątkiem jednej chwili, gdy w okresie świąt Bożego Narodzenia Matka Boże umieszczana jest obok Nowonarodzonego Pana. Protestanci hołubiąc powiedzeniu „co zrobił by Jezus”, zdają się przeoczać fakt, że On nie okazywał Matce braku szacunku i nie lekceważył Jej. Nigdy!

 

Materiał z napisami w języku polskim.

 

Materiał publikujemy dzięki uprzejmości ChurchMilitant.com

 


DATA: 2020-01-03 21:10:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

"Kogo należy nazywać chrześcijaninem? Chrześcijaninem należy nazywać tego, kto wyznaje świętą naukę Jezusa Chrystusa, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka, w Kościele, przez Niego ustanowionym. A zatem prawdziwym chrześcijaninem jest ten, kto będąc mocno przywiązanym do nauczania Jezusa Chrystusa jednocześnie potępia i brzydzi się z głębi swojego serca wszelką sektą jak i wszelkim obcym tej doktrynie kultem, potępionym powagą Kościoła: takimi są sekty żydowskie, bałwochwalcze, mahometańskie i w ogólności wszelkie sekty heretyckie". - Święty Piotr Kanizjusz SI, Doktor Kościoła, Katechizm większy czyli Summa nauki chrześcijańskiej, I. 1.
7 miesięcy temu / M.
 
Odczuwam coraz większą irytację, czytając kolejne wypowiedzi internautów, którzy uparcie uzurpują sobie, iż są mądrzejsi od dwutysiącletniego nauczania Świętego Kościoła Katolickiego, mądrzejsi od ojców i doktorów Kościoła, od rzesz świętych. Już św.Jan Damasceński określa Najświętszą Maryję Pannę, jako "duchowy raj, w którym znie­siono potępienie, posadzono drzewo życia, przykryto naszą nagość." Basta!
7 miesięcy temu / sorcier
 
Mirek - co do mędrkowania to dam Ci cytat i powieszm mi jakie wnioski - Mojżesz sam wymyślał prawa i przestrzeganie takich jest grzechem czy nie? "Odparli Mu: ?Czemu więc Mojżesz polecił dać jej list rozwodowy i odprawić ją??4 8 Odpowiedział im: ?Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony; lecz od początku tak nie było. 9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu5 - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo?." Czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski!
7 miesięcy temu / Jot
 
Siła napędową protestantyzmu jest ludzka głupota.Ludziom nie mającym kwalifikacji do prowadzenia wywodów intelektualnych stawia się zadanie samodzielnego rostrzygania kwestii teologicznych.Oczywiście to przekracza możiwości co najmniej 90%populacji,więc siłą rzeczy te "samodzielne" mądrości są im suflowane,ale wmawia się im,ze sami na to wpadli.Głównym powodem do podejrzliwości wobec Maryji jest oparta na codziennym doświadczeniu niewiara w niepokalane poczęcie,ale niewiara w jedno cudowne zdarzenie nie przeszkadza im wierzyć w danie Przykazań przez Pana Boga i w Zmartwychwstanie.Wymóg czytania Pisma i "samodzielnego" mędrkowania,który tak podoba sie obecnie wielu księżom,wbrew powszechnemu przekonaniu nie słuzy pogłebianiu wiary.On wobec faktu braku intelektualnych mozliwości u zdecydowanej wiekszości i w połączeniu z doktryną o predestynacji jest kryterium słuzącym dzielenia ludzi na z góry potepionych i resztę.Z potępionymi można robić,co dusza reszty zapragnie
7 miesięcy temu / Mirek
 
@Murem Chrześcijanin to człowiek ochrzczony. Nawet jeżeli głosi herezję czy odszczepia się od wspólnoty. Może się go pozbawić tego miana jeżeli przestanie wierzyć lub dokona apostazji. Bogu oddajmy cześć należną Bogu, Maryi oddajmy cześć należną Maryi. Maryja to nie Pan Bóg.
7 miesięcy temu / trooper
 
"46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: ?Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą?. 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: ?Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?? 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: ?Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką?22."
7 miesięcy temu / Jot
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 149 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.