DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Bosak: Polska powinna jak najszybciej odrzucić zapisy konwencji stambulskiej

Bosak: Polska powinna jak najszybciej odrzucić zapisy konwencji stambulskiej
Fot. bosak2020.pl

W ocenie Krzysztofa Bosaka, kandydata na urząd Prezydenta RP, polski rząd powinien jak najszybciej wypowiedzieć tzw. konwencję antyprzemocową. Jak wskazywał, jest ona niebezpieczna dla polskiego społeczeństwa i dla przyszłości naszego państwa, co obecnie rządząca ekipa sama dostrzegała, a mimo to konwencja nie została wypowiedziana.

 

Jak zauważył Bosak, gdy rząd Ewy Kopacz wprowadzał „konwencję antyprzemocową”, politycy PiS mocno protestowali. Po przejęciu władzy nie zrobili nic w kierunku jej wypowiedzenia. Sprzeciw wobec konwencji jest realny, co udowodniły Węgry czy Słowacja.


- Art. 12 ust. 1 konwencji stambulskiej wprost zobowiązuje państwa, które są stronami do tego, by cytuję: wykorzeniać i zwalczać tradycje i zwyczaje ufundowane na stereotypowym podziale ról pomiędzy kobietami i mężczyznami – zwracał uwagę Bosak. Polityk przypomniał też wypowiedź Andrzeja Dudy, który w poprzedniej kampanii wyborczej, mówił o konwencji, że „jest ona niebezpieczna dla polskiego społeczeństwa i dla przyszłości naszego państwa”. Mimo to przez 5 lat swojej prezydentury Andrzej Duda nie wypowiedział się w kwestii wypowiedzenia konwencji stambulskiej.

 

Krzysztof Bosak podkreślił też, że jako społeczeństwo mamy jeden z najniższych wskaźników przemocy wobec kobiet, znacznie niższy niż społeczeństwa zachodnie. - To społeczeństwa zachodnie powinny od Polaków uczyć się kultury i szacunku względem traktowania kobiet, a nie implementować dokumenty przygotowywane przez zachodnioeuropejską lewicę do naszego porządku prawnego i poddawać nas pod dyktat kolejnych ciał międzynarodowych – powiedział.

Polityk stoi na stanowisku, że Polska powinna jak najszybciej odrzucić zapisy tej konwencji, gdyż jest ona programem lewicy, lobby feministycznego, a nawet lobby LGBT. - Wzywam polski rząd i polskiego prezydenta do pilnego wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Przemoc wobec kobiet to rzecz, z którą trzeba walczyć. Natomiast nie poprzez zmieniane naszej kultury na modłę lewicy. (…) Do dzieła panowie, odwagi! – apelował Bosak.

Z kolei lider Konfederacji Korony Polskiej, poseł Grzegorz Braun zapewniał o zdecydowanym stanowisku swojego koła poselskiego w tej sprawie. - Konfederacja ceniąc sobie piękne różnice między kobietą, a mężczyzną, wypowiada się jednoznacznie: za życiem w normalnej rodzinie – mówił Braun.

Źródło: bosak2020.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-05-28 14:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jeśli,panowie,opowiadacie się za normalną rodziną,zlikwidujcie obowiązująca od 2005r. ustawę o przemocy w rodzinie,na mocy które rodzina ex lege to organizacja przestępcza,w której z definicji panuje przemoc,i którą to przemoc państwo ma obowiązek tropić, ścigać i karać,de facto niszcząc małżeństwa i rodziny! Przemoc w tej ustawie zdefiniowana jest tak szeroko i ogólnikowo,że na mocy tej definicji można za nią uznać każde zachowanie.
1 miesiąc temu / marek
 
wytłumacz
1 miesiąc temu / do Wojtek
 
trooper - konwencja zagraża nam w ten sposób że zobowiązuje państwo do zwalczania na standardowego rodzaju rodziny i do edukacji równościowej nawszystkich etapach, i to właśnie jest wprowadzane przez "dobrą zmianę". Dzieci właśnie miały test trzecioklasisty w którym tata idzie na mecz z córką a mama z synem na balet. Omówiliśmy w domu jaka to głupota...
1 miesiąc temu / Wojtek
 
"politycy PiS mocno protestowali. Po przejęciu władzy nie zrobili nic..." - to przecież ich stały schemat. Cały czas gorąco zapewniają i wzniośle mówią tylko nic konkretnego nie robią. Taki teatr dla prawicowego elektoratu.
1 miesiąc temu / abc
 
W erze walki wręcz w polityce i na wszelki możliwy sposób i w wyścigu po miejsca płatne, wszytko wydaje się właśnie polityką i metody są polityczne, czyli o tyle moralne o ile dają spodziewany efekt. W świecie zaczyna się znów liczyć siła i przewaga - to mentalność amerykańska oraz wraca nieustanne rozwalanie - metoda marksistowska, klamstwa i stałe skłócanie i poróznianie ludzi między sobą oraz propozycja uleczenia tego co się właśnie popsuło - to sowieckie zagrania znamy od wielu dziesięcioleci na terenie naszego kraju. Wysiłek nas chrześcijan to nie dać się poróżnić, być przejrzystym i mięc siłe w Panu mocą Jego Ducha. Ale to już nie jest wogóle polityczne tylko szlechetne.
1 miesiąc temu / Wierzący
 
obawiam że nie za tzw. DobrejZmiany,,,,
1 miesiąc temu / komuna+sio
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.