DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Sławomir Skiba

Bomba już tyka?

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pisząc o obniżeniu kosztów pracy mam na myśli obniżenie kosztów prowadzenia działalności (podatków, składek etc.) . Na rynku działa prawo popytu i podaży, aby pracownik więcej zarobił musi być więcej miejsc pracy aby pracodawcy walczyli o pracownika. Począwszy od lat 90tych liczba urzędników wzrosła kilkakrotnie, a sejm codziennie uchwala nowe ustawy (nawet tego nie czytają tylko głosują). Nie są to dogodne warunki dla rozwoju narodu. A jeżeli chodzi o ZUS to jest bankrutem coraz więcej emerytów,coraz starsze społeczeństwo i coraz większe zadłużenie. Każdy jest kowalem swojego losu i powinien wyciągnąć prosty wniosek że najlepszą inwestycją na przyszłość są własne dzieci - dobrze wychowane. Wcale nie trzeba ich rozpieszczać,skromne życie to wartość dla chrześcijanina. Niektórzy przesadnie płaczą nad swoim losem. Przed wojną ludzie żyli w dużo skromniejszych warunkach i nie bali się mieć wielodzietnych rodzin. Może za bardzo wierzymy mamonie, a za mało Panu Bogu.
ponad 7 lat temu / Śmiesław
 
Oby ZUS padł jak najszybciej ! Przeżyją wyłącznie rodzice posiadające kilkoro dzieci. Taki przykład podziała na innych. Nic tak nie uczy rozumu jak brak pinindzy. A śmiecie będą segregowane.
ponad 7 lat temu / Tor
 
Do Kamil - CD. Nie sieją/sadzą a chcieliby zebrać jak największy plon. W tym jest problem - najpierw trzeba zainwestować (także w człowieka). Jak Twoim zdaniem młodzi ludzie mogliby zajmować się swoimi dziećmi jeśli oboje (mąż i żona pracują na "śmieciówkach"). Ja jeszcze nie mam dzieci ale na bonę (opiekunkę dla nich) mnie nie stać. Poza tym jak zająć się swoimi pociechami pracując 480h/miesiąc... Reasumując, socjal rozleniwia leniwego ale nie pracowitego i uczciwego. Dziś to Polacy są najbardziej zapracowanym narodem w Europie PS., Śmiesław, co do podatków zgoda ale jak rozumiesz obniżenie kosztów pracy? Bo wiesz, każdy to rozumie inaczej. Tylko pracodawcy/zleceniodawcy są zgodni - najlepiej zwolnić część pracowników, zrzucić obowiązki na pozostałych pracujących, zostawić te same stawki płac(a najlepiej je obniżyć...)i żeby pracowali chociaż godzinę dłużej niż dotychczas... Pozdrawiam.
ponad 7 lat temu / Ochroniarz
 
Do Kamil - Wszystko jasne, za studenta zleceniodawca odprowadza znacznie mniejszy podatek (jeśli w ogóle odprowadza...). Na ochroniarzy też wiele firm przyjmuje studentów i rencistów (profesjonalna ochrona - bez ręki, bez oka...:) ). Napisałeś: "Co do wojska, szkoły itd. to zupełnie inny problem". Otóż NIE - wojskowi szybciej przechodzą na emeryturę, mają "służbowe" mieszkania lub dopłaca administracja wojskowa (także tym, którzy pracują za biurkiem jako urzędasy). A szkoły? Chociażby dopłata do obiadów dla dzieci z ubogich rodzin - taka pomoc moim zdaniem jest bardzo potrzebna; szpitale? Co ma zrobić człowiek, który poważnie zachorował, jest jedynym żywicielem rodziny a nie stać go na podjęcie leczenia? Uczelnie? Słyszałeś o stypendiach dla studentów? (tych zdolnych, i tych, których rodziny żyją na progu biedy). Ja za to znam wiele osób, którym umowy śmieciowe nie odpowiadają. Możemy się licytować...:)). Przedsiębiorcy prywatni są bardzo cwani. CDN.
ponad 7 lat temu / Ochroniarz
 
Nic tu nie pomogą socjalne przywileje. Po pierwsze dla tego że żeby coś dać trzeba jeszcze więcej zabrać. Wzrost obciążeń podatkowych i na ubezpieczenia społeczne podroży koszty pracy, polskie produkty będą niekonkurencyjne (bo za drogie) na unijnym rynku. Efektem wzrostu socjału będzie upadek przedsiębiorstw i wzrost bezrobocia. Wzrost bezrobocia spowoduje łatwy dostęp to taniej siły roboczej. Wniosek: Żeby pracownik był szanowany zamiast zwiększać socjał trzeba obniżać koszty pracy i podatki, bo to jest droga do powstawania nowych miejsc pracy w Polsce.
ponad 7 lat temu / Śmiesław
 
W złodziejskim państwie niemożliwe jest długofalowe inwestowanie na emeryturę , no chyba zostało jeszcze póki co złoto fizyczne i tylko ono jako pewnik.
ponad 7 lat temu / cynik
 
do Ochroniarz ani nie jestem przedsiębiorcom ani nie jestem lewiatanem lecz studentem :) Co do wojska szkoły i tak dalej to jest zupełnie inny problem a nie o tym tu była mowa, lecz o socjalu dlatego odniosłem się do nie liczenia na państwo w tym zakresie. Można debatować nad tym co jest źle, ale jedno jest pewne w tej chwili nie licz na państwo. Ten nierząd nie zapewni ci tego co oczekujesz, ponieważ ich celem jest zmniejszenie liczby Polaków do 16 mln a na nasze miejsce przyciągnięcie innej nacji, która nijak nie może dać sobie rady z Palestyńczykami. Szanowanie pracownika i godne wynagrodzenie to podstawa, ale ja nie uważam aby te umowy które nazwałeś śmieciowymi były złe. Mi to odpowiada i znam wiele osób, którym też to odpowiada. Ale masz rację są i takie umowy których nawet śmieciowymi nie można nazwać. P.S. Bóg powiedział "Kto nie chce pracować, niech nie je". A socjal człowieka rozleniwia.
ponad 7 lat temu / Kamil
 
Do Kamil - wybaczam Ci ale Twoja wypowiedź każe mi przypuszczać, że jesteś przedsiębiorcą lub/i członkiem ZKPP "Lewiatan". Używasz tych samych ale wyświechtanych już argumentów pseudoekonomicznych. Największym kapitałem firmy jest człowiek-pracownik(jego umiejętności, wyszkolenie, doświadczenie itp.). Ta prawda jest znana na Zachodzie od dawna. Dlatego tam ludzie żyją GODNIE (przypomnę Ci, że to bł.ks. Popiełuszko wiele swych kazań poświęcił właśnie godności człowieka i PRACOWNIKA). Za to u nas przebija się to bardzo ale to bardzo powoli. Napisałeś, żebym nie liczył na państwo...hmmm. To znaczy, że chcesz likwidacji: szkół, uczelni, urzędów pocztowych, wojska, policji, straży pożarnej, szpitali, etc. Jakoś inne państwa mają na emerytury - widziałeś ilu Japończyków i Niemców-emerytów zwiedza dworek w Żelazowej Woli? No właśnie...Przepraszam ale takie kity wciskaj w szpary okienne..."Nie pojmie głodnego syty bo ich różnią apetyty" (J.I. Sztaudynger).
ponad 7 lat temu / Ochroniarz
 
Do Ochroniarz - wybacz ale komunizm już w Polsce był i na nowo się odradza. Wszyscy chcą dostawać. W miejscowości z której pochodzę, dużo młodych ludzi jest bez pracy, ale jak im proponujesz 100 złoty dniówki za prace porządkowe, to nie ma chętnych i nie ma czasu. Bo wszystkich się należy - tak się ludzie nauczyli i czekają aż im manna z nieba spadnie. Autor artykułu ma racje, obniżenie podatku vat na artykuły spożywcze i całkowite zniesienie vat na produkty dziecięce a efekty sami zobaczycie. Socjal to najgorszy wymysł ludzkości jaki może być, socjal ludzi rozleniwia, dlatego ja na własną emeryturę odkładam inwestując nie po 2000 złotych ale po 20 czasem 100. Więc Panie ochroniarzu nie licz na Państwo licz na siebie ... a i jeszcze jedno też pracuję na tzw umowę śmieciową i jestem zadowolony bo nie płacę tym złodziejom z ZUS ale sam decyduje o pieniądzach.
ponad 7 lat temu / Kamil
 
styl życia...kariery,bajery...zona mojego 37letniego siostrzeńca powiedziała mi,że urodzi po 45roku zycia,pierwsze dziecko jako...terapię odmładzającą i najlepszy srodek na powiekszenie biustu!O czym tu "rozprawiać",jesli tak - pisząc delikatnie - młodzi ludzie mają"namieszane" w głowach?!
ponad 7 lat temu / j.ie
 
zdelegalizujmy środki antykoncepcyjne, pousuwajmy pornografię z mediów, sklepów itp, napiętnujmy rozwiązłość sexualną, propagumy obraz rodziny wielodzietnej w serialach, programach, filmach itp..
ponad 7 lat temu / Piotr PX
 
No tak, najłatwiej sprowadzić problem do prezerwatyw... A szanowny autor nie słyszał o mieszkaniach zakładowych, które budowano za komuny? (np. część byłych pracowników Zakładów Mechanicznych im. Nowotki w W-wie mieszka w blokach na w-skich Jelonkach). Co z budownictwem socjalnym? Co z umowami śmieciowymi? (ja pracuję za 5,50zł/h a w drugiej pracy za 6zł/h; nie wiem co to urlop, podwyżka, bon na zakupy świąteczne, nagroda itp.). Co z miejscami w żłobkach i przedszkolach? Co z dostępem do lekarzy specjalistów? Już nie chce mi się wymieniać... Jakoś w Wielkiej Brytanii (tej anglikańskiej, bo innej nie ma) znajdują się pieniądze na dzieci i młode małżeństwa, pomoc berobotnym, dodatki socjalne itp. A w katolickiej Polsce widać jak "JEDNI DRUGIM BRZEMIONA NIOSĄ".....
ponad 7 lat temu / Ochroniarz
 
Przyczyny bezdzietności w Polsce: 1.Ekonomiczne - wprowadzenie ZUS - zerwanie więzi łączącej starsze i młodsze pokolenia, bezpieczną starość zapewniały za dobrych dawnych czasów dzieci. 2. Wykreowana w mediach moda - na singlowanie, rozwody, przesadnie wysoki standard życia. Ośrodki opiniotwórcze codziennie poddają ludzi praniu mózgu, a ci chcąc nadążyć za "nowoczesnością" żyją egoistycznie sami dla siebie. Skutki będą takie że się zestarzeją w samotności i na starość nie będzie z czego żyć bo ZUS jest bankrutem. Dla własnego dobra czytelnicy PCH24 zakładajcie rodziny bo czas leci szybko...
ponad 7 lat temu / Śmiesław
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.