DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Bolesna profanacja w sanktuarium w Dąbrowie Górniczej. Mężczyzna zniszczył ołtarz

Bolesna profanacja w sanktuarium w Dąbrowie Górniczej. Mężczyzna zniszczył ołtarz
Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, fot. WikimediaCommons

W Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej doszło do zbezczeszczenia ołtarza. Do środka kościoła wtargnął mężczyzna pod wpływem alkoholu i poważnie uszkodził m.in. mensę ołtarzową oraz krzyż. Został ujęty przez księży przebywających w zakrystii, a następnie przekazany policji.

 

Do szokującego i bolesnego zdarzenia doszło w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej. Sprawcą profanacji okazał się 41-letni mężczyzna, będący pod znacznym wpływem alkoholu. Napastnik z premedytacją uszkodził m.in. mensę ołtarzową oraz krzyż. Dzięki interwencji kapłanów przebywających w kościele, został natychmiast zatrzymany i przekazany w ręce policji. Podczas kontroli alkomatem, badanie wykazało, że mężczyzna ma w wydychanym powietrzu aż 2 promile alkoholu. Teraz napastnik trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na zarzuty.

 

Nie wiadomo jeszcze jakiej kary może spodziewać się nietrzeźwy prowokator. Prawdopodobnie oprócz zniszczenia mienia, będzie odpowiadał za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację miejsca kultu. Jak informuje serwis naszemiasto.pl, sprawą może się wkrótce zająć prokuratura.

 

O sprawie informuje również Kuria diecezji sosnowieckiej. W komunikacie wyrażono ubolewanie w związku z wydarzeniami w kościele w Dąbrowie Górniczej. Kanclerz Kurii przekazał publicznie prośbę do wiernych o modlitwę za proboszcza parafii oraz księży i całą wspólnotę parafialną. Zaapelował również o przepraszanie za „wszystkie zniewagi, których wobec Boga dopuszcza się dziś człowiek”.

 

„W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Ksiądz Biskup Grzegorz prosi o modlitwę za proboszcza parafii, duszpasterzy jak i całą wspólnotę parafialną. Prośmy w naszych prywatnych modlitwach Matkę Bożą Anielską, czczoną w dąbrowskim sanktuarium jako Panią i Matkę Zagłębia, o wstawiennictwo za nami u swojego Syna jak i o opamiętanie i miłosierdzie dla tych, którzy nie mają szacunku dla tego co dla nas święte” – czytamy w komunikacie Kurii diecezji sosnowieckiej. Biskup miejsca oraz Kanclerz Kurii zachęcają także wiernych do odmówienia Aktu zawierzenia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

 

 

Źródło: dabrowagornicza.naszemiasto.pl, niedziela.pl

WMa


DATA: 2020-03-21 21:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gdyby wtargnął do synagogi to już by wisiał
8 dni temu / kolo
 
Bóg dozala już na to by zło działo się posoborowiu. Nie dziwota, już pół wieku bałwochwalstwa, chorego ekumenizmu, zmiany teologii znudziło się Bogu!
8 dni temu / !
 
W EUROPIE A MY NIE ODSTAJEMY JEST WYPOWIEDZIANA WOJNA Z PANEM BOGIEM ZATEM TEN PROFANATOR ZOSTAL UKARANY DZIS PRZEZ PROKURATURE LAGODNYM DOZOREM CZYLI JEDYNIE DOLANCZYL DO ISTNIEJACEGO JUZ DOZORU KORONOWIRUSA I WIDZICIE JAK TO KARA
10 dni temu / ZBIGNIEW
 
Sąd go uniewinni. Powie, że niska szkodliwość.
11 dni temu / Marek
 
Apostol Piotr nie by przewodnikiem do Boga, a glosil Prawde, ktora poznal od Ducha Bozego. Jakaz jest zatem nasza zasluga jezli Prade poznajemy od Ducha Prawdy.
11 dni temu / Teodor...
 
Byłem dzisiaj o 10.00 w kościele na mszy którą odprawiał Kanclerz Kurii ks.Karaś ale nic nie wspomniał o profanacji w kościele w Dąbrowie Górniczej,nic też nie wspomniał o modlitwie za proboszcza i wiernych tamtejszej parafii.Mówił natomiast aby nie bagatelizować koronawirusa i komunię przyjmować na rękę.Na szczęście była możliwość przyjęcia komunii na klęcząco i do ust smutne że tych osób było tylko 3.
11 dni temu / kolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.