DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2018 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Bojownicy Państwa Islamskiego opuścili swoją bazę w pobliżu Damaszku

Bojownicy Państwa Islamskiego opuścili swoją bazę w pobliżu Damaszku
REUTERS/Ali Hashisho

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że ostatnia grupa bojowników Państwa Islamskiego opuściła swoją enklawę znajdującą się w pobliżu Damaszku. Dżihadyści kontrolowali tam obóz dla palestyńskich uchodźców. Teraz wojska Baszara al-Assada w pełni przejmą kontrolę nad stolicą Syrii.

 

Baza bojowników Państwa Islamskiego zlokalizowana w pobliżu Damaszku była ostatnią tego typu enklawą, zagrażającą bezpieczeństwu syryjskiej stolicy. Obserwatorium Praw Człowieka podaje, że do akcji transportowej doszło pod osłoną nocy. Wówczas autokary zabrały znajdujących się tam członków ISIS oraz ich rodziny. Jednocześnie zaprzeczono informacjom mówiącym o podpisaniu jakiegokolwiek porozumienia między Al-Assadem a bojownikami.

 

Dzięki opuszczeniu tego terenu przez dżihadystów, wojska przywódcy Syrii będą mogły w pełni przejąć kontrolę nad stolicą i zapewnić jej bezpieczeństwo. Opuszczenie enklawy przez bojowników ISIS spowodowało również, że obóz dla palestyńskich uchodźców – Jarmuk – zostanie w pełni przejęty przez władze państwa. Podczas kontroli tego terenu przez Państwo Islamskie, wielu mieszkańców obozu uciekło, ale nadal przebywa tam kilka tysięcy osób.

 

 

Źródło: interia.pl

WMa

 


DATA: 2018-05-20 13:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo nareszcie chrześcijanie z Damaszku mogą odetchnąć. Bo ci terroryści szczególnie upodobali sobie strzelanie do chrześcijańskiej dzielnicy mieszkalnej Al Jaramana i katedry.
5 miesięcy temu / veritas
 
Islam tylko niesie zniszczenie, wojny i gwałt. To prymitywna pseudo religia bez żadnych ludzkich i bożych zasad. A za chwilę ujrzymy to w Belgii, Holandii, Niemczech i Francji
5 miesięcy temu / kościelny
 
Wyrok na Damaszek: Oto Damaszek przestanie być miastem, stanie się stosem gruzów. 2 Na zawsze opuszczone jego miasta będą pastwiskiem dla trzód, które się [tam] pokładą, i nikt ich nie spłoszy. 3 Odbiorą warownię Efraimowi, a królestwo Damaszkowi. Z resztą zaś Aramu stanie się tak, jak z chlubą synów Izraela - wyrocznia Pana Zastępów. 4 W owym dniu chwała Jakuba zmaleje, i tłuste jego ciało wychudnie. 5 I stanie się tak, jak kiedy żniwiarz chwyta w garść zboże na pniu, a ramię jego ścina kłosy; i jak gdy zbierają kłosy w dolinie Refaim, 6 tak że zostaje na niej pokłosie; albo jak przy otrząsaniu oliwki: zostają dwie lub trzy jagody na samym wierzchołku, cztery lub pięć na gałęziach owocowego drzewa - wyrocznia Pana, Boga Izraela.. 12 Ach, wrzawa mnogich ludów! jak łoskot morza, tak huczą. Ach, rozgwar narodów! jak szum fal potężnych, tak szumią. 13 , ale [Pan] je zgromi, i umkną daleko: będą porw
5 miesięcy temu / Izajasza 17
 
Należy się ogromne podziękowanie Rosji zwłaszcza rosyjskim żołnierzom którzy poświęcaja swoje życie by ustabilizować sytuację w Syrii.Oczywiście także podziękowania należą się Iranczykom oraz bojownikom Hezbollahu dzielnie walczącym z obcinaczami głów z ISIS.Dodać należy że ogromny wkład w wyparciu "rebeliantów" ma prezydent Assad który sam osobiście prosił Putina o wsparcie militarne i dlatego przez wielu nazywany jest "dyktatorem" .Na koniec należy się wielkie podziękowanie żołnierzom syryjskim to oni dzielnie walczyli na frontach z różnymi bandami począwszy od ISIS po Al Nusrę .Oczywiście na początku w roku 2013-2015 nie byli w stanie pokonać tychże brodaczy ale dzięki wsparciu wymienionych wcześniej sił spoza Syrii pomimo wielu trudnośći odzyskali większośc terenów Syrii.Bogu dzięki.A USA ,Izrael,Arabia Saudyjska,Katar niech spłacają odszkodowania Syryjczykom za rozpętania piekła trwajacego juz niemal 7 lat.
5 miesięcy temu / lolas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.