DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Bojówki wegańskie w akcji. Branżę mięsną muszą chronić antyterroryści

Bojówki wegańskie w akcji. Branżę mięsną muszą chronić antyterroryści
źródło: pixabay.com
#WEGETERRORYZM    #TERRORYZM    #WEGANIE    #ZAMACH    #ATAKI    #PRZEMOC    #ZWIERZĘTA    #MIĘSO

Brutalność i używanie gróźb zmusiły policję w Wielkiej Brytanii do użycia oddziałów antyterrorystycznych do ochrony pracowników przemysłu mięsnego. Podobna sytuacja miała wcześniej miejsce we Francji. W Stanach Zjednoczonych tamtejsza organizacja Animal Liberation Front (Front Wyzwolenia Zwierząt) jest uznawana za organizację terrorystyczną, odpowiedzialną za blisko 40 proc. aktów ekoterroru w USA.

 

Czasy, gdy organizacje przeciwników spożywania mięsa ograniczały się wyłącznie do propagowania odmiennej diety odeszły już w zapomnienie. Dzisiaj wielu radykałów z środowisk wegańskich chce nie tylko wpływać na tworzenie prawa, ale ich organizacje przeszły często do bardziej drastycznych działań, wciągając w nie nowe pokolenie aktywistów.

 

Jak donosi brytyjski portal „Breitbart”, w Zjednoczonym Królestwie pracownicy przemysłu mięsnego, obawiając się działań i przemocy wegańskich aktywistów, zostali otoczeni ochroną oddziałów antyterrorystycznych tamtejszej policji. Pracownicy rzeźni, farm hodowlanych i zakładów produkcyjnych czują się coraz bardziej zagrożeni, a wiele akcji radykalnych wegan prowadzonych jest w sposób chuligański. Dlatego też organizacje hodowców i producentów wyrobów mięsnych poprosiły o ochronę policję.

 

Radykałowie wegańscy m.in. zaatakowali koszerną rzeźnię we wschodnim Londynie, którą oszpecili antysemickimi napisami: „To jest holocaust. Jesteście nazistami”. Innym przypadkiem było zastraszanie wydawcy czasopisma „Waitrose Food”, któremu weganie za wpis o ich środowisku zagrozili m.in. zgwałceniem żony.

 

Jak pisze słowacki portal „Hlavne Spravy”, powołując się na brytyjski „Breitbart”, obecnie weganie domagają się, by ich środowiska były traktowane w prawie tak, jak rasy, religie, środowiska o zdefiniowanych orientacjach seksualnych czy osoby niepełnosprawne. Wówczas ich krytyka byłaby takim samym przekroczeniem prawa, jakie stosuje się do wyznań czy różnych mniejszości (seksualnych , rasowych itp.).

 

Do precedensowego wyroku, mogącego zadowolić wegan, może dojść w marcu tego roku ponieważ w Wielkiej Brytanii trwa proces sądowy, który może uznać weganizm za „wiarę filozoficzną”. A to będzie oznaczało, że środowiska wegańskie, a dokładniej ich nawyki żywieniowe, mogą uzyskać ochronę, wynikającą z ustawy o równości z 2010 roku.

 

Z podobnymi jak w Wielkiej Brytanii aktami przemocy mieli wcześniej do czynienia Francuzi. W czerwcu pisano o zagrożeniu sklepów mięsnych i punktów gastronomicznych, które serwują dania tradycyjnej kuchni francuskiej. Tam także federacja rzeźników poprosiła władze o ochronę przed wojującymi weganami. Według federacji bojowo nastawieni weganie pomalowali „sztuczną krwią” około 15 sklepów mięsnych, okleili je napisami wzywającymi do odejścia od diety mięsnej oraz wybijali kamieniami witryny sklepowe.

 

Jak pisze „Korrespondent.net”, we Francji liczbę wegetarian szacuje się na ok, 3 proc., ale aktywność radykałów ma duży oddźwięk. W obronie porządku policja przeprowadza akcje takie, jak w dużym mieście Lille, stolicy regionu Hauts-de-France w północnej Francji. We wrześniu policja zatrzymała tam sześciu działaczy podejrzewanych o napady na sklepy rybne i mięsne oraz restaurację w Lille. Organizacje rzeźników i producentów wyrobów mięsnych nazwały działania radykałów wegetariańskich „formą terroryzmu” i „wegańskim ekstremizmem”.

 

PK

Na podstawie: Hlavne Spravy, Breitbart, Korrespondent.net, Meduza.io


DATA: 2019-01-03 15:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Diabelskie odwrócenie hierarchii. Zwierze ważniejsze niż człowiek.
4 miesiące temu / to proste
 
Dlaczego te bojówki w ogóle mogą istnieć?
4 miesiące temu / Rys
 
@kid- pełna zgoda! Nam pluje się w twarz i co? I nic!
4 miesiące temu / lilo
 
wypełniaja się apokaliptyczne proroctwa o szaleństwie ludzi
4 miesiące temu / marek
 
Następni, którzy służą piekłu
4 miesiące temu / Alex Wolf
 
Ilu żądających pochowania dziadków i rodziców, ochrzczenia dzieci wizyty księdza do chorego jest "papierowych głosujących na komuchów?
4 miesiące temu / kola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65209"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.