Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Bój się, człowieku! Dlaczego strach jest najpotężniejszą bronią na świecie? [PODCAST]


Odtwórz w YouTube
 

Strach od zawsze jest najskuteczniejszą bronią, ponieważ potrafi najgłębiej dotknąć każdego z nas. Ludzie mają się bać! Zarządzaniem strachem jest dużo skuteczniejsze niż np. zastosowanie karabinu maszynowego czy bomby atomowej. Sama świadomość, że mamy coś takiego, co może zaszkodzić powoduje, że człowiek się boi, a co za tym idzie, będzie posłusznym tym, którzy strachem zarządzają. Jakie są współczesne oblicza strachu? Jaki człowiek i dlaczego jest odporny na strach? Na te i wiele innych pytań odpowiada Jerzy Wolak w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem.


DATA: 2020-03-12 22:05:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Izydor Oracz napisał: ''a jednym z nich jest uczestnictwo w nabożeństwach i przyjmowanie wizyt duszpasterskich'' - które przykazanie mówi o przyjmowaniu wizyt duszpasterskich? Może to: ''Nie pożądaj żony bliźniego swego ani żadnej rzeczy, która jego jest''?
10 miesięcy temu / vvv
 
I śmiech!
10 miesięcy temu / PI Grembowicz
 
Kościół nie powinien stronić od zarządzania strachem. Podam przykład: od 2018 roku mamy etaty kapelanów w Urzędach Skarbowych. Tak się szczęśliwie składa, że rozliczenie z fiskusem przypada po rozliczeniu z władzą duchowną wizyta po kolędzie. Ilu Polaków nie przyjęło wizyty duszpasterskiej? Prawie 60%! A może tak proboszcz z parafii wyśle do kapelana US listę nazwisk osób, które nie wypałniają obowiązków względem parafii, a kapelan US wraz z urzędnikiem - przeprowadzą stosowną rozmowę? Niestety, Polacy zachłyśnięci "prawami człowieka" zapominają o obowiązkach, a jednym z nich jestuczestnictwo w nabożeństwach i przyjmowanie wizyt duszpasterskich.
10 miesięcy temu / Izydor Oracz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 130 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.