Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Bohater antykomunizmu! Rozmowa z synem ostatniego Niezłomnego [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Chociaż II wojna światowa formalnie zakończyła się w roku 1945, on przez lata walczył z narzuconą Polsce siłą władzą komunistyczną. Zginął w boju z „czerwonymi” pachołkami Kremla dopiero w roku 1963. Kim był sierżant Józef Franczak ps. „Laluś”? W rozmowie z Kajetanem Rajskim odpowiada syn ostatniego Niezłomnego – Marek Franczak.

 

 

Miniatura: Kwartalnik „Wyklęci” (Wydawnictwo Miles)

 

  


DATA: 2019-10-22 07:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Cześć i chwała bohaterom. Jednym z ostatnich członków antykomunistycznego ruchu oporu w "Obozie socjalistycznym" był Estończyk August Sabbe, zginął z rąk KGB 28.09.1978 roku.
10 miesięcy temu / chinaski
 
ostatnim niezłomnym był Rafał Gan Ganowicz ps "Jerzy Rawicz" , co prawda tuż po wojnie tylko rozklejał ulotki antykomunistyczne, ale całe życie walczył z komunizmem!
10 miesięcy temu / axe
 
Bardzo dziękuję!
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 153 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.