DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Bogdan Dobosz: W Paryżu czuć siarkę. Obarczają pogodę, ale może pora zacząć odczytywać znaki?

Bogdan Dobosz: W Paryżu czuć siarkę. Obarczają pogodę, ale może pora zacząć odczytywać znaki?
źródło: pixabay.com
#FRANCJA    #PARYŻ    #SIARKA    #ODÓR    #LOS ANGELES    #POGODA

I jak tu nie zastanawiać się nad „znakami”? W stolicy Francji zapachniało symbolicznie... piekłem. Zapach siarki na ulicach zaniepokoił wielu Paryża. Podobno winna jest pogoda.

 

Pochodzenie woni siarki i siarkowodoru (zgniłe jajka) jest niejasne. Wyczuły go setki ludzi, którzy z zaniepokojeniem pytali w mediach społecznościowych co to jest? Niezbyt przyjemna woń pojawiła się w niedzielę 10 maja wieczorem. Pisano nawet o bólach głowy po otwarciu okien. Zapach pojawił się nie tylko w samym Paryżu, ale też w regionie paryskim. Dziennik „Le Parisien” pytał o zjawisko straż pożarną. Ta potwierdziła, że otrzymała wiele sygnałów od zaniepokojonych ludzi. Straż z Paryża nie zna przyczyny tego dziwnego zjawiska. Przykrą woń wiążą z nagłymi zmianami pogodowymi. Och zdaniem woń siarki nie ma związku z żadnym znanym im wydarzeniem lub awarią. Dlatego straż pożarna prosi o telefony pod numery alarmowe tylko w przypadkach, które wnoszą coś nowego.

 

O złej pogodzie jako przyczynie tajemniczego zapachu mówią też źródła paryskiego merostwa. Jeden z zastępców mera Emmanuel Grégoire napisał na Twitterze, że „nie zgłoszono żadnego pożaru ani incydentu przemysłowego, a zapach siarki można wiązać z ulewnymi deszczami”. Dodał, że miasto stara się zweryfikować taką tezę i prowadzi kontrolę. Pojawiła się też hipoteza dotyczącą „niezgłoszonego incydentu przemysłowego”. „Nie ma powodu do niepokoju” - twierdzi wspomniany Emmanuel Grégoire.

 

Jest jeszcze wersja „naukowa”. Przyczyną dziwnego zapachu miały by być „masy zimnego powietrza napływające nagle znad Morza Północnego, wydobywające i napędzające odór z Paryża.

 

Teorii „znaków” w „mieście świateł” jakoś komentować metafizycznie chyba nie chcą. Zresztą, gdyby pojawiły się tu nawet realne cuda, też pewnie by je jakoś tłumaczono, odwoływano by się do procedur i powołano jakąś komisję kontroli. W dawnych czasach zapach siarki każdy Francuz zapewne skojarzyłby i zinterpretował od razu…

 

Tymczasem media donoszą, że podobny zapach miał się pojawić w Los Angeles. Biorąc pod uwagę reputację tego miasta, należy się przejąć jeszcze mocniej? Do tego mieliśmy trzęsienie ziemi w Rzymie. Podobno przypadków nie ma, więc wypadałoby się jednak przejąć…

 

Bogdan Dobosz

Źródło: Le Figaro/ Le Parisien/ Twitter


DATA: 2020-05-12 09:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
46
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wojsko dezynfekuje powietrze środkami biobójczymi w celu ochrony przed wirusem. Psychol Bill Gates oczywiście finansuje i to.
9 dni temu / Jadwiga
 
Bakterie Clostridium dają zapach siarki. Znajdują się głównie w wodzie, wdychane nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.
14 dni temu / Bakterie
 
Trudno się dziwić , Francja jest przesiąknięta antyklerykalnym agresywnym laicyzmem .Aborcje, eutanazje , zboczenia . Czego się spodziewają, nagrody ? Anielskich trąb , witających serafinów z Niebios ? Niech się zajmą swoimi problemami i nawróceniem, a nie wtykaniem swojego nosa w niszczenie Polski i Polaków którzy są zewsząd atakowani!
15 dni temu / memento mori
 
Podczas homilii wygłoszonej w 1972 roku w święto Apostołów Piotra i Pawła papież Paweł VI powiedział: Odnosimy wrażenie, że przez jakąś szczelinę wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana. Jest nim zwątpienie, niepewność, zakwestionowanie, niepokój, niezadowolenie, roztrząsanie. Brak zaufania do Kościoła...
15 dni temu / Ryś
 
Dodałabym zalanie Warszawy ściekami z kanalizacji, co też nie wydaje się być przypadkiem i moim zdaniem jest znakiem z Nieba.
16 dni temu / Iw
 
Naciągane to, siarkowodór czuć
16 dni temu / stan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.