DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Bogdan Dobosz: Muzułmanie wyłamują się z potępiania terrorystów. Działają wręcz przeciwnie

Bogdan Dobosz: Muzułmanie wyłamują się z potępiania terrorystów. Działają wręcz przeciwnie
Zdjęcie ilustracyjne fot.REUTERS/ Parwiz /FORUM

Po zamachu dokonanym w bazylice Notre-Dame w Nicei Francja obchodziła 7 listopada narodowy hołd. 2 listopada taki hołd organizowano dla zamordowanego w Conflans Saint Honorine nauczyciela Samuela Patyego. Pomimo, że władze podeszły do tego tematu bardzo poważnie, na terenie kraju odnotowano setki incydentów, które były wyrazem braku solidarności społecznej i stanowiły niemal apologię działań terrorystów islamskich. Przerażające jest, że taką opinię prezentowały często… dzieci.

 

Ostatnie akty terroryzmu pobudziły do działań rozmaitych niezrównoważonych osobników, ale też pokazały, że uczniowie z rodzin muzułmańskich, wcale nie zradykalizowanych, mają poglądy dalekie od wymogów republikańskiej szkoły. Do zabójstwa nauczyciela doszło 16 października. Już pod koniec tego miesiąca, według France Info, wszczęto prawie 200 dochodzeń w sprawie apologii terroryzmu, gróźb śmierci, zniewag i podżeganie do nienawiści. Teraz ich liczba ma już iść w setki.

 

Minister edukacji narodowej Jean-Michel Blanquer, doliczył się np. „około 400 naruszeń minuty ciszy, czasem w lekkich, czasem w ciężkich formach” podczas hołdu składanego 2 listopada w szkołach. Tylko w prokuraturze paryskiej wszczęto około 70 dochodzeń w sprawach „apologii terroryzmu” i „gróźb śmierci lub przemocy”. Są też postępowania dyscyplinarne, nadzór nad uczniami, badanie stopnia radykalizacji rodziców, itp.

 

W Evry  uczniowie gwizdali podczas hołdu, inni śmiali się. Państwo tym razem podeszło do problemu poważnie. Prokuratura Evry otrzymała „wiele zgłoszeń” dotyczących zachowania uczniów. Gwizdy nie stanowią jednak przestępstwa, więc śledztwa pewnie trafi  na półkę.

 

W Paryżu 15-letnia uczennica została oskarżona o „apologię terroryzmu”. Usprawiedliwiała czyn terrorysty z Czeczenii i powiedziała dyrektorowi szkoły w XIX dzielnicy, że „​​została zraniona” przez karykatury proroka Mahometa, a ​​„Samuel Paty zasłużył na to, co się stało”. W liceum w Caluire-et-Cuire (Rhône) 15-letni uczeń zagroził nauczycielowi, że „odetnie mu głowę”. W Gisors (Eure) 12-letnia dziewczynka podzieliła się ze swoimi kolegami zdjęciem ściętej głowy profesora. W koledżu w Strasburgu (Bas-Rhin) dwoje uczniów wygłosiło opinie, w których popierało terroryzm. Podczas dyskusji zorganizowanej przed ceremonią oddania hołdu Samuelowi Paty'emu, ta dwójka uczniów (w różnych szkołach) twierdziła, że nauczyciel zasłużył sobie na ścięcie głowy, ponieważ pokazywał uczniom karykatury Mahometa. Ta dwójka uczniów ma po 12 lat. Prokuratura w Strasburgu bada co najmniej sześć takich przypadków w Alzacji.

 

W Hyères skazano dwóch uczniów w wieku 14 i 15 lat za podobne oświadczenia na odbycie… stażu obywatelskiego. Pierwszy wszedł do klasy krzycząc „Allah Akbar”. Drugi z nich, zamach w Conflans popierał jako „zasłużony”. W Montbéliard 17-latek wzywał do kolejnych zamachów w mediach społecznościowych. Zatrzymany w piątek 6 listopada został postawiony w stan oskarżenia.

 

Czterech uczniów z klasy CM2 (9-latkowie!) ze szkoły podstawowej w Albertville (Sabaudia), zostało zatrzymanych w czwartek 5 listopada. Poszło o ich komentarze wygłoszone w klasie po „minucie ciszy” w hołdzie dla Samuela Paty,ego. Trzech chłopców i dziewczynka było przesłuchiwanych przez kilka godzin przez policję. Dziewczynkę „uniewinniono”. Chłopcy przyznali się do swoich uwag i przeprosili. Dzieci będą „monitorowane”.

 

W szkole podstawowej w Dugny (departament Seine-Saint-Denis) nauczyciele i rodzice złożyli skargi na ucznia, który dokuczał kolegom. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chodziło o… ośmiolatka i o to, że nazywał swoich kolegów „świńskimi synami”. Malec z pewnością ową pogardę dla nie-muzułmanów wyniósł z domu. Wezwana do dyrektora szkoły matka dziecka nie tylko nie przeprosiła za zachowanie syna, ale stanęła w jego obronie i groziła wychowawcy. Podczas konfrontacji dziecko miało jeszcze wychowawcę kopnąć...

 

Są też liczne przypadki ataków na szkoły osób dorosłych. W Nantes około trzydziestu zakapturzonych młodych ludzi zaatakowało ceremonię hołdu w liceum Gaspard Monge La Chauvinière. U jednego z zatrzymanych zarekwirowano dwie butelki z „cieczą łatwopalną”.

 

W czwartek 5 listopada sąd w Wersalu skazał błyskawicznie trzydziestolatka, który groził ścięciem nauczyciela. Według informacji „France Bleu”, w poniedziałek 2 listopada, w dniu hołdu narodowego dla Samuela Paty, zagroził on podobną śmiercią zdekapitowania nauczycielowi mieszkającego w departamencie Isère. Został skazany trzy dni później na osiemnaście miesięcy więzienia, w tym sześć w zawieszeniu.

 

Sześć miesięcy więzienia i dziesięć lat zakazu wjazdu na terytorium Francji otrzymał też w środę 4 listopada w sądzie w Pontoise (Val-d'Oise) 34-letni Algierczyk. „Gloryfikował” zabójstwo nauczyciela. Po szkole podstawowej w Athis-Mons (Essonne) kręciła się osoba, która groziła, że „pomści proroka”.  Został zatrzymany 4 listopada. Miał wykrzykiwać Allach Akbar i obiecywał zemstę na „brudnych nauczycielach”, którzy obrażają proroka. Innego mężczyznę aresztowano w piątek 6 listopada w pobliżu szkoły w Rosny-sous-Bois (Seine-Saint-Denis). 52-letni mężczyzna urodzony w Senegalu, trafił do… szpitala psychiatrycznego. On też wygrażał nauczycielom i był uzbrojony w nóż.

 

To wszystko dość marginalne formy konfrontacji Republiki z islamem. Zapowiadają jednak komplikowanie się sytuacji w przyszłości. Walka z „radykalnym islamizmem” i opieka państwa nad islamem jako takim, zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Bogdan Dobosz  


DATA: 2020-11-07 21:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Skanderbeg Płacą za wycofanie się z kolonializmu i układy w Evian.
2 miesiące temu / Ryś
 
"Podczas konfrontacji dziecko miało jeszcze wychowawcę kopnąć..." Co będzie. gdy podrośnie?
2 miesiące temu / Ryś
 
To wszystko co się dzieje na świecie, to zaplanowana operacja, odwrócenia uwagi od lockdownu i szczepień. Oni potrzebują haosu na świecie, bo dzięki temu przepriwadzą rewolucję na skalę światową. W USA mają BLMy, we Francji muzułmanów, a w Polsce temat aborcji, dzięki tym zapalnym tematom łatwo wywołują zamieszki i robią zasłonę dymną.
2 miesiące temu / Rufus
 
Islam jest bardzo zróżnicowany. Tak jak chrześcijaństwo. I śmiesżą mnie te radości chrześcijan, że w końcu we Francji uderzą w muzułmanów. A tak naprawdę, to ucierpią chrześcijanie ostatecznie. Francuzów nie żałuje. Płacą cenę za rewolucje antyfrancuska i kolonializm. Gdybym był hinduistą, to bym poiwedział, że larma wraca.
2 miesiące temu / Skanderbeg
 
Islam jest odwrotnoscia chrześcijaństwa. Modla sie w kierunku kamienia, ktory spadl z nieba i ma przemówić. Przeczytajcie Apokalipsę św Jana 13 i dalej. "Obraz bestii ma przemowic". A o proroku lepiej nie wspominac, bo nie ma porownania z innym czlowiekiem. Może Adolf.
2 miesiące temu / Second
 
Z islamem się nie dyskutuje. Islam się zwalcza. Nie ma możliwości do wspólnej egzystencji dla chrześcijan i muzułmanów. Niemożna pogodzić ognia z wodą, miłości z zemstą.
2 miesiące temu / ot co
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.