DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Bóg uzdrawia przez Hostię z Legnicy. Zobacz niezwykłe świadectwa

Bóg uzdrawia przez Hostię z Legnicy. Zobacz niezwykłe świadectwa
fot. Piotr Mecik/FORUM

Modlący się w obliczu Hostii w niezwykły sposób przemienionej, co w roku 2013 miało miejsce w kościele św. Jacka w Legnicy, doznają łask uzdrowień fizycznych i duchowych. Kobieta została uzdrowiona z nowotworu piersi. Inna pani przez 50 lat życia była ateistką, jedno spojrzenie na relikwie serca Jezusa z Legnicy obudziło w niej wiarę. 

 

Uzdrowienia, które niemal od 10 lat trwają w sokólskiej świątyni św. Antoniego Padewskiego, gdzie również miał miejsce podobny Cud Eucharystyczny, w ostatnim czasie stały się również doświadczeniem i łaską osób szukających Boga w kościele św. Jacka w Legnicy.  – Dostałem świadectwo od kobiety, która będąc w stanie łaski uświęcającej, modląc się za pośrednictwem Hostii w niezwykły sposób przemienionej w naszej świątyni, została uzdrowiona z nowotworu piersi. Niebawem będziemy mieli świadectwo lekarskie, iż choroba znikła w sposób niewytłumaczalny dla medycyny – powiedział PCh24. pl ks. Andrzej Ziombra, proboszcz parafii św. Jacka w Legnicy.

 

Kapłan twierdzi, że uzdrowień jest coraz więcej i to nie tylko ciała, ale i duszy – Szczególnie poruszyło mnie nawrócenie pewnej kobiety, która 50 lat żyła z dala od Boga i wiary. Wiem, że stało się to za sprawą Hostii w niezwykły sposób przemienionej – mówi  ks. Andrzej Ziombra. – Do naszej świątyni, aby modlić się w obecności Hostii przyjeżdża coraz więcej pielgrzymów i to nie tylko z Polski ale również, można tak powiedzieć z  całego świata – dodaje proboszcz parafii św. Jacka.  

 

W Boże Narodzenie 25 grudnia 2013 roku w kościele św. Jacka w Legnicy podczas udzielania Komunii świętej, w czasie Eucharystii, jeden z księży upuścił konsekrowany Komunikant. Umieszczono Go, w naczyniu liturgicznym zwanym vasculum, wypełnionym wodą, gdzie miał się rozpuścić. Choć Komunikant zwykle rozpuszcza się w wodzie już w ciągu dwóch dni, do vasculum zajrzano dopiero po dwóch tygodniach. Stało się coś niewytłumaczalnego. Część Komunikantu rozpuściła się w wodzie, ale część nie uległa rozpuszczeniu i zmieniła swoją barwę na purpurowo czerwoną.

 

W celu zbadania tego niezwykłego zjawiska, ówczesny biskup legnicki Stefan Cichy powołał specjalną komisję. Ta zleciła naukowcom - patomorfologom z Zakładu Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przeprowadzenie ekspertyzy przebarwienia na Komunikancie (Ten sam uniwersytet był jako pierwszy w Polsce zaangażowany do identyfikacji szczątek żołnierzy podziemia niepodległościowego). Jej wyniki zaskoczyły wszystkich. W orzeczeniu czytamy: „W obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawierające pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego. (…)Całość obrazu jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego ze zmianami, które często towarzyszą agonii”. Obecnie sprawą zajmuje się Watykan.

 

Adam Białous


DATA: 2018-05-31 05:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak,cuda? Dlaczego jak moja matula konała nie wybłagała śmierci bez tak strasznego cierpienia? Modliła się i co.
16 dni temu / Agat
 
Na tym zdjęciu jest hostia z Sokółki, a nie z Legnicy. Pisząc o hostii z sanktuarium św. Jacka wypada też zamieścić odpowiednie zdjęcie.
21 dni temu / Piotr
 
Doświadczam Bożej obecno$ci w moim życiu, w życiu mojej rodziny...
23 dni temu / elwe
 
Jezu ulecz moją rodzine
1 miesiąc temu / Rens
 
Pan Bóg Maryja Jezus naprawdę istnieją i nas kochają ja jestem tego żywym przykładem jestem po wypadku miałem już nie żyć a żyję miałem nie chodzić a chodzę Bogu niech będą dzięki : Amen
1 miesiąc temu / Paweł Chrostek
 
@leaf427 LJCh! Jestem autorem petycji "Obrońmy posądzonych". Sprzeczności żadnej nie ma. Jest po prostu rozróżnienie kompetencji. Przykre jest to, że Tradycjonaliści tego nie rozumieją. Nie jest to żadna mina, żaden niecny plan i przykre jest to, że ktoś uczciwe stawianie sprawy tak ocenia. Sumienie nie pozwala mi inaczej myśleć, co uargumentowałem w liście. Polecam jeszcze raz dokładnie przeczytać. To samo stanowisko prezentuję od wielu lat, choćby na blogu: misjakultura, poruszając również sprawę ks. Natanka. Długość petycji wynika z próby rzetelnego zajęcia stanowiska. Uważam, że moje stanowisko jest jak najbardziej Tradycyjnie Katolickie. Nie mogę odmawiać chodzenia na NOM, to księża są od tego by tu rządzić. Mogę powiedzieć, co mi się nie podoba, ale nie mogę wypowiedzieć posłuszeństwa w tej sprawie, bo nie moja to odpowiedzialność a księży. Póki mi nie nakazują zabijać i profanować i wprost łamać Bożych przykazań mam obowiązek słuchać. Z Panem Bogiem! JM
7 miesięcy temu / zwyczajny
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60618"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.