DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Bóg stworzył kobietę i mężczyznę. A kto stworzył gender?

Bóg stworzył kobietę i mężczyznę. A kto stworzył gender?
fot. Pasja, materiały filmowe
#SZATAN    #BÓG    #KOBIETA    #MĘŻCZYZNA    #IDEOLOGIA    #GENDER    #STWORZENIE    #RAJ

Męskość i kobiecość stanowią dziś główne źródła ataku szatana. Kapitalnie oddaje to obraz szatana jako istoty aseksualnej ukazany w filmie „Pasja”. To tylko jeden z dowodów na to, jak bardzo antychrześcijańskim, a więc w istocie antyludzkim projektem jest promocja ideologii gender.

 

„Jedną z największych prawd zagubioną w fanatycznej ideologii gender jest fakt, iż w przeciwieństwie do seksualności zwierząt, która jest czysto instynktowna, ludzka seksualność stanowi kombinację instynktu oraz socjalizacji”. Tak swoje rozważania na temat zakłamania ideologii trangender, umieszczone na stronach „Crisis Magazine” rozpoczyna Joe Bissonnette.

 

Zdaniem autora powinniśmy dbać o naszą seksualność. Z jednej strony może ona zostać skierowana w stronę piękna, miłości, a nawet wspaniałego samo poświęcania, którego owocem jest małżeństwo oraz możliwość spłodzenia i wychowywania dzieci. Jednak ludzka seksualność może również zostać zredukowana do spirali egoizmu i perwersyjności, prowadzącej ostatecznie do moralnego zapomnienia i duchowej obojętności.

 

Bissonnette zauważa, że początkowo celem toczącej się na świecie Rewolucji Seksualnej był ludzki hedonizm: „W wyniku promocji antykoncepcji seks został oderwany od aktu narodzin dzieci oraz pozbawiony świętości przymierza małżeństwa”, pisze autor.

 

Panoszący się hedonizm doprowadził do „moralnego kaca”, którego przejawem stały się, jak zauważa  Bissonnette, „rozrywane ciała abortowanych dzieci”. Jednakże spadkobiercy Rewolucji Seksualnej pozostawali bezkarni, mało tego, stawali się coraz bardziej się zbuntowani. W konsekwencji zapomnieliśmy o prawdach miłości i małżeństwa, które kierowały wcześniejszymi pokoleniami: „staliśmy się oziębli, zatraciliśmy to romantyczne dążenie do piękna, nadprzyrodzonej niewinności i komunii małżeńskiej”, zauważa autor, po czym powołuje się na te słowa z Księgi  Rodzaju: „Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu”. Współcześnie, zdaniem autora, seksualna natura człowieka stała się przedmiotem smutku.

 

Transformacja, która się dokonała była tak dramatyczna, że zdaniem Bisennette nie można jej wytłumaczyć wyłącznie naukowo. Musiała zadziałać inna siła, która chciała zniszczyć owocne przymierze będące ludzkim odbiciem Trójcy Świętej. Destrukcja małżeństwa oraz zgoda na zabijanie nienarodzonych dzieci stanowią „podpis Szatana”. Jezus powiedział przecież o Szatanie: „Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie” (J 8: 44-45).            

 

Bisonnette zwraca uwagę, że podział ze względu na płeć – na kobietę i mężczyznę należy do podstawowych klasyfikacji jakich dokonujemy. Podział ze względu na męskość i kobiecość odwzorowuje rdzeń stworzenia: „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę” (Rdz, 1: 27).

 

W związku z tym męskość i kobiecość stanowią główne źródła ataku Szatana. Idealny jego obraz jako istoty aseksualnej istnieje w filmie „Pasja”. Jest on tam pozbawiony wszelkiej owocności (płodności) Bożej. Satanistyczny antychryst ma pojawić się bez kolan, na których można ofiarowywać cześć, bez ran, które świadczą o ofiarnej miłości, ale także bez płci, w androginicznej sterylności. 

 

Zgodnie z opisem z trzeciego rozdziału Księgi Rodzaju, kiedy wąż kusi Ewę owocem z zakazanego drzewa nazywając Pana Boga kłamcą – Adam tchórzliwie milczy. Mało tego pozostaje bierny również wtedy, gdy Ewa zjada zakazany owoc, po czym on robi to samo. Zdaniem autora tchórzostwo stanowi więc pierwszy grzech Adama, który przejawia się także brakiem męstwa i męskiej siły.

 

Bissonnette zauważa, że już od samego początku Szatan stara się wykorzystać męską tendencję do tchórzostwa i żeńską skłonność do ciągłego niezadowolenia. Kiedy Ewa donosi wężowi o zakazie Pana Boga mówi: „Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli” (Rdz, 3; 3). Jednak jeśli cofniemy się wcześniej, do tego co Pan Bóg powiedział Adamowi kiedy Ewa nie została jeszcze stworzona możemy zobaczyć pewną nieprawidłowość: „A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz (Rdz, 2; 16-17). Bissonnette zwraca uwagę, że Pan Bóg nie zakazuje ludziom dotykać owoców z drzewa poznania dobra i zła. Jednak na to właśnie uskarża się Ewa. Zdaniem autora te pierwsze słabości są w rzeczywistości „odwrotnymi drogowskazami ukazującymi, że odwaga i cierpliwość to właściwości należące do mężczyzn i kobiet”.

 

Ideologia gender, jak słusznie zauważa Bissonnette, przedstawia męskość i kobiecość jako nieistotne konstrukty społeczne. Takie nastawienie dyskredytuje nie tylko prawdę o męskiej i żeńskiej naturze, ale także żywą teologię Trójcy Świętej, w postaci małżeństwa. Transgenderyzm jest w opinii autora rodzajem „rytuałów kapłańskich promujących anty-prawdę na temat ideologii płci”. To rodzaj teatru egzystencjalnego, promujący kłamstwo, ostateczny brak znaczenia oraz plastyczność bytu, do którego „powinniśmy” się przyłączyć.  Zdaniem Bissonnette ludzie czują się przymuszeni do uczestnictwa w tym teatrze, ponieważ jesteśmy tchórzliwi podobnie jak Adam i nasze poczucie prawdy zostało głęboko wypatrzone przez Rewolucję Seksualną. W obliczu takich okoliczności mówienie prawdy jest po prostu głoszeniem Ewangelii.    

 

Zdaniem autora nadal większość ludzi określa się mianem heteroseksualnych, jednak na przestrzeni lat sposób tego definiowania uległ zmianie. Jeszcze niedawno młodzi ludzie uważali, że ich heteroseksualność to rodzaj stałej cechy, nieodłączny element ich istnienia. Współcześnie wiele osób myśli na temat własnej seksualności w kategoriach zmienności, a nawet płynności. Zatem jeśli nie uznaje się zasadniczych prawd na temat męskości i kobiecości, nasz świat staje się nierozpoznawalny.

 

Kończąc swoje rozważania Bissonnette podkreśla, że w dziejach świata wiele imperiów już upadło, a kultur wymarło. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że odchylenia tego świata nie naprawią się same. Jednak z drugiej strony, jak powiedział święty Paweł, „gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska” (Rz, 5: 20). Pan Bóg zezwala na złe rzeczy, aby potem narodziło się z nich dobro. Powinniśmy zatem nie tracić nadziei….           


 

Źródło: „Crisis Magazine”

malk


DATA: 2017-05-22 15:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Naprawdę w Biblii napisane jest: "stworzył ich mężczyzną i kobietą"
ponad 2 lata temu / eddy
 
Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał Bóg do człowieka, najdoskonalej przemówił i przemawia przez SWOJEGO SYNA JEZUSA CHRYSTUSA...i co z tego wynika?...PRAWDA,którą możemy poznawać i podziwiać w EWANGELII,gdzie SŁOWO STAJE SIĘ CIAŁEM,CIAŁO MIŁOŚCIĄ,MIŁOŚĆ CHLEBEM,CHLEB POKARMEM ŻYCIA WIECZNEGO I BŁOGOSŁAWIONEGO przez SYNA BOŻEGO,który jest NOWYM ADAMEM MĘŻCZYZNĄ przez wielkie M,ODWAŻNYM, WIERNYM I DO KOŃCA WALCZĄCYM O CZŁOWIEKA I DLA M/K ODDAJE ŻYCIE W MIŁOŚCI BO JESTEŚMY NAJDOSKONALSZYM DZIEŁEM MIŁOŚCI ,OBRAZEM I PODOBIEŃSTWEM MIŁOŚCI,do momentu gdy grzech pierworodny uczynił Cz.MAŁPĄ diabła...Darwin nie bez powodu wymyślił teorię,żeCz.pochodzi od małpy..a NIE OD BOGA,i jedno w tej teorii jest prawdą,że CZŁOWIEK stał się PODOBNY DO MAŁPY GDY W RAJU ZDRADZIŁ I ODRZUCIŁ MIŁOŚĆ BOGA...M/K stali się MAŁPAMI diabła,małpującymi jego antymiłość antymoralność stali się SWIĘTOKRADCAMI anty obrazem BOGA i przez to upodabniają się do swojego ANTYPŁCIOWEGO guru d
ponad 2 lata temu / Megi
 
Nie kobietę i mężczyznę, ale... "Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę." Rdz 1,27 I gdyby tak zostało wszystko byłoby na swoim miejscu. Pozdrawiam.
ponad 2 lata temu / KaSz
 
I myślisz, że samo narodzi się dobro? Nie musisz o to zabiegać?
ponad 2 lata temu / panda
 
Bóg stworzył CZŁOWIEKA. Kobietą i mężczyzną stworzył ich. Jednoznacznie. Jeśli Bóg miałby stworzyć kobietę i mężczyznę bez wzmianki kim jest człowiek, to dlaczego niby nie mógł stworzyć kobieto-mężczyznę jako jeszcze jedno stworzenie w swoim dziele. Przecież Bóg jest wszechmogący?
ponad 2 lata temu / myślemsobie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.