DZIŚ JEST:   22   MARCA   2019 r.

Św. Zachariasza, papieża
Bł. Baldwina z Boucle
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę grafiki "religijność w Polsce" a zobaczymy, że i to zjawisko pojawi się i u nas. Np w dijecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, na niedzielne msze chodzi już niespełna 20% zobowiązanych.
8 miesięcy temu / Widzący z Lublina
 
Nic na to nie poradzimy. Przecież siłą nikogo niemożna zaciągnąć do kościoła. Lepiej niech zamienią w biblioteki, archiwa, muzea niż w puby, siłownie, lodziarnie czy meczety.
8 miesięcy temu / Maddalena_Katalin
 
Tak na muzea sztuki współczesnej widziałem taki w Holandii, tragedia. Na szczęście jest jeszcze FSSPX, które kupiło przepiękny kościół pw. św. Wilibrorda w holenderskim Utrechcie.
8 miesięcy temu / Aguirre
 
skutki tzw.marketingu zachęcającego młodzież ,chęć pójścia na ilość zamiast na jakość ,nie macie pojęcia ilu krytykowanych tzw "wierzących a nie praktykujących" uciekło z takiego kościoła ,oczywiście to źle ale ..w kościele jest ta moda "żeby się coś działo", cichy pustawy kościół otwarty do późna z modlącymi sie pojedynczymi ludźmi poza godzinami mszy? -jest jeszcze taki?
8 miesięcy temu / do pytający
 
Kto zmienił kształt ołtarzy w Polskich nowych kościołach i nie tylko ? W wielu jest Jezus Miłosierny, S.Faustyna i Sw. Jan Paweł II. Ten modernizm, uproszczenia i pustki na ołtarzach, kościołach spowodowały, że ponad 90% uczestników nabożeństw nie klęka przed Ołtarzem, wielu wędruje po kościele jak po placu targowym. Czy modernistyczni biskupi, księża nie widzą tego? Wyczyszczono ołtarze by było łatwo w najbliższym czasie wymienić Papieża i S. Faustynę na Lutra i Mahometa???? Ludzie nie noszą do kościoła książeczek do nabożeństwa, śpiewają nowości wyświetlane na tablicach - efekt? Nikt nie jest w stanie zaśpiewać z pamięci!! Przeczytaj "Widziałem wiecznośc" James Manjackal
8 miesięcy temu / Max
 
To teraz Watykan podnosi larum? Niedługo masoneria watykanska doprowadzi ludzi do stanu takiego ogłupienia, że nikomu już nie będzie potrzebna. Właściwie już doprowadziła. Brawo za tchórzostwo, kłamstwo i lenistwo. Biskupom polskim pragnę uprzejmie donieść iż pokolenie polskich 20-30 latków nie wie nic o obecności Żywego Chrystusa w obecnej Mszy. Odnieśliscie sukces!
8 miesięcy temu / Polak
 
Czyli co to ma byc obwozne towarzystwo profanatorskie burzace sacrum udajace katolikow? a ci ksieza co z nimi przyjezdzaja to niby kim sa? To sie dzieje miedzy Mszami ktore maja wyznaczone stale godz.Problem jest jeszcze taki ,ze czlowiek idzie odpowiednio wczesniej na Msze aby sie wyciszyc i przygotowac na modlitwie a tu grupowe podsmiewajki a przewodniczacy ksiadz prawie ze krzyczy i sie szybko rusza na srodku i to bardzo przeszkadza.Przeciez to sie nie dzieje bez zgody Biskupa czyli jak to my odprawiamy Msze dokladajac staran aby wszystko bylo jak nalezy a w miedzyczasie wpada towarzystwo i robi jak chce no i trzeba ten defacto cyrk znosic?
8 miesięcy temu / Pytajacy
 
młodzi wyrośli w takich zwyczajach ,ich to nie dziwi ,taki wzorzec widziałam też w Argentynie ,,podobnie jest w Afryce ,katolicyzm ma wiele twarzy ,nie wiedziałeś /aś? to poszło w stronę show ,pielgrzymki ,różańce w tłumie ,trudno powiedzieć czy to dobrze czy źle i jak to się skończy
8 miesięcy temu / do pytający
 
Najpierw z ołtarza głównego usuwa się tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, by w tym miejscu ustawić fotel dla pyszałka, później - aby był on lepiej widziany - usuwa się krzyż z ołtarza, który staje się stałem wokół którego tworzy się przestrzeń dla aktywności opisanych przez ?Pytającego?. Ostatecznie nie ma tam już miejsca dla Pana Boga i - Bóg już tam nie mieszka.
8 miesięcy temu / Wierny
 
@pytajacy Ludzie będący w takich grupach to nie są żadni Katolicy tylko protestanci udający Katolików. Katolik nie robi takich rzeczy o których Pan pisze a tym bardziej nie akceptuje koedukacji która jest powszechna na takich wypadach nie wspomnę już o masowej wręcz profanacja Pania Jezusa. Ci ludzie nie wierzą w realną obecność Pana Jezusa w sakramencie Eucharysti są heretykami.
8 miesięcy temu / Tradi
 
Kiedy pomyślę sobie o dzisiejszej "kulturze" wątpię czy oddawanie nieużywanego kościoła na cele kulturalne nie jest czymś gorszym niż zamiana na sklep.
8 miesięcy temu / stasiu
 
Male pytanie: Czy grupy pielgrzymkowe maja jekies specjalne przyzwolenie na komunikowanie na reke(chyba wszyscy bo patrzec sie nie da) lapanie sie za rece i po Komuni Swietej trzesienie sie z radosci w stylu jakby to nazwac hura super jakies zarty rozsmieszajace miedzy czasie? Co pielgrzymka to to samo.
8 miesięcy temu / Pytajacy
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.