DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Zajęcia LGBT obowiązkowe! Tego chce rzecznik Bodnar

 Zajęcia LGBT obowiązkowe! Tego chce rzecznik Bodnar
Grazyna Myslinska/FORUM

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, wyraził swoje zaniepokojenie tym, że rodzice chcą mieć wpływ na to, czego uczy się w szkole ich dziecko. Rzecznikowi nie podoba się, iż wielu z nich nie pozwala na to, by ich pociechy uczestniczyły w zajęciach edukacji seksualnej.

 

Bodnarowi nie podoba się, że rodzice przynoszą do szkół oświadczenia, w których deklarują iż nie wyrażają zgody na to, by ich dziecko brało udział w zajęciach lub wydarzeniach, podczas których poruszane są zagadnienia „edukacji seksualnej, antykoncepcji, profilaktyki ciąż wśród nieletnich i chorób przenoszonych drogą płciową, dojrzewanie i dorastanie, równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy, LGBT, homofobia, tożsamość płciowa, gender”.

 

Co więcej Rzecznikowi Praw Obywatelskich nie podoba się również, iż na tych oświadczeniach rodzice zobowiązują szkołę do zawiadomienia odpowiednich instytucji państwowych – takich jak kurator oświaty czy Minister Edukacji Narodowej – o przypadkach organizowania takich zajęć na terenie szkoły.

 

Adam Bodnar twierdzi, że tak skonstruowane zaświadczenia pozwalają zwalniać uczniów nie tylko z zajęć nieobowiązkowych, ale także obowiązkowych. – Podzielam pogląd o konieczności kształtowania wśród dzieci i młodzieży postaw tolerancji i szacunku dla godności drugiego człowieka, niezależnie od prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z ich, potencjalnie odmiennymi w tym zakresie, przekonaniami – ocenił Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

W ocenie Bodnara zaświadczenia składane w szkołach przez rodziców, którzy nie życzą sobie, by ich dzieci były edukowane seksualnie oraz by przekazywano im wiedzę odmienną od tej, jaką chcą przekazywać im sami rodzice, „należy uznać za przekraczające granice uprawnień rodziców”. Bodnar obawia się bowiem, że nieedukowane seksualnie dzieci nie będą poznawać takich zagadnień jak „równość, tolerancja, różnorodność, przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu, przeciwdziałanie przemocy”. A te właśnie zagadnienia stanowić mają podstawę programową.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich bezwzględnie dąży do tego, by ograniczyć wpływ rodziców na wychowanie dziecka w szkole. Dziecko bowiem powinno być wychowywane – przypomnijmy opinię rzecznika – „niezależnie do prawa rodziców do wychowywania dzieci (…) zgodnie z ich przekonaniami”. No cóż, nie ma to jak szlachetny obrońca praw obywatelskich…

 

Źródło: rpo.gov.pl

ged


DATA: 2020-01-29 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To Bóg daje dzieci rodzicom i to oni mają niezbywalne prawo do wychowania swego potomstwa wg swoich przekonań i wiary. Temu panu socjaliście coś się pomyliło.
7 miesięcy temu / Gość
 
Mały komuszek piastujący operetkowe stanowisko. Na szczęście już niedługo.
7 miesięcy temu / metalowy guru
 
Co pan za bzdury pisze ??? Kim pan jest - profesorem? ?? To niemożliwe, żeby będąc profesorem gadać tak niedorzecznie! Pan nie ma wiedzy, pan nie wie co to są prawa człowieka i wolność mówiąc takie marne i głupie slowa.
7 miesięcy temu / Anna
 
Lila ,Tojaka komuna wyszła z wora ,za komuny takich tematów do nauki nie było, były mundurki, lekcje religii i nie było takiego rozwydrzenia jak teraz.To przecież Polacy domagali się żeby było tak, jak na zachodzie. I ,jest ,jest wolność, demokracja ,prawa mniejszości itd, itp....Więc nie ma co płakać teraz....
7 miesięcy temu / Takasobie
 
A ja,myślę,że- należy ograniczyć,najlepiej ,pozbawić stanowiska,tego osobnika.
7 miesięcy temu / gh7j89k0
 
Nonsense panie Bodnar Chyba nie do konca przemyslal pan swoje slowa Mam nadzieje ze zycie pana nauczy bo do tej pory nie widze postepow Zastanawiam sie w ktorej to szkole pobieral pan edukacje? Pozdrawiam
7 miesięcy temu / Niezapominajka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.