DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Bluźnierstwo w reklamie norweskiej poczty. Zakpiono z dziewictwa Maryi

Bluźnierstwo w reklamie norweskiej poczty. Zakpiono z dziewictwa Maryi
fot. Posten / YouTube

Posten Norge, norweski dostawca usług pocztowych opublikował w serwisie YouTube skandaliczną reklamę. Klip w bluźnierczy sposób ukazuje historię Świętej Rodziny. Twórcy reklamy insynuują bowiem jakoby Jezus był owocem romansu Maryi z listonoszem. Autorzy filmu nie ukrywają, że chodzi w nim o postaci biblijne.

 

Akcja opublikowanego w serwisie YouTube klipu rozgrywa się w starożytnej Palestynie. Ukazuje historię listonosza, który w trakcie swoich obowiązków przybywa do domu Maryi i Józefa mieszkających w Nazarecie (Galilea).

 

Po przybyciu do celu, pocztę odbiera Maryja, w której listonosz natychmiast się zakochuje. Zaraz potem otrzymujemy planszę z napisem „9 miesięcy później…”, a naszym oczom ukazuję się obraz betlejemskiej szopki. W pewnym momencie kamera robi zbliżenie na twarz św. Józefa, a następnie na zakłopotaną twarz Maryi, która trzyma dzieciątko z wyraźnymi rysami twarzy listonosza.

 

Na końcu otrzymujemy napis: „Może to już nie działa tak jak kiedyś, ale bez względu na historię, poczta zawsze była ważną częścią Bożego Narodzenia”.

 

Skandaliczna reklama spotkała się z falą krytyki. „Moje pytanie do was, którzy w imię wolności słowa wyśmiewają Chrześcijan, czy zrobilibyście identyczne wideo w odniesieniu do Muzułmanów? Nie sądzę” – napisał użytkownik Samuel Z. Samra. „Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was” – napisał użytkownik Zesa Samir cytując fragment Ewangelii św. Mateusza. „Reklama nie szanuje chrześcijan oraz ich wiary. Jest całkowicie nieakceptowalnym ukazywać brak szacunku dla kultury i tożsamości jakiejkolwiek ludzkiej istoty. A dla wierzących, ich wiara i przekonania są właśnie jej częścią” – uważa José Cepeda.

 

„Nie chcemy nikogo obrażać” – przekonuje norweska firma. „Zamiarem reklamy jest pokazanie, że poczta norweska zawsze była częścią Bożego Narodzenia, poprzez użycie zabiegu humorystycznego w najbardziej znanej na świecie historii świąt Bożego Narodzenia. Bożonarodzeniowa ewangelia była przepisywana, parodiowana i ekranizowana wiele razy w historii. Połączenie historii postaci będącej „najprawdopodobniej listonoszem” ze świąteczną ewangelią, jest tylko naszym małym wkładem. Według nas, świąteczna ewangelia jest częścią norweskiej tradycji świątecznej, która jest punktem wyjścia do filmu. Łączenie innych religii (np. Islamu) z Bożym Narodzeniem nie jest więc w tym przypadku odpowiednie” – czytamy w odpowiedzi na lawinę negatywnych komentarzy.

 

Na reklamę zwrócił uwagę Pal de Vibe z fundacji św. Olafa. Jak zaznacza, w Norwegii katolików, w ogóle - chrześcijan - jest niewiele, więc szuka wspracia m.in. w Polsce. Celem jest skuteczne oprotestowanie reklamy.

 

Źródło: Posten / YouTube

PR


DATA: 2019-12-10 14:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wejdzie na euroislam i przeczytajcie jak norwegia finanuje robienie meczwtow z kosciolow
9 miesięcy temu / nnnn
 
Oczywiście, że tak Cię nazwą, określą to mową nienawiści. Zresztą, mam wrażenie, że w ogóle prawda w dzisiejszej nowomowie jest utożsamiana z mową nienawiści.
9 miesięcy temu / @Babula
 
Maryja jest solą w oku każdej zdeprawowanej dziwi, dającej swe cialo każdemu napalencowi. Feministki to dzięki szatana
9 miesięcy temu / AntyLewak
 
Gdzie można podpisać protest przeciwko podłym bluźniercom?
9 miesięcy temu / L
 
Ludzie podli i bezdennie głupi. Nie zdają sobie sprawy z tego, co czynią. Matko Najświętsza, Jezu, wybaczcie im, bo nam, chrześcijanom trudno będzie.
9 miesięcy temu / L
 
To podłe! I jak to się dzieje, że taki chory pomysł został uznany za "zabieg humorystyczny"? Jeśli teraz napiszę, ze autor pomysłu TO ZBOCZONY PSYCHOPATA pewnie ktoś mnie oskarży, że występuję przeciwko wolności słowa. I to będzie normalne w dzisiejszych nienormalnych czasach!
9 miesięcy temu / babula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.