DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Bluźnierstwo w Niemczech. Półnaga modelka na krzyżu

Bluźnierstwo w Niemczech. Półnaga modelka na krzyżu
Fot. Michael Gaida / Pixabay.com

– Wierzę w siebie i wierzę w karmę, dobrą i złą – mówi niemiecka modelka Sophia Thomalla, która zaprezentowała swoje półnagie zdjęcie… na krzyżu. W ten bluźnierczy sposób reklamuje „świąteczną” promocję loteryjną.

 

Modelka zaangażowała się w kampanię reklamową internetowego portalu loteryjnego „Lottohelden” (pol.: „Bohaterowie Lotto”). Jej hasło brzmi: „Święta są teraz jeszcze piękniejsze”.

 

To właśnie „piękno” ma uosabiać postać niemal nagiej modelki, przywiązanej do krzyża i ustylizowanej na Jezusa Chrystusa na tle promieni światła.

 

Na drugim zdjęciu, które Thomalla umieściła już sama na Instagramie, nosi również na głowie koronę cierniową. „Dosyć szeroki krzyż dla kobiety o tak szczupłym ciele” – skomentowała własne zdjęcie.

 

„Reklamę” opisał jako pierwszy dziennik „Bild”, zaznaczając, że 28-letnia modelka, urodzona na terenie dawnego NRD, nie jest nawet ochrzczona. Jej związki z religią chrześcijańską kończą się na dobrowolnym uczestnictwie w lekcjach religii protestanckiej w szkole średniej.

 

- Wiara nie jest dla mnie czymś dozwolonym tylko wtedy, gdy nosi pieczęć jakiejś religii. Wierzę w siebie i wierzę w karmę. W dobrą i złą. Jeżeli jest się zasadniczo tak nastawionym, by być dobrym dla innych ludzi, to jest to moja wiara – powiedziała w rozmowie z „Bildem”.

 

Pytana, czy nie uważa, ze swoimi zdjęciami narusza uczucia religijne, odparła: – Gdy ktoś, tak jak ja, wyrósł w rodzinie na wschodzie, to Kościół jako instytucja nie jest dla niego tak ważnym tematem, jak dla innych. Szanuję jednak każdego, który żyje według reguł swojej wiary – powiedziała.

 

Akcję reklamową i postawę Thomalli skrytykował szef Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików, Thomas Sternberg. – To nie jest nawet sztuka. To jest w złym guście i głupie. Inni artyści pracowali o wiele inteligentniej z przełamywaniem tego tabu. To żałosne, że jakieś przedsiębiorstwo uważa, iż może prowadzić reklamę wyłącznie poprzez ranienie uczuć religijnych – powiedział.

 

Niemiecka Rada Reklamowa poinformowała, że zaskarży reklamę pod kątem możliwego naruszenia uczuć religijnych, co może zakończyć się zmuszeniem portalu loteryjnego do zmiany formy reklamy.

 

Komentarze pod zdjęciem na Instagramie są na ogół  krytyczne. „Wstyd”, „obrzydliwe”, „po prostu smutne” – to określenia najłagodniejsze, bo nie brakuje i znacznie bardziej emocjonalnych wypowiedzi. Wielu użytkowników Thomalli jednak broni – zdjęcie „polubiło" już ponad 35 tysięcy osób…

 

W ankiecie przygotowanej przez portal „Die Welt” 62 proc. głosujących uznało reklamę za niedopuszczalną, 29 proc. za dopuszczalną, a 9 proc. nie miało zdania.

 

 

Pach

 

 


DATA: 2017-12-13 17:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Karma może wrócić do tej pani i nie będzie fajnie za ten czyn odpowiadać.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Kyrie eleison... Zawsze mnie zadziwiało, dlaczego właśnie z Niemczech wypełzły te wszystkie obrzydliwości, szatańskie ideologie, i brak jakiegokolwiek umiaru, brak jakichkolwiek granic.. Wszystko, albo co najmniej bardzo wiele stało się jasne po obejrzeniu filmu Grzegorza Brauna ,, Luter i Rewolucja Protestancka''. Serdecznie polecam. A za tą ,,modelkę'' i wielu innych ,,artystów-satanistów'' Kościół powinien organizować ogólnoświatową ,,Wielką Pokutę'' , a nie ,,jeść pić i bawić się..'' w ogóle nie wspominając o piekle i wiecznym potępieniu. Nie potępiając, tych ścieków herezji pojawiających się z coraz to innych miejsc, wszystko zbywając uśmiechem, akceptując wszelakie aberracje i pogłębiając protestantyzację... gdyż Pan nie da z siebie szydzić i jeśli się nie nawrócimy całym sercem i całą duszą to tak jak już było w historii i Pismo Święte to potwierdza, przyjdzie straszna kara na to wiarołomne pokolenie.. Z Panem Bogiem.
ponad 2 lata temu / Toccata
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.