DZIŚ JEST:   19   KWIETNIA   2019 r.

Wielki Piątek
Św. Leona IX, papieża
Św. Ekspedyta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ale to nie mógł być Jezus, bo akcja dzieje się 50 lat przed jego narodzeniem :v
2 miesiące temu / Rokoko
 
Ale co w tym obraźliwego? Nie każda aluzja do Biblii musi być obraźliwa. Moim zdaniem w przypadku tej animacji miała ona charakter raczej neutralny.
2 miesiące temu / Grzanka
 
Ale to nie mógł być Chrystus bo na początku filmu powiedziane jest że historia pokazana w filmie dzieje się na 50 lat przed Chrystusem. I co teraz?
2 miesiące temu / No jak tak można
 
?Humor to ?zabieg religijny?, dzięki któremu potrafisz sobie powiedzieć, jaki jesteś niedorzeczny, troszczysz się o byle głupstwo, masz tyle zmartwień, niszczysz swoje zdrowie, a przecież wszystko jest jak proch, jak śmiecie i ostatecznie może okazać się bez wartości? - ks. Tadeusz Dajczer ?Rozważania o wierze?
2 miesiące temu / Kościelny
 
Rzeczywiście ta scena mogła być marginalna, lecz tak naprawdę była bardzo ważna w strukturze filmu. Galowie przeszukali całą Galię w poszukiwaniu następcy, wszyscy byli nieudacznikami, już się mieli poddać w poszukiwaniach a druid, który przypomina Jezusa Chrystusa, był ostatnią deską ratunku, ostatnią ich możliwością, a Panoramiks wstępnie wyraził dla niego aprobatę. Tak naprawdę ta scena to jedyny punkt zwrotny w całym filmie, taki "pivotal point", a ludzie na sali zrozumieli aluzję, nie było dużo śmiechu. Ta scena jest bardzo ważną częścią tego filmu i bardzo silną prowokacją. Świadczy o całkowitym braku moralności i zasad autorów, o braku barier w ich postępowaniu. Robaczywe jabłko dla osób wierzących. Zabawa dla osób niemyślących
2 miesiące temu / Byłem wczoraj
 
A ja wszystkim wesołkom szydzącym ze smutasów polecam dużo lepszy autorytet od Tishnera. Ten autorytet powiedział: "Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni".
2 miesiące temu / do Janek
 
Bojkot twórców, producenta i kin, które odważą się to wyświetlić.
2 miesiące temu / Leaf427
 
Do Benedicta to ani trochę nie byłby śmieszne,chyba czytałeś Biblię.
2 miesiące temu / XYZ
 
@Mysl człowieku No właśnie nikt nie ma prawa śmiać się z prawdy
2 miesiące temu / Benedict
 
Gdyby zrobić film o Starym Testamencie opartym w 100%na Biblii to dopiero by był skandal.
2 miesiące temu / XYZ
 
Do @Sandiego- co za bełkot... ludzie wierzący czegoś takiego nie zrobią to oczywiste.
2 miesiące temu / Gość
 
Do @Janek - a Tishner to jakiś autorytet? Może ksiądz Marks z niemiec też?
2 miesiące temu / Gość
 
Jednakże czy można to uznać za celowe szyderstwo? Wątpię aby ten film był robiony przez ludzi wierzących. Dla mnie żart polegał na tym że odnosił się do postaci historycznej i dobrze znanej, tym jest Jezus dla niewierzących. Całkiem oczywiste jest że miał to być druid przypominający Jezusa, ale to przecież nie jest Jezus. A zresztą, jeżeli nie potrafisz w dobrym filmie przeboleć żartu z powodu wiary, to powinieneś trochę tą wiarę wzmocnić. Kontrolowanie z czego można i nie można żartować prowadzi do cenzury. Lewacy też tego chcą. Nie można żartować o gejach, nie można żartować o transekualistach. Komedia dla mnie jest pchaniem granic. Bo świat jest okrutny, zimny i okropny. Jeżeli stracimy możliwość śmiania się z najgorszego to znaczy nasz koniec jako gatunek. Żarty (ponieważ są żartami) nie powinny być brane na poważnie (ponieważ wtedy nie są żartami). Myślę że nazywanie bezbolesnego żartu bluźnierstwem tak jakby można byłoby go porównywać do np filmu Kler jest dla mni
2 miesiące temu / Sandiego
 
(Neo)pogański więc i (neo)pogańskie obyczaje.
2 miesiące temu / Filip S
 
Wszystkim smutasom polecam "Teologię chumoru" ks prof. Tschnera
2 miesiące temu / Janek
 
@mk: osobiście nie wybieram się, nie mój klimat :) A co do bojkotu - francuska wytwórnia M6 Studio i reżyserzy Alexandre Astier i Louis Clichy znani są raczej koneserom. Może lepiej rozkręcić bojkot dystrybutora, tzn. Kino Świat, ma juższersy zasięg :))))))))
2 miesiące temu / margeritta
 
oczywiscie celowa bluzniercza satanistyczna wrzutka masonow u nas w POLSCE SA LEPSI przylad n spektakkl Klatfa
2 miesiące temu / zbigniew
 
Szkoda. Rene i Goscinny z pewnością nie pozwoliliby sobie na takie coś.
2 miesiące temu / Monarchista
 
Drwiną z Boga jest również ukazywanie w dobrym świetle wszędobylskiego pogańskiego okultyzmu.
2 miesiące temu / aaa
 
XD ale to o tym ślepym to idiom, taka formuła słowna, wyrażenie, jak np ruski rok czy pogrzebany pies. Jak można się o to obrażać?
2 miesiące temu / IDIOM
 
Jestem chrześcijaninem i nie podobają mi się takie motywy w filmach, chociaż nie oszukujmy się - dla osób niewierzących nie jest to nic dziwnego, mają do tego prawo - robić takiego filmy i się z nich śmiać. Natomiast pomyśl człowieku - autorze tekstu - że człowiek, który nie widzi to niewidomy, albo ociemniały i potrzebujesz używać porównania, że NAWET ŚLEPY by dostrzegł. Co to znaczy NAWET? Sam walczysz o coś, a używasz dokładnie tego, przeciwko czemu walczysz.
2 miesiące temu / Myśl człowieku
 
Osoby, które szydzą w swych komentarzach z tego, że autor taką "drobnostką" się zainteresował, powinny się zastanowić nad swoim stosunkiem do Boga. Bogu należy się szacunek i cześć. Przypomniał mi się przy tej okazji koszmarny pomysł maskotek- -Jezusów.
2 miesiące temu / Lu
 
:) Ci Galowie( stworzeni przez panów Gościnnego i Uderzo w 1959:) żyli w czasach Juliusza Cezara urodzonego w setnym roku przed Chrystusem, więc spotkania trzeciego stopnia ,,nie ten teges,, a ten muhammad zszedł w 632 więc tym bardziej
2 miesiące temu / szpulas11
 
NIE OBEJRZĘ
2 miesiące temu / kid
 
@margeritta A może lepiej po prostu nie iść na ten film ,czy wręcz bojkotować ,wszystkie filmy tego reżysera, tej wytwórni . A "poważniejsze środki" zostawić chociażby na "Klątwę" Frylica .
2 miesiące temu / mk
 
@marian: czyli niemal pod wszystkimi kinami w Polsce. Skąd Krucjata Różańcowa weźmie tylu ochotników, żeby wystawali na mrozie? :)
2 miesiące temu / margeritta
 
"Przekaz podprogowy w mediach i reklamach" zobaczcie na YT to już było nawet w pierwszych bajkach animowanych. Przypatrzcie się wszystkim nowym produkcjom muszą być kolorowi, odmienna orientacja,znaki masońskie. Tylko takie filmy są promowane.
2 miesiące temu / jarek
 
A Mahometa nie spotkał? Nie no gdzieżby się odważył z Mahometa szydzić, bo już by kina płonęły! No ale na chrześcijan pomioty wylewać zawsze można nikt prawie nie protestuje przecież
2 miesiące temu / Monia
 
co?
2 miesiące temu / 25231
 
ale tępa jestem :( Długo wytężałam umysł, zanim odgadłam, że to coś wpychające się nachalnie w oczy to tylko ogromny nochal a nie .... chore skojarzenia :( Obrzydliwość!
2 miesiące temu / zacofana
 
:) tak się właśnie truje szczury - w smaczniutkim ziarenku pszenicznym - odrobinka trucizny....wiele ziarenek=wiele trucizny=śmierć :( Samej trucizny mądre szczury nie tkną!
2 miesiące temu / metoda
 
@ptyś jesli tak faktycznie wygląda ta scenka, to dziecko wychowywane przez rodziców w szacunku do Boga co najwyżej tego typu aluzję zignoruje, bo dobrze wie jak było. Zatroskany rodzic ewentualnie wyjaśni i to jeszcze w taki sposób, że dziecko bardziej przylgnie do wiary w prawdziwego Jezusa niż sympatycznego druida. Pytanie jednak, ile jest takich dzieci i ilu takich rodziców. Bo obawiam się, że większość to puste pole do obsiania, na które nawet to jedno, niemalże niezauważalne ziarenko kąkolu, po latach rozpleni się na całość.
2 miesiące temu / jj
 
Myślę, że ten film odzwierciedla po prostu duchową degrengoladę zachodniej cywilizacji, mentalności ludu wychowanego na szyderstwie z religijności. Niejeden już raz wplatano w jakiś dobry skądinąd film tego rodzaju wątki. Czy mam być zły na producentów? Nie - bo nie wiedzą, co czynią. Czy mam to oglądać? Nie mam ochoty. Może za mało w nas, chrześcijanach, asertywności. Bo przecież jeśli coś mnie rani, to tego do rąk nie biorę.
2 miesiące temu / Ślązak
 
Niech Krucjata Rożańcowa urządzi pikietę pod kinami wyświetlającymi tą bajke.
2 miesiące temu / marian
 
Ale bajka ta jest właśnie znana z tego że wtapia w fabułę elementy znane prawdziwej historii
2 miesiące temu / Marek
 
Nie wiem, czy od razu "szydera" ale z pewnością scena jest mało przyjemna. Ot, nic strasznego, sympatyczny "skądś znajomy" druid rozmnaża bułeczki (nie ma śladu ryb). Jednak jest to ewidentna trywializacja obarczona szeregiem EWENTUALNYCH (ale o tę nieoczywistość właśnie tu chodzi) kontekstów i aluzji (jeden, z wielu, kuglarz, druid, sztukmistrz). Słowem, całkiem sympatyczny obrazek, który jednak stanowi oswajanie z brakiem szacunku dla Chrystusa Pana. Tym razem "sympatycznie" ale, gdy to zaakceptujemy, to następny raz będzie już mniej sympatyczny.
2 miesiące temu / ptyś
 
Do Dx2ta- ha tylko przed tym??? Musimy? Tak! A przez gender LGBT itd... dużo tego zagrożenia mamy :( przed tym nie??
2 miesiące temu / Ona
 
Czyżby autor sugerował, że żeby nie robić konkurencji, powinien rozmnażać bułki?
2 miesiące temu / myśl
 
o co chodzi z tymi fekaliami? nie zrozumiałem.
2 miesiące temu / Zainteresowany
 
Należy zbojkotować kina wyświetlające ten obrazoburczy film. Musimy chronić naszą katolicką wiarę przed zagrożeniem ze strony Asteriksa i Obeliksa. Jeśli to nie pomoże, wyjdźmy na ulicę i pokażmy, że nie ma zgody na szarganie naszych świętości.
2 miesiące temu / Dx2ta
 
Z powyższego opisu nic nie wynika. Mógł autor się wysilić trochę bardziej
2 miesiące temu / wb
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.