DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Bluźnierstwo podczas Parady Równości zostanie ukarane? Szymon Niemiec usłyszał zarzut

Bluźnierstwo podczas Parady Równości zostanie ukarane? Szymon Niemiec usłyszał zarzut
Fot. V. Greg / Forum

Podający się za duchownego aktywista ruchu homoseksualnego, który przy okazji czerwcowego marszu środowisk LGBT oraz ich zwolenników w Warszawie parodiował Najświętszą Ofiarę, usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych.

 

Jestem podejrzany o obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu kultu w postaci Mszy Świętej – mówi Szymon Niemiec portalowi tygodnika „Wprost”. Mężczyzna chwalący się przynależnością do Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego z siedzibą w Wielkiej Brytanii, wraz z dwoma towarzyszami urządził happening imitujący katolicką Mszę. Posługiwali się m.in. formułami zaczerpniętymi z mszału oraz imitacjami strojów osób duchownych, a także naczyń liturgicznych.

 

Podczas „celebry” przy „stole liturgicznym” obok Niemca stał człowiek z durszlakiem na głowie, przedstawiany w mediach jako przedstawiciel pastafarian, czyli organizacji zajmującej się ośmieszaniem religii i Kościoła.

 

W rozmowie z portalem wprost.pl Niemiec stara się stwarzać wrażenie poważnego. – Zgodnie z międzynarodową tradycją nabożeństw ekumenicznych zaprasza się do nich wszystkich obecnych duchownych, bez względu na ich denominację – mówi.

 

Nie wyobrażam sobie, abym podczas nabożeństwa ekumenicznego przed świętem równości i różnorodności mógł złamać te zasady i odmówić komuś udziału. Nie do mnie należy ocenianie czyjejś wiary. Nabożeństwo przed Paradą Równości było zaplanowane i odbyło się dokładnie tak samo jak przez ostatnie 10 lat – dodaje.

 

Chociaż zarzut prokuratorski jest efektem wielu zawiadomień od osób prywatnych, Niemiec próbuje kreować się na ofiarę „pisowskiego reżimu”, któremu propaganda – zarówno ta przychylna jak i pochodząca od politycznych przeciwników – próbuje przypisać etykietę obrońców chrześcijaństwa.

 

– Pomimo corocznego odprawiania liturgii przed każdą Paradą Równości, organy ścigania pod nadzorem narodowo-katolickiej władzy postanowiły w końcu się ze mną rozprawić – twierdzi parodysta.

 

niemiec tt bąkiewicz

Fot. Twitter / R. Bąkiewicz

 

 Po czerwcowym bluźnierczym przedstawieniu odezwało się wiele głosów protestu. Sprzeciw wyszedł m.in. od rzecznika Episkopatu, księdza Pawła Rytel-Andrianika, który napisał: „W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości”. 

 

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących. Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa. Katechizm Kościoła Katolickiego jasno o tym mówi: Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (…) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego (nr 2148).

 

Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji.

 

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości” – czytamy w oświadczeniu rzecznika Episkopatu.

 

Niemiec chwalił się swoim „wyczynem” uczestnikom parady przez głośniki, na oficjalnej platformie demonstracji homoseksualistów, tuż przed wystąpieniem Rafała Trzaskowskiego, który – jako pierwszy prezydent stolicy – objął gorszące wydarzenie swoim patronatem.

 

 

Źródło: Wprost.pl, Episkopat.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-10-28 20:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech odważy sie tak ośmieszyć islam a zobaczy na co zasługuje...
ponad 1 rok temu / M.H.
 
"Nabożeństwo przed Paradą Równości było zaplanowane i odbyło się dokładnie tak samo jak przez ostatnie 10 lat ?". Skoro przez 10 lat odprawiał te niby nabożeństwa to dlaczego dopiero teraz jest taki hałas?
ponad 1 rok temu / trooper
 
To chyba nie przypadek że taki ekumeniczny kościół przybywa z Anglii multi kulti. To do niedawna był modny kierunek wiara bez wiary, polityka bez polityki, Polska bez Polski. Na końcu pustka.
ponad 1 rok temu / kk
 
Nie wiesz o czym piszesz. Ten kościół o którym piszesz jest pełen zgnilizny i odstępstwa. Weź proszę w rękę Pismo Święte i sprawdź kartka po kartce jak wielu przestępstw dopuszcza sie ów kościół. Nie wiem czy po rzetelnym zbadaniu sprawy dalej będziesz tak pisał.
ponad 1 rok temu / @gość
 
@Andrzej BR - - daj Boże, żeby katolicy w końcu zrozumieli, że pozywać do sądów małpy, to zbyt wielka nobilitacja dla małp! Katolicy zamiast "robić SWOJE" czyli budować święte,radosne, mądre wspólnoty i godnie czcić Boga w swoich kościołach - uganiają się /tracąc cenny czas dany od Boga!/ za głupawkami małp i oskarżaniem małp! Jezus nie dyskutował z szatanem, tylko mówił mu "IDŹ PRECZ" - a sam szedł nauczać i czynić cuda! Uderzmy się też w piersi - ile razy nasza pusta,faryzejska wiara zasługuje na wykpienie?! Może i my udając przed Bogiem miłość do Niego dajemy powody do ośmieszania nas?!
ponad 1 rok temu / Agata
 
Młody uśmiechnięty pewny siebie i zadowolony z dobrze wykonanej roboty. Obywatel Szymon Niemiec doskonale wpisuje się w rolę aktywisty i propagandysty genderyzmu. Jest wytworem Unijnej kasy i warszawskeiego systemu wartości, której celem jest zniszczenie rodziny, narodu i kościoła. Po prostu ma świetny sposó na włwsne wygodne i barwne życie. Zgodnie z obowiązujacym prawem nikt nic mu nie zrobi. Jest to "artystyczny" heppenicg albo performers. Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki był i jest zwykłą firmą przykrywką umożliwiającą realizację propagandowych celów ideologii gender. Jako współorganizator parad równości doskonale wie co mu wolno a co nie. Sam fakt zaistnienia Ekumenicznego Kościoła Katolickiego świadczy o zaplanowanym i dobrze zorganizowanym akcie agresji propagandowej, której celem jest sprowokowanie katolików. Jak widać zadziałało. Oskarża rząd a katolicy się odzywają. W ten sposób knebluje się rząd. A media tylko pomagają.
ponad 1 rok temu / Robi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.