DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Bluźnierstwa na Paradzie Równości pod okiem władz Warszawy

Bluźnierstwa na Paradzie Równości pod okiem władz Warszawy
Fot. A. Hulimka / Forum

„W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości” – to reakcja rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, księdza Pawła Rytel-Andrianika na skandaliczne antykatolickie prowokacje, do których doszło podczas sobotniej Parady Równości w Warszawie.

 

Komunikat KEP jest reakcją na drwinę z Mszy Świętej, dokonaną przy okazji parady przez aktywistę homoseksualnego Szymona Niemca. Wraz z dwoma asystentami, odczytywał on tekst katolickiej liturgii w scenerii do złudzenia przypominającej posoborowe „ołtarze”, na których niektórzy kapłani sprawują Najświętszą Ofiarę według posoborowego rytu.

 

Aby nikt nie miał jednak wątpliwości, że mamy do czynienia z parodią, jeden z towarzyszy Niemca założył na głowę… garnek. Mimo to niektóre media, włącznie z publicznymi, opisywały bluźnierczą parodię jako „ekumeniczną mszę”.

 

 

Niemiec chwalił się swoim „wyczynem” uczestnikom parady przez głośniki, na oficjalnej platformie demonstracji homoseksualistów, tuż przed wystąpieniem Rafała Trzaskowskiego, który – jako pierwszy prezydent stolicy – objął gorszące wydarzenie swoim patronatem.

 

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących. Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa. Katechizm Kościoła Katolickiego jasno o tym mówi: Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (…) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego (nr 2148).

Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji.

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości” – czytamy w oświadczeniu rzecznika Episkopatu.

 

Kpina z Najświętszej Ofiary wzbudziła olbrzymie oburzenie, wyrażane póki co w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Pojawiły się zapowiedzi wytaczania bluźniercom spraw karnych oraz pytania pod adresem władz Warszawy, firmujących lewacką hucpę.

 

Prezes instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zapowiedział udzielenie pomocy prawnej osobom chcącym pozwać do sądu prowokatorów.

 

Warszawa dla wszystkich, oprócz katolików

- Od samego początku, jeszcze w kampanii mówiłem, że Warszawa jest dla wszystkich i zależy mi bardzo żeby Warszawa była otwarta, żeby była tolerancyjna i dzisiaj dokładnie taka jest – mówił w sobotę Trzaskowski.

 

- Byłem na takich paradach już kilkukrotnie i widziałem tam uśmiechniętych. To jest przede wszystkim podstawa do tego, żeby rozmawiać o tolerancji, a Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym – deklarował przed marszem.

 

parada

 

Parada Równości wyszła po godzinie 15:00 od zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. Entuzjaści seksualnych ekstrawagancji przeszli do Pałacu Kultury i Nauki. Nie mogło zabraknąć prowokacyjnych, wyzywających strojów i wulgarnych haseł. Jeden z eksponowanych transparentów mówił wprost o żądaniach legalizacji związków jednopłciowych wraz z prawem do adopcji dzieci.

 

adopcja transp

 

Rafał Trzaskowski nie był jedynym politykiem usiłującym zbić polityczny kapitał na ultralewicowych hasłach lobby LGBT. Oprócz niego w paradzie uczestniczyli m.in. wiceprezydent Paweł Rabiej, rzecznik warszawskiego urzędu miasta Kamil Dąbrowa, Robert Biedroń, lider SLD Włodzimierz Czarzasty. W paradzie wzięli też udział przedstawiciele mniejszych ugrupowań oraz międzynarodowych korporacji.

 

 W mediach społecznościowych uczestnictwem w sodomickiej demonstracji chwalili się m.in. pracownicy ambasady Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródła: RMF24.pl, PolsatNews.pl, Twitter, Episkopat.pl, wPolityce.pl.

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-06-09 08:07
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

TO TCHÓRZE , gdyby mieli choc troche odwagi zrobiliby "ekumeniczne modlitwy " muzułmanskie i zydowskie...tchórze po prostu ...
ponad 1 rok temu / JANKO
 
Demony w piekle zacierają szpony i szykują nowe miejsca pobytu dla swoich wyznawców. :
ponad 1 rok temu / L
 
bluźnierstwo.
ponad 1 rok temu / ona.ny
 
Za tych ludzi się trzeba modlić, by Bóg im wybaczył, ale też nie dawać przyzwolenia na takie działania. Pogubili się. Niby wolność i pojmowana tolerancja zawładnęła ich umysłami, a tak naprawdę wcale nie są wolni, są pogrążeni w pustce bez zasad, moralności i w swoim egoizmie. Człowiek który kocha to dba o innych, szanuje ich, cieszy się szczęściem innych a nie zaspokaja swoje żądze i egoizm jak zwierzak, choć i ten ma hamulce. Boże, wybacz im bo nie wiedzą co czynią, sodomia , gomoria. Widać co zrobili z Matką Bożą na zdjęciach podczas parady, żałość. Pan Trzaskowski chce być taki orginalny, że nawet nie wiem czy zdaje sobie sprawę ze swoich działań, chce zaistnieć , to pewne.Tolerować , nie krzywdzić , to wcale nie znaczy pozwalać na wszystko. Chcąc wychować młodego człowieka,rodzice kładę dużo trudu, by pokazać czym jest miłość, szacunek , co jest dobre a co złe. Widać, że ci ludzie byli chowani inaczej," róbta co chceta" i oni chcą dzieci adoptować?Przykre.
ponad 1 rok temu / zasmucona
 
Z drugiej strony wiadomo, zgodnie z Soborem Watykańskim II, osoba ludzka ma prawo, w imię jej godności, do nie ograniczania praktykowania jej wyznania religijnego, czymkolwiek by to nie było, prywatnego czy publicznego, chyba że narusza to porządek publiczny i moralność Dignitas humanae. Publiczna moralność pluralistycznego państwa, popierana przez Sobór, nie zmierza, ze swej natury, do jakiegoś znacznego ograniczenia tej wolności, nie więcej, niż daleko posunięte zepsucie liberalnego społeczeństwa miałoby organiczać prawo do wolności partnerstwa, gdyby było ono niejasno głoszone przez pary, które żyją bez ślubu, i małżeństwa, w imię ich ludzkiej godności!
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Ale publiczne sianie zgorszenia już tak, przynajmniej było dawniej. Ale nie będę się spierał bo być może teraz już tylko związek z Bractwem św. Piusa X sciąga ekskomunikę
ponad 1 rok temu / Xer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.