DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Bluźnierstwa, wulgaryzmy i wyzwiska. Tsunami hejtu po wizycie Andrzeja Dudy na Jasnej Górze

Bluźnierstwa, wulgaryzmy i wyzwiska. Tsunami hejtu po wizycie Andrzeja Dudy na Jasnej Górze
źródło: Twitter / Jasna Góra

„Jeżeli Duda zawierza wszystko królowej to znaczy że podaje się do dymisji bo po co nam on teraz?”, „Jestem częścią tego narodu, nie życzę sobie aby powierzać moje życie jakiemuś obrazowi”, „Nikt nie dał Andrzejowi Dudzie prawa do takich ideologicznych i wykluczających gestów. Czyli tuż po wyborach od razu dzieli Polaków”, to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się na Twitterze pod wpisem informującym o zawierzeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę Matce Bożej Królowej Polski wszystkich spraw Ojczyzny i Narodu.

 

W poniedziałkowy wieczór na Jasną Górę przybył prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w wieczornym Apelu Jasnogórskim przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Polecamy Bogu całą naszą Ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą – powiedział prowadzący modlitwę kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak.

 

Dziękujemy za jego obecność tutaj, na Jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary. U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo, i wszystkie sprawy naszej Ojczyzny wierząc, że Ty będziesz zawsze przy nim obecna. „Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji. Pamiętamy o wciąż trwającej pandemii koronawirusa; modlimy się za wszystkie osoby chore. Dziękujemy Bogu za poświęcenie wszystkich służb medycznych, sanitarnych, mundurowych – tych, którzy każdego dnia troszczą się, byśmy każdego dnia mogli wracać do zwykłego, normalnego życia – dodał o. Pastusiak.

 

Udział prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałkowej modlitwie na Jasnej Górze wywołał falę hejtu i oszczerstw okraszonych wulgaryzmami i wyzwiskami, jakie można przeczytać na Twitterze. Co gorsza wielu użytkowników jawnie bluźniło przeciwko Panu Bogu, Chrystusowi i Matce Bożej. Poniżej prezentujemy kilka „łagodniejszych” wpisów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Twitter

TK


DATA: 2020-07-14 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
229747
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każdy ma prawo do własnych poglądów. Byłem przeciwnikiem kościoła lata temu, dziś jest mi bardzo przykro i smutno czytając komentarze będące przeciwko kościołowi. Jednakże tym samym wiem, że sam taki byłem a ludziom tym współczuję i pragne dal nich aby spotkali ŻYWEGO BOGA na swojej drodze, który zabierze im serce z kamienia a da żywe z ciała. Amen.
1 dzień temu / Wojtek
 
Bardzo się cieszę, że Pan Prezydent RP udał się na Jasną Górę, aby tam szukać wsparcia do wypełnienia postawionego przed nim zadania. Nie mogę natomiast zaakceptować sposobu, w jakim ten pan prezydent tutaj niestety już z małych liter wystąoił na Jasnej Górze, czyli w jakiejś marynarce, w rozpiętej koszuli, bez krawata. Panie prezydencie! Czy tak się idzie z wizytą do Królowej Polski? Czy tak samo odziany poszedłbyś, panie prezydencie, do królowej angielskiej? Raczej nie, bo nawet na zdjęciach z prezydentem imperium za oceanem jesteś ubrany wzorowo, jak należy. Twój strój na Jasnej Górze jest zatem wyrazem pogardy nie tylko wobec osób wierzących, ale też wobec ojców paulinów i przede wszystkim samej Matki Bożej, Naszej Jasnogórskiej Królowej. Twój strój, panie prezydencie, świadczy raczej, że szukałeś taniego poklasku. Mam jednak nadzieję, że otrzymałeś natchnienie, aby pracować w interesie polskiej racji stanu, a nie jakiejś ubzduranej republiki przyjaciół
3 dni temu / Esteta wierząc
 
Zdziczenie w mediach na forach jest totalne. Ale media same intelektualnie upadły, często tytuł artykułu jest bezsensowny, a tekst nacechowany negatywnie. Co się dziwić, że potem część społeczeństwa nie szanuje kraju, Prezydenta itd.
5 dni temu / czytelnik
 
Teatr kukiełek.
7 dni temu / Pacynka
 
Jako Andrzej Duda mógł tam iść i modlić się do woli bez kamer ,jako prezydent pokazał że nie jest prezydentem wszystkich Polaków ,sama jestem wierząca ale uważam że to była niepotrzebna demonstracja
8 dni temu / janka
 
Dziekujemy Panie Prezydencie
9 dni temu / ola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.