DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Bluźnierstwa, wulgaryzmy i wyzwiska. Tsunami hejtu po wizycie Andrzeja Dudy na Jasnej Górze

Bluźnierstwa, wulgaryzmy i wyzwiska. Tsunami hejtu po wizycie Andrzeja Dudy na Jasnej Górze
źródło: Twitter / Jasna Góra

„Jeżeli Duda zawierza wszystko królowej to znaczy że podaje się do dymisji bo po co nam on teraz?”, „Jestem częścią tego narodu, nie życzę sobie aby powierzać moje życie jakiemuś obrazowi”, „Nikt nie dał Andrzejowi Dudzie prawa do takich ideologicznych i wykluczających gestów. Czyli tuż po wyborach od razu dzieli Polaków”, to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się na Twitterze pod wpisem informującym o zawierzeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę Matce Bożej Królowej Polski wszystkich spraw Ojczyzny i Narodu.

 

W poniedziałkowy wieczór na Jasną Górę przybył prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w wieczornym Apelu Jasnogórskim przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Polecamy Bogu całą naszą Ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą – powiedział prowadzący modlitwę kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak.

 

Dziękujemy za jego obecność tutaj, na Jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary. U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo, i wszystkie sprawy naszej Ojczyzny wierząc, że Ty będziesz zawsze przy nim obecna. „Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji. Pamiętamy o wciąż trwającej pandemii koronawirusa; modlimy się za wszystkie osoby chore. Dziękujemy Bogu za poświęcenie wszystkich służb medycznych, sanitarnych, mundurowych – tych, którzy każdego dnia troszczą się, byśmy każdego dnia mogli wracać do zwykłego, normalnego życia – dodał o. Pastusiak.

 

Udział prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałkowej modlitwie na Jasnej Górze wywołał falę hejtu i oszczerstw okraszonych wulgaryzmami i wyzwiskami, jakie można przeczytać na Twitterze. Co gorsza wielu użytkowników jawnie bluźniło przeciwko Panu Bogu, Chrystusowi i Matce Bożej. Poniżej prezentujemy kilka „łagodniejszych” wpisów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: Twitter

TK


DATA: 2020-07-14 08:41
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
229749
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żenadą jest to, ze internauci tyle jadu i nienawiści wylewają. Godzą w urząd prezydenta, jakimkolwiek by nie był. Komentować może każdy, ale nikt nie ma prawa zarzucać i wypomoinac wiary i przywiązania do niej. PANIE KA.RO.L : Grzegorz z Sambora po raz pierwszy nazywa Maryję Królową Polski i Polaków.1.4.1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz w sposób oficjalny ślubował przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej: ?Ciebie za patronkę moją i za królowę państw moich dzisiaj obieram?. Na wskutek 3 krotnych objawień Maryi Jezuicie z Neapolu, Juliuszowi Mancinelli, od 15.8. 1608, Maryja osobiście obrała Polskę i jej naród za królową. Sa to fakty udowodnione i potwierdzone a nie fikcja, wiec nie podburzaj inie szydź z rzeczy których nie rozumiesz i nie znasz a lepie. Skoro czytasz strony religijne, pomodlij sie raczej za prezydenta i za siebie samego o dar Ducha Świętego.
5 miesięcy temu / Grzegorz Monarc
 
Demon szaleje. Kto stworzył świat. Może zlepek elektronów itp bzdury.Jest Jeden Bóg w Trzech Osobach, Stwórca wszechświata. Demon bardzo chce, żebyśmy myśleli, że piekła nie ma.
5 miesięcy temu / czere
 
To przerażające, że w Polsce żyje tak wiele wrogów Kościoła i że ich głos jest tak donośny. Myli się jeden z tych aroganckich głosów: ja dałam Andrzejowi Dudzie prawo do takich gestów, a wraz ze mną, jak mniemam, reszta katolickiej Polski. Katolicy stanowią w Polsce większość, a przecież demokracja polega na spełnianiu woli większości, tak, czy nie? "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem" Amen Matko Pana naszego Jezusa Chrystusa, Królowo Polski, miej nasz kraj w swojej opiece, władaj nim i nie dopuść, aby słudzy szatana doszli do głosu w Polsce, kraju, który poddajemy pod Twe panowanie.
5 miesięcy temu / Gosia
 
Nie każdy rozumie że Polakiem jest tylko ten kto odnowi lub ma zamiar odnowić Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego
5 miesięcy temu / T.L.K.
 
Oczywiście, żaden prezydent nie był, nie jest i nie będzie prezydentem wszystkich Polaków. Jest prezydentem Państwa Polskiego. Nie może ten sam prezydent np. podpisać ustawy o całkowitej legalizacji aborcji, czego chce część Polaków i jednocześnie drugiej ustawy całkowicie zakazującej aborcji, czego chce większość Polaków. Nie potrafię zrozumieć, w jaki sposób mogą przeszkadzać ludziom niewierzącym modlitwy Prezydenta. Matka Boska nie podlega regułom demokracji, bo nie jest wybierana w demokratycznych wyborach. A prawdziwym demokratom chyba nie przeszkadza wiara lub brak wiary, bo przecież są zwolennikami wszelkich wolności, w tym wolności wyznania. I dotyczy to wszystkich ludzi, w tym Prezydenta. Jako demokratka byłabym zgorszona, gdyby Prezydent ukrywał swoją wiarę.
5 miesięcy temu / Jarzębina
 
Każdy ma prawo do własnych poglądów. Byłem przeciwnikiem kościoła lata temu, dziś jest mi bardzo przykro i smutno czytając komentarze będące przeciwko kościołowi. Jednakże tym samym wiem, że sam taki byłem a ludziom tym współczuję i pragne dal nich aby spotkali ŻYWEGO BOGA na swojej drodze, który zabierze im serce z kamienia a da żywe z ciała. Amen.
5 miesięcy temu / Wojtek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.