DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Bluźnierczy spektakl odwołany!

Bluźnierczy spektakl odwołany!

Przedstawienie "Golgota Picnic", przeciwko któremu protestowało wielu Polaków i środowiska katolicko-konserwatywne, został odwołany. Masowy protest przeciwko bluźnierczemu przedstawieniu okazał się skuteczny. Dyrektor Malta Festival Poznań decyzję o odwołaniu spektaklu tłumaczy zagrożeniem dla bezpieczeństwa aktorów, widzów i postronnych osób.

 

„Z powodu bardzo dużego zagrożenia zamieszkami, których skala i forma mogą być niebezpieczne dla naszych widzów, aktorów, postronnych osób a także mogą prowadzić do dewastacji obiektów użyteczności publicznej miasta Poznania zmuszeni jesteśmy do odwołania przedstawienia „Golgota Picnic” w dniach 27 i 28 czerwca” – napisał w oświadczeniu Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań.

 

„Chcemy zdecydowanie podkreślić, że wyłącznym powodem odwołania spektaklu jest realne zagrożenie bezpieczeństwa publicznego. Działamy w poczuciu odpowiedzialności za naszych widzów, gości i artystów a także mieszkańców Poznania. [...] Zajadłemu szykanowaniu festiwalu towarzyszy jednak coś, czego zignorować nie możemy – groźby możliwego ataku na widzów, aktorów, naszych gości i mieszkańców Poznania, jaki mogą sprowadzić organizowane bez żadnej refleksji nad bezpieczeństwem protesty” – stwierdził Merczyński.

 

W wydanym oświadczeniu dyrektor Malta Festival Poznań napisał, że z przekazanych przez Policję i Urząd Miasta informacji wynika, że w dniach 27 i 28 czerwca w Poznaniu ma się odbyć manifestacja około 30 tysięcy przeciwników spektaklu, którzy „będą brali czynny i bierny udział w działaniach uniemożliwiających pokazanie przedstawienia”. Merczyński dodał, że „osoby planujące manifestacje nie podjęły do tej pory żadnych kroków organizacyjnych związanych z właściwym ich zabezpieczeniem, a co za tym idzie pokojowym ich przebiegiem”.

 

„Do udziału w tym powodowanym rzekomo wartościami chrześcijańskimi proteście zachęcani są mężczyźni, a swój akces zgłosili także pseudokibice kilku klubów. Zdaniem Policji istnieje duże prawdopodobieństwo, że protestujący tłum sparaliżuje centrum Poznania i siłą wtargnie do budynku CK Zamek – planowanego miejsca pokazu spektaklu” – czytamy w oświadczeniu.

 

Źródło: niezalezna.pl

pam


DATA: 2014-06-24 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wybierałam się na ten protest. Oczywiście cieszę się, że odwołano te bluźnierstwa. Argumentacja jednak pana Merczyńskiego jest skandaliczna. To my, obroncy wiary i moralności, jesteśmy nazwani "tłumem, powodowanym rzekomo wartościami chrześcijańskimi, zajadłym, grożącym atakiem, zagrażającym bezpieczeństwu". Wstyd, że w kulturze pracują tacy bezwstydni manipulanci. Z takim dyrektorem to tą całą "Maltę" należałoby oprotestować.
ponad 6 lat temu / Marcysia
 
Oni nie tylko boją się nas, naszej modlitwy i jej owoców, ale także boją się prawdy.
ponad 6 lat temu / Emanuel Czyżo
 
wspaniale!! +
ponad 6 lat temu / M
 
Jest to nauczka dla ewentualnych bluźnierczych kontynuatorów, a dla nas potwierdzenie, że w jedności siła. Z naszym NIE muszą się liczyć. Gratulacje!
ponad 6 lat temu / TW
 
To tylko część sukcesu. Należy zlikwidować plagę festiwali prześladującą Polskę jak długa i szeroka. Kraj ubogi finansuje fuchy międzynarodowym chałturnikom. Gdzie tu jaki rozsądek?
ponad 6 lat temu / konieczny krok
 
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu... +++ Dziękujemy też Matce Najświętszej, Królowej Korony Polskiej, za różaniec rycerskich Polaków!
ponad 6 lat temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.