DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Bluźniercze forum LGBT w Kijowie

Bluźniercze forum LGBT w Kijowie

W Kijowie w dniach 15–18 sierpnia odbyło się międzynarodowe forum grup aktywistów ruchu LGBT, uważających się za chrześcijan. Jak podał portal „Religia w Ukrainie” w imprezie bierze udział około stu przedstawicieli lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów z 10 państw wschodniej i zachodniej Europy, w tym Polski, a także z Izraela i USA.

 

Na hasło spotkania wybrano cytat z Księgi Jozuego „Bądź mężny i mocny”. Miejsce obrad homoaktywistów zostało utajnione. Organizatorzy podkreślają, że wśród uczestników znajdują się osoby niepełnosprawne. Jest to szóste spotkanie tego typu.

 

Prowadzącymi forum byli m. in. pastorka Kościoła reformowanego ze Szwajcarii, Irena Schwein, oraz pochodzący z USA, a mieszkający na Ukrainie Jim Mulcahy, przedstawiany jako kapłan prawosławny tradycji zachodniej, pozostający jednak oczywiście poza oficjalnymi strukturami cerkwi. W forum miał także wziąć udział były mnich Ławry Peczerskiej w Kijowie, Władimir Wilde, obecnie biskup nieuznawanego „Autokefalicznego Greckiego Kościoła Prawosławnego Ameryki i Kanady”, zajmujący się duszpasterstwem osób homoseksualnych.

 

Forum obejmowało sesje plenarne, wykłady, m.in. „Jak budować chrześcijańskie relacje”; „Eschatologia Sodomy — tradycja stojąca za apostołem Pawłem, autorem Listu do Rzymian 1,26-27”; „Poszanowanie swojej seksualności: teologia ludzkiej godności a LGBT”, szkolenia, spotkania w małych grupach, modlitwę, śpiew oraz wycieczki do świętych miejsc Kijowa. Uczestnicy mają przedyskutować 16 tematów, m. in. „Dyskryminacja w Kościele: jak się jej przeciwstawić?”; „Miejsca w Biblii, potępiające homoseksualizm: błąd tłumacza, oszustwo czy złudzenie?”; „»Uzdrowienie« z homoseksualizmu — czy jest od Boga? Jaka jest natura tych »uzdrowień«?”; „Twardość, męstwo w przeciwstawianiu się z homofobii/transfobii w Kościele i społeczeństwie”.

 

 

dom


DATA: 2013-08-19 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

marekb54: ciekawe, czy na forum byli przedstawiciele Francji, Hiszpanii lub Portugalii, gdzie kazirodztwo jest legalne? Ubawiłeś mnie też stwierdzeniem, że pederastia dąży do zakończenia gatunku. Pederaści z LGBT raczej nie próbują nakłonić wszystkich dookoła do zmiany orientacji seksualnej.
ponad 6 lat temu / Hejka
 
Bardzo sprytne posunięcie dewiantów seksualnych. Najpierw przeforsowali zmiany w świecie lekarskim, że pederastia, która w końcowym efekcie dąży do zakończenia ludzkiego gatunku i że nie jest zjawiskiem chorobowym a teraz zaczynają pracować od strony teologicznej dlatego, bo czyste chrześcijaństwo jest dla nich przeszkodą. Dodam jeszcze, że tego typu przedstawiciel szwajcarski, nie powinien być autorytetem, ponieważ w Szwajcarii były już próby legalizacji kazirodztwa.
ponad 6 lat temu / marekb54
 
+
ponad 6 lat temu / Asia
 
Teraz będą poprawiać Biblię "bo mi się wydaje, że tutaj powinno być tak, a nie tak".
ponad 6 lat temu / Gabriel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.