DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Bluźniercza reklama eksponowana na piętrowych autobusach w Londynie

Bluźniercza reklama eksponowana na piętrowych autobusach w Londynie

Reklama bardzo popularnej gry komputerowej, która weszła na rynek w zeszłym miesiącu, w bluźnierczy sposób parodiuje wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od niedawna eksponowana jest na słynnych piętrowych autobusach jeżdżących po stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Portal Life Site News uruchomił petycję do brytyjskiego urzędu zajmującego się standardami reklamy. Można zaprotestować przeciwko skandalicznej obrazie Pana Jezusa oraz drwinie z katolicyzmu. Chodzi o oficjalny plakat gry „Borderlands 3”, przedstawiający sparodiowane motywy obrazu Najświętszego Serca. Szyderczy afisz stał się jedną z najbardziej eksponowanych reklam w Londynie, poprzez umieszczenie go na autobusach wożących mieszkańców stolicy Anglii.

 

Plakat przedstawia jedną z postaci gry, zwaną „Psycho”, owiniętą w niebieski płaszcz, z aureolą wokół głowy i ręcznym granatem w miejscu serca, od którego wychodzą promienie. Postać ubrana w niebieski płaszcz pozą i gestem przypomina naszego Zbawiciela z obrazu według objawień świętej Małgorzaty Marii Alacoque. Został on przekazany mistyczce w latach 1673–1675. Pan Jezus prosił o zadośćuczynienie za niewdzięczność okazywaną Bogu.

 

„Można argumentować, że jest to zwykła kropla w oceanie, biorąc pod uwagę rozpowszechnianie niesmacznych, pornograficznych i pozbawionych szacunku treści w dzisiejszych mediach rozrywkowych. Ale, moim zdaniem jest to znaczący moment w wojnie kulturowej i warto się nad nim zastanowić. Około rok temu widziałem podobny obraz na sprzedaż jako dzieło sztuki w angielskim mieście słynącym z obchodów LGBT, bohemy i alternatywnego stylu życia. Było to wtedy obraźliwe, ale może nie dziwiło, biorąc pod uwagę środowisko” – komentuje na łamach LSN Paul Smeaton.

 

„Ale teraz wydaje się, że ten konkretny obraz jest w Londynie wszechobecny. Umieszczony z boku piętrowych autobusów stanowi duży, imponujących rozmiarów, poruszający się obiekt. W zeszłym tygodniu miałem wybór: albo wsiąść do autobusu z obraźliwym wizerunkiem, albo zrezygnować z jazdy. Jeśli mieszkasz w Londynie, masz wrażenie, że nie możesz się od niego uwolnić” – podkreśla autor.

 

Smeaton namawia czytelników do właściwej reakcji na bluźnierstwo: protestu oraz pogłębienia pobożności. „To smutne wydarzenie powinno zainspirować katolików do większego nabożeństwa wobec Najświętszego Serca oraz do ponownego zaangażowania się w zadośćuczynienie za występki oraz za obojętność ludzi wobec Niego” – czytamy w konkluzji artykułu.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

RoM

 

 

Św. Małgorzata Maria Alacoque – apostołka Najświętszego Serca Pana Jezusa
Najświętsze Serce Pana Jezusa - nadzieja i zbawienie dla świata

 

 

 


DATA: 2019-10-08 21:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna informacja... Nike stworzyło... "buty Jezusa", jest w nich w podeszwie święcona woda, stalowy krzyż na języku buta, z tyłu napis INRI a z boku MT. 14:25. Dramat.
5 miesięcy temu / kolejne...
 
The devil is happy with human stupidity and walks like a lion to devour more human souls
5 miesięcy temu / MD
 
Dawno w Angli nie bylo zamachu.
5 miesięcy temu / Georg
 
W UK pojawiły się też teraz bluźniercze plakaty z hasłem Easter is cancelled Wielkanoc jest skasowana promujące album "muzyczny" o tej właśnie nazwie. Grafika okładki płyty a zarazem plakatu jest bluźniercza i odrażająca. Kto może a zwłaszcza mieszka w UK, niech napisze skargę online do Advertising Standards Authority zajmuje to kilka minut - ASA zajmuje się skargami na plakaty.
5 miesięcy temu / kolejne bluźni
 
Nie tylko w Londynie, w Coventry też widziałem, więc domyślam się, że w każdym większym mieście.
5 miesięcy temu / Tomek
 
Odmawiajmy Różaniec Święty, aby zadośćuczynić Dobremu Bogu. W świecie często jest profanowane to co jest dobre i niewinne.
5 miesięcy temu / Bez skazy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.