DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Bluźniercy znowu atakują. Skandaliczny spektakl w brazylijskich teatrach

Bluźniercy znowu atakują. Skandaliczny spektakl w brazylijskich teatrach
Zdjęcie ilustracyjne. żródło: pixabay.com

Pan Jezus przebierający się za kobietę? To nie żart, tylko temat przewodni najnowszej „sztuki” teatralnej zatytułowanej „Ewangelia według Jezusa, Królowej Nieba” wystawianej w największych miastach Brazylii.

 

„Dzieło” zaprezentowano publiczności już ponad 60 razy na terenie całej Brazylii. Przedstawiono w nim Pana Jezusa jako transseksualną kobietę opowiadającą biblijne historie o „akceptowaniu innych” i ich „odmienności”.

 

Przedstawienie wywołało wielkie oburzenie wśród katolików i konserwatystów. Ich zdaniem „Ewangelia według Jezusa, Królowej Nieba” obraża chrześcijan i dlatego zwrócili się do tamtejszych sądów z pozwami przeciwko jej autorom. Zażądano również natychmiastowego wydania zakazu jej wystawiania.

 

Zdaniem protestujących „sztukę” należy stawiać w jednym szeregu z wydarzeniami, jakie miały miejsce w starożytnym Rzymie, kiedy to wyznawców Pana Jezusa rzucano na pożarcie dzikim zwierzętom, co stanowiło jedną z form ówczesnych rozrywek.

 

Niestety środowisko brazylijskich sędziów nie zaprezentowało jednolitego stanowiska w całej sprawie. Jeden z sędziów wydał bowiem zakaz wystawiania przedstawienia argumentując, że jest ono przesiąknięte „brakiem szacunku” dla chrześcijan, „agresywnością” i „złym smakiem”. Z kolei inny sędzia orzekł, że sztuka nie łamie żadnych praw i nadal można ją wystawiać.

 

Głos w sprawie zabrali przedstawiciele brazylijskiego episkopatu, którzy opublikowali specjalny komunikat w sprawie antykatolickiego przedstawienia. „Wzrastają pośród nas brak poszanowania i tolerancji, które niszczą harmonię, jaka winna wyznaczać relacje sztuki z wiarą, kultury z religiami.  Jeżeli z jednej strony sztuka winna być wolna i kreatywna, to z drugiej strony ludzie sztuki i odpowiedzialni za artystyczne promocje nie powinni lekceważyć uczuć ludu lub grup społecznych, które żyją wartościami, w wielu przypadkach, okrytych nienaruszalną świętością” - napisali biskupi.

 

Według duchownych „brak szacunku i nietolerancja ze strony artystów wobec wymienionych wartości zamykają drzwi do dialogu, wznoszą mury i nie dopuszczają do kultury spotkania”.

 

źródło: rp.pl

TK

 

 


DATA: 2017-11-06 13:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@DNA Franciszek powinien stać na straży godności katolików i religii. Jednak czy papież nie uchybi swemu majestatowi i majestatowi Kościoła jeśli bedzie odnosił się do tak żenującej pseudosztuki? Myślę, że tutaj powinni interweniować i interweniują dostojnicy mniejszego kalibru. Lokalne episkoparty, parafie etc. Interwencja samego Ojca świętego tylko nadałaby większy rozgłos takim wydarzeniom.
ponad 2 lata temu / Michu.
 
Przy takiej letniej postawie obecnego papieża w sprawie obrony wiary, takich przedstawień będzie więcej.
ponad 2 lata temu / DNA
 
Karoń:Problemem Europy nie jest islam!
ponad 2 lata temu / you tube
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.