DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Bluźniercy mogą więcej. Nastolatka protestująca przeciwko „Golgota picnic” skazana

Bluźniercy mogą więcej. Nastolatka protestująca przeciwko „Golgota picnic” skazana

18-letnia Maria Kołakowska, która w czerwcu ub. roku w ramach protestu przeciwko bluźnierczej pseudosztuce „Golgota Picnic” rozpyliła podczas jej odczytu aerozol o nieprzyjemnym zapachu została skazana na karę miesiąca ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych.

 

Wyrok wydał Sąd Rejowny w Gdańsku. Gdy sędzia ogłosiła wymiar kary, osoby towarzyszące nastolatce zaczęły głośno krzyczeć m.in. „Hańba”, „Precz z komuną”, „Niech żyje Stalin”, „Zakłamany sąd”.

 

- Kierowałam się swoją wiarą i broniłam wartości, które są ważne dla Polaków - powiedziała Maria Kołakowska. Zdaniem sądu zachowanie Kołakowskiej nie może być usprawiedliwione prezentowanym przez nią systemem wartości.

 

Dziewczyna za swoje zachowanie usłyszała już wcześniej zaoczny wyrok 40 godzin prac społecznych. Złożyła jednak odwołanie od tego orzeczenia.

 

Piątkowy wyrok nie jest prawomocny. - Nie będę się poddawała. Będę dalej walczyła. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, że dostaję 20 godzin prac społecznych w sytuacji, gdy np. grafficiarze mający większe przewinienia ode mnie dostają mandat. To jest dla mnie śmieszne, nie uznaję tego wyroku, na pewno będę się odwoływać - powiedziała dziennikarzom nastolatka.

 

 

Źródło: wPolityce

luk

DATA: 2015-05-23 13:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Modemiku, chyba piłkarskich ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Moderniku większość sędziów pochodzi z rodzin o korzeniach stalinowskich.W PO jest większość aparatczyków PZPR.Lewica laicka to dzieci rewolucji marksistowskiej 1968 czyli większość stalinowców którzy pokłócili się z partią komunistyczną.Przez dwadzieścia pięć ostatnich lat system sprawiedliwości nie zmienił się ciągle orzekają sędziowie z okresu PRL.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Informacja. Większość sędziów i sędzin wybrano za rządów PiSu.
ponad 4 lata temu / TheModern
 
Modrniku Służyłem w Wojsku Polskim i o gazach bojowych mam wiedzę,gdyby rozpyliła gaz łzawiący lub duszący? z wymienionych bojowych środków chemicznych ta dziewczyna nie użyła.Należy bronić wiary katolickiej przed profanacją.Chyba jesteś Katolikiem nie oddychającym.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Modemiku, jak zwykle nie zrozumiałeś przeczytanego tekstu. Cytuję: "dostaję 20 godzin prac społecznych w sytuacji, gdy np. grafficiarze mający większe przewinienia ode mnie dostają mandat". Nie chodzi o to że dostała wyrok, ale chodzi o dysproporcję, wynikającą z braku bezstronności lewackich sędziów/sędzin, którzy w zdemoralizowanej PeOlsce z lubością wydają podszyte ideologią wyroki :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Tomasz Więc skoro zarzuty były fałszywe według Ciebie to ta dziewczyna wcale nie wrzuciła tego gazu?
ponad 4 lata temu / TheModern
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.