DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Blokada za obronę imienia „Inki” przed szkalowaniem, czyli Facebook uderza w Kwartalnik „Wyklęci”

Blokada za obronę imienia „Inki” przed szkalowaniem, czyli Facebook uderza w Kwartalnik „Wyklęci”

Serwis społecznościowy Facebook tymczasowo zablokował profil Kwartalnika „Wyklęci”. Wszystko z powodu obrony dobrego imienia Danuty Siedzikówny „Inki”, legendarnej sanitariuszki AK. Administracja profilu w sposób stanowczy odpowiedziała prowokatorowi, który szkalował bohaterkę i poniosła konsekwencje swojej postawy.

 

22 stycznia magazyn „Wyklęci” opublikował mało znane zdjęcie „Inki”. W dyskusji pod wpisem zdecydowanie dominowały pochwały. Polacy pisali o bohaterskiej postawie młodej dziewczyny, która w momencie komunistycznego mordu nie miała nawet 18 lat. Pojawiły się również nieliczne opinie negatywne. Brakowało im jednak walorów merytorycznych, a zarzuty pod adresem „Inki” miały znamiona złośliwości lub zwykłej prowokacji.

 

Użytkownik Facebooka podpisany jako Marcin B. zaatakował Danutę Siedzikównę pisząc, że działała w grupie przestępczej. W odpowiedzi administracja profilu Kwartalnik „Wyklęci” napisała o nim, jako o „stalinowskim piesku”, co było nawiązaniem do słów Romualda Rajsa ps. „Bury”: „Ja jestem Polak i katolik, a wy jesteście pieski stalinowskie!”.

 

Jak powiedział portalowi PCh24.pl redaktor naczelny Kwartalnika „Wyklęci” Kajetan Rajski, to właśnie udzielona prowokatorowi odpowiedź była powodem zablokowania profilu na 7 dni.


Negatywne komentarze pojawiają się od momentu, gdy zapowiedziano ustawę dezubekizacyjną. Również od tego czasu otrzymuję pogróżki, wśród których jest mowa między innymi o mojej śmierci. Nie traktuję ich jednak poważnie – powiedział naszemu portalowi Kajetan Rajski.

 

Warto odnotować, że sprawca prowokacji w udostępnianych na swoim koncie grafikach popierał feministyczno-aborcjonistyczny „Czarny Protest”, a na początku roku 2015 dodał do zdjęcia profilowego „tęczowy filtr”, co było oznaką aprobaty dla decyzji władz USA legalizujących w całych Stanach homoseksualne układy jako „małżeństwa”.

 


Źródło: PCh24.pl

MWł
  


DATA: 2017-01-25 13:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@dhtjy - zwolenniczko sodomitów, nie tłumacz się tutaj. Będziesz się tłumaczyć Temu, po którego dowodach istnienia jeszcze chodzisz. On sprawił, że umrzesz i choćbyś nie wiadomo jak kombinowała - nie unikniesz tego Ty i popierani przez Ciebie przedstawiciele nieuporządkowanego życia. Pozostaje się tylko modlić za takich i mieć nadzieję, że wydarzy się nawrócenie...
ponad 3 lata temu / @dhtjy
 
Odpowiadam: to się pośmieję z twojej głupoty, gdyż dziecko nie jest ciałem matki :-D
ponad 3 lata temu / do dhtjy
 
A co jeśli powiem, ze jestem Polką, a popieram decydowanie o swoim ciele i związki homoseksualne? Hipokryci.
ponad 3 lata temu / dhtjy
 
"jest mowa między innymi o mojej śmierci. Nie traktuję ich jednak poważnie" - a może szkoda - może trzeba tępić takich idioto/cwaniaków co to przed klawiaturą są odważni... może wizja procesu i kary trochę ruszyłaby te puste łby?
ponad 3 lata temu / chordad
 
Ja się wpisuję z tej organizacji, zwanej twarzoksiążką. M.in. za takie numery jak i za głupotę wielu osób. Uczstnicze jedynie w grupach zamkniętych a i to sporadyczne. Dobra rada - zacznij od usunięcia apki fejsa z komórki.
ponad 3 lata temu / sfistack
 
@br00net ja nie używam, ale dla wielu ludzie jest to po prostu użyteczne narzędzie. dziwię się więc, że nie powstał polski odpowiednik.
ponad 3 lata temu / mucha86
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.