DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Błogosławienie homozwiązków? „Jest tylko jedna katolicka odpowiedź: NIE!” – pisze austriacki biskup

Błogosławienie homozwiązków? „Jest tylko jedna katolicka odpowiedź: NIE!” – pisze austriacki biskup
Bp. Andreas Laun. FOT. YouTube / Loretto

Emerytowany biskup Salzburga Andreas Laun ostro skrytykował pomysł kard. Reinharda Marxa i bp. Franza-Josefa Bodego dotyczący „błogosławienia” związków homoseksualistów. „Jest tylko jedna katolicka odpowiedź: nie!” – napisał Austriak w liście otwartym.

 

List bp. Launa opublikował austriacki portal katolicki Kath.net. Emerytowany biskup Salzburga wyjaśnia w nim, dlaczego niemieccy hierarchowie chcący „błogosławić” jednopłciowe związki popełniają fundamentalny błąd.

 

„Kardynał Marx i biskup Bode wymyślili zaproponowanie parom homoseksualnym „błogosławieństwa”. Dlaczego by nie, można powiedzieć, skoro Kościół jest gotów błogosławić niemal wszystko na świecie?” – pisze biskup.

 

„Błogosławieństwo pochodzi od Boga, jest wyrażane w formie prośby i udzielane człowiekowi, rzeczom czy budynkom poprzez znak krzyża, wodę święconą i dym kadzidła. Jako katolik można poprosić o błogosławieństwo na przykład dla nowej hali fabrycznej, bloku, karetki pogotowia czy wozu strażackiego, instrumentu muzycznego czy wyposażenia do wspinaczki górskiej. Zasadniczo błogosławić może nie tylko kapłan, ale właściwie każdy człowiek, a zwłaszcza rodzice, chcący wymodlić dla swoich dzieci ochronę Pana Boga” – przypomina hierarcha.

 

„Odpowiadając teraz na kwestię poruszoną przez kardynała Marxa i wielu kapłanów: odpowiedź jest prosta. Można prosić o błogosławieństwo dla grzesznika, ale nie dla grzechu. Nie można zatem pobłogosławić domu publicznego, obozu koncentracyjnego czy broni, która nie służy wyłącznie do polowania czy też uprawnionej obrony. Stąd jest jasne, że nie wolno pobłogosławić także związku, który jest grzeszny, mafii, organizacji ani instytucji promującej czy wykonującej aborcję albo szerzącej wrogą wierze ideologię, treści antysemickie czy inne formy myślenia rasistowskiego” – pisze biskup.

 

„Nie można pobłogosławić związku dwóch homoseksualnych mężczyzn lub lesbijskich kobiet. Dwóch mężczyzn albo kobiety, którzy są de facto homoseksualni, już tak – i to dzieje się nawet zawsze podczas Mszy Świętej, w której uczestniczą. W ten sposób nienakierowany na ich działania, otrzymują błogosławieństwo także inni grzesznicy i Kościół żywi nadzieję, że dzięki Bożej łasce nawrócą się” – dodaje Austriak.

 

Jak wskazuje bp Laun, niczego nie zmienia tu wskazywanie na „poszczególne przypadki”, co zaproponował kard. Marx. „Co powiedziałby Jan Chrzciciel, gdyby Herod, biorąc sobie żonę swojego brata, usprawiedliwiał się wskazując na wyjątkowy przypadek?” – pyta biskup.

 

W tym kontekście hierarcha przypomniał też głośne wystąpienie włoskiego teologa Maurizio Chiodiego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, który zasugerował, że stosowanie sztucznej antykoncepcji mogłoby być niekiedy nie tylko dozwolone, ale wręcz zalecane. Chiodi, Marx, Bode – wszyscy próbują nazywać czarne białym, stwierdza bp Laun przypominając im słowa proroka Izajasza: „Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz”.

 

 

Źródło: Kath.net

Pach

 

 

Polecamy również:

 

Kolejny hierarcha podpisuje się pod oświadczeniem biskupów Kazachstanu w obronie rodziny!

 

Kolejny hierarcha wyraził wsparcie dla autorów kardynalskiego listu „Dubia”

 

Biskup Andres Laun: aborcja jest zbrodnią, którą należy karać. Polska może dać dobry przykład

 

 


DATA: 2018-02-14 11:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

przecież w piśmie świętym jest wiele fragmentów na temat SODOMII ...jest wyraźnie napisane że to obrzydliwość w oczach Boga !!Więc nie rozumiem tych Biskupów a szczególnie nie rozumiem, ciągłego roztrząsania tego tematu....Biblia mówi wyraźnie czym jest grzech sodomski.
6 miesięcy temu / eror
 
Wszystko jest w Piśmie Świętym.Każde słowo,przecinek jest ważny.Tylko tam jest prawda.Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
6 miesięcy temu / Gosiaczek
 
Pochwalanie i blogoslawienie par homoseksualistow i lesbijek to de facto akceptowanie ich stylu zycia, to publiczne pochwalanie takiejgo zycia! Tym samym to pochwalanie, akceptowanie stylu zycia w grzechu smiertelnym!
6 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Pojęcie małżeństwa zostało zdefiniowane przed tysiącami lat i pozostaje do dzisiaj. Nigdy ani w przeszłości, ani obecnie, ani w przyszłości nie ulegnie deformacji na zapotrzebowanie grup o innej orientacji seksualnej. Niech sobie ci ludzie zakładają nieformalne związki w obrębie własnych płci czy ze zwierzętami, ale takim fanaberiom nie przysługuje pojęcie małżeństwa ani w sensie prawnym, ani obyczajowym.
6 miesięcy temu / menelik
 
Biada kazdemu kto milczy na zlo, kto nie potepia szerzenia zla, tu nie ma wyjatkow dla nikogo,poczawszy na papiezu Franciszku, przez polskich biskupow, az po najmniejszego w Kosciele. Precz z demoniczna ideologia gender, precz ze smiertelnym grzechem homosksuakuzmu i cudzilostwa, po prostu precz z szatanem i cywlizacja smierci. Z Panem Bogiem
6 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Brawo, argumenty nie do zbicia
6 miesięcy temu / Servus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.