DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Blisko 60 tys. osób poparło petycję „W obronie sumienia”. Podpisy trafiły do Naczelnej Izby Lekarskiej

Blisko 60 tys. osób poparło petycję „W obronie sumienia”. Podpisy trafiły do Naczelnej Izby Lekarskiej
fot. Centrum Życia i Rodziny

Centrum Życia i Rodziny zakończyło akcję „W obronie sumienia” będącą wsparciem prof. Bogdana Chazana, atakowanego za wierność sumieniu i przysiędze Hipokratesa. W kampanii mającej także na celu obronę wszystkich lekarzy chcących pracować zgodnie z sumieniem na rzecz dobra każdego pacjenta wzięło udział blisko 60 tys. osób. Podpisy pod petycją zostały przekazane Naczelnej Izbie Lekarskiej.


Inicjatorzy akcji „W obronie sumienia” podkreślają, że kampania, w którą zaangażowało się blisko 60 tys. osób, miała na celu wsparcie i obronę dobrego imienia prof. Bogdana Chazana, który przed dwoma laty zdecydowanie stanął w obronie życia nienarodzonego dziecka. Swą postawą prof. Chazan ściągnął na siebie potężną falę krytyki ze strony środowisk lewicowych i feministycznych. Akcja prowadzona przez Centrum Życia i Rodziny udowodniła, że decyzje i działania prof. Bogdana Chazana cieszą się poparciem pacjentów, którzy oczekują od lekarzy profesjonalnej pracy i moralności.


„Celem takich działań nie jest próba wywierania wpływu na niezawisły Sąd Lekarski, ale pokazanie skali wsparcia dla postawy profesora ze strony jego pacjentów i obywateli, którzy chcą wysokiej klasy specjalistów z „wysokiej klasy” moralnością. Ufamy, że Naczelna Izba Lekarska będzie bronić dobrych lekarzy - nie w sposób nadzwyczajny, ale ten podstawowy, polegający na umożliwieniu im spokojnej pracy i rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków” – czytamy w komunikacie inicjatorów kampanii.


Inicjatorzy akcji podkreślają, że cieszyła się ona o wiele większym zainteresowaniem niż apel środowisk lewicowych, w którym domagano się odebrania prof. Chazanowi praw do wykonywania zawodu lekarza. Petycję w obronie byłego dyrektora Szpitala Świętej Rodziny poparło trzykrotnie więcej osób, niż apel środowisk feministycznych, domagających się relegacji prof. Chazana.


Autorzy petycji podkreślili, ze prof. Chazan wykazał się „wzorową postawą etyczną” i „przywrócił świadomości społecznej piękny wizerunek lekarza sumienia, wiernego zasadzie, wedle której to zdrowie chorego jest najwyższym prawem”.


„Takiej właśnie postawy oczekujemy od profesjonalistów, którym powierzamy nasze życie i zdrowie, ufni w ich wiedzę, wierność zasadom etycznym, niezależność od nacisków społecznych, finansowych i administracyjnych” - wskazano w piśmie. Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny podkreślili również, że kampania „W obronie sumienia”, poza licznym wsparciem liczebnym ujawniła również wiele prawdziwych historii, dowodzących rzeczywistej, nieocenionej, profesjonalnej i pełnej życzliwości względem pacjentów postawy prof. Chazana, które stanowią najlepsze odparcie stawianych mu zarzutów.


W petycji, którą wraz z blisko 60 tys. podpisów złożono w Naczelnej Izbie Lekarskiej, zwrócono się z prośbą do całego samorządu lekarskiego „o konsekwentną obronę prof. Bogdana Chazana przed bezprecedensową kampanią pomówień ze strony skrajnych środowisk politycznych, które poprzez atak na dobre imię i dorobek wybitnego lekarza oraz naukowca chcą zastraszyć polskich lekarzy i personel medyczny, wierny zawodowym zasadom etycznym i swemu sumieniu”. Dodano, że „osiągnięcia zawodowe i naukowe prof. Bogdana Chazana znajdowały uznanie ponad podziałami politycznymi i społecznymi”.

 

 

Centrum Życia i Rodziny, PCh24.pl

DATA: 2017-09-29 17:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.